10 Adımda Playstation Cafe Nasıl Açılır?

Ülkemizde ve dünyada son yılların çılgınlığı haline gelen, genç yaşlı, kız erkek demeden herkes tarafından ilgi gören playstation cafe oyunları hakkında bir yazı kaleme aldık. Kendi işini yapmak isteyen fakat ne işi yapabileceğini tam olarak kafasında oturtamamış girişimciler için bulunmaz bir fırsat diyebiliriz.

Özellikle erkekler tarafından daha çok tercih edilebilir bir para kazanma yolu olan PS cafeler için bir araştırma yaparak bu yazıyı hazırladık. Bir playstation cafe nasıl açılır, ne gibi şartlar gereklidir tarzında sorularınız elbette vardır. Biz de bu soruların cevaplarını sizler için bulduk. Dükkanı açmadan evvel birkaç işlemi yapmanız gerekmekte. Bunlar hayati önem teşkil ediyor bunu unutmayın. Bu sebeple bu yazıyı dikkatli okumanız gerekiyor.

1.Bir Playstation Cafe’nin Olmazsa Olmazları

Playstation Cafe’ler milyonlarca gencin eğlenmek için ziyaret ettikleri mekanlardır. Buradaki cihazların, koltukların ve pufların, mekan tasarımının kalitesi müşteri kitlesini ve dolayısıyla kazancınızı doğrudan etkilemektedir. Peki playstation cafe için kullanılacak cihazlar ve eşyalar nasıl olmalıdır?

2. Playstation Cafe’lerin Vazgeçilmezi Büyük Tv’ler

 Özellikle oyun meraklılarının en çok istediği şey büyük bir ekrandır. Ekran ne kadar büyük olursa müşteri o derece memnun oluyor. Ekranlarınız büyük değilse kesinlikle bir projektör ve perde almanız size daha çok iş yaptıracaktır. Herkes daha büyük ekranlarda futbol oyunu oynamaya bayılıyor desek yalan olmaz. Çünkü kendimden biliyorum. Tv’lerin de kaliteli olması gerekiyor ve oyunları kaldırabilecek donanıma sahip olmaları lazım.

3. Müşterinin Rahatı ve Uzun Oynama Süreleri İçin Koltuklar ve Puflar

Bunlarda gerçekten çok çok önemli. İnsanlar oyun oynarken rahat bir şekilde ayaklarını uzatarak hatta bildiğiniz yayılarak oyun oynamak istiyorlar. Bunlardan dolayı koltuk seçerken ergonomik özelliklere dikkat etmek zorundasınız.

Çünkü insanlar bir oyuna başladı mı inanın saatlerce bu oyunun başından kalkmıyorlar. Bunların yanı sıra seçeceğiniz koltuk ve pufların ekran ile aynı hizada olması da oldukça önemli.

4. Daha Çok Kazanç İçin Mekan Seçimi Son Derece Önemli

Böyle bir cafeyi açmak istediğinizde özellikle üniversitenin olduğu yerlere ve genç nüfusun çok vakit geçirdiği yerlerde olmanız sizin için oldukça önemli. Eğer şehrin dışında kuytu bir yere oyun cafe açmışsanız geçmiş olsun.

5. İdeal Rakam İçin Oyunun Saatlik Ücret Analizi

Özellike ücret konusunda rakip firmaların analizini yapmanız gerekiyor. Rakip firmalar bu işi kaç paradan yapıyorsa sizde onlara yakın bir fiyat ile oyunlarınızı fiyatlandırılabilirsiniz. Unutmayın ki açmış olduğunuz dükkana en çok öğrenciler gelecek. Bu sebeple ucuz olmanız onları daha çok çekecektir.

6. Konforlu Bir Oyun İçin Makinelerin Güncel Tutulması

Burada piyasada bulunan cafe sahiplerinin en büyük yanlışı olarak oyunların güncel versiyonlarını takip etmediklerini söyleyebiliriz. Örneğin bir futbol oyunu oynuyorsunuz. Diyelim ki bir takımdaki futbolcu gerçek hayatta başka bir takıma transfer oldu. Bunu hemen oyuna entegre edebilmelisiniz. Futbol oyunu için cafenize gelecek müşterilerin bir kısmı sadece bunun için bile geliyor olabilir.

7. Daha İyi Hizmet İçin Çalışacak Personel Seçiminde Dikkatli Olunmalı

Açmak istediğiniz mekan orta ya da büyük nitelikte olacaksa sizin yapmanız gereken şey kasada durmak olacaktır. Siz kasada beklerken müşteriler ile ilgilenebilecek elemana ihtiyaç duyacağınız için bu işten anlayan birileri ile çalışmak gerekiyor.

8. İşletmeniz İçin Yenilikçi ve Etkili Can Alıcı Fikirler

Diyelim ki böyle bir oyun oynama mekanı açmaya karar verdiniz ve dükkanı buldunuz. Ancak makineleri ve tv leri temin edebilecek bir yer bakıyorsunuz. İlk işiniz internet araştırması. Bunu aklınızın bir köşesine yazın. Ya da başka cafeleri gezerek onlardaki durumu değerlendirebilirsiniz. 

Kaç tv alacaksınız, hangi oyunlar daha çok oynanıyor. Hatta her yıl seri şekilde makine çıkaran firmaları tercih etmelisiniz. Bizim ülkemizde bir şey yeni çıkmışsa kesinlikle alıcısı hazırdır. O oyunları oynamayı dört gözle bekleyen binlerce insan olduğunu unutmayın.

9. Daha Çok ve Elit Müşteri İçin İş Yeri Dekorasyonu Güzel Olmalı

Bu tarz bir işyeri açmak isteyenlerin genel hatası bu alanın oyun oynamaktan ziyade bir cafeye dönüştürülme çabasıdır. Hayır arkadaşlar burası oyun cafesi, restoran ya da çay bahçesi değil. Siz oyun alanında hizmet veriyorsunuz.

Tabi ki ufak tefek aperatif şeyler dükkanınızda olacak ama lütfen abartmayın. Dekorunuzu da buna göre tasarlayın. Modern görünümü yakalamanız açısından büyük büyük futbolcu posterleri, hangi oyun oynanacaksa onlarla ilgili figür ve karakterlerin bulunduğu resimler mutlak surette duvarları süslemelidir.

10. Playstation Cafe’nin Maliyeti Ne Kadar?

Genellikle bu işe yatırım yapmak isteyenlerin kafalarındaki en büyük soru işareti bu işin maliyetidir. Bu işe ne kadar gider aslında üst sınırı yoktur. Ancak en aşağı 70– 90 Bin tl ile ortalamanın üstünde güzellikte bir mekan açabilirsiniz. Eğer siz de kendi işinizi kurmak ve kendi paranızı kazanmak istiyorsanız gerçekten günümüzde en çok tercih edilecekler arasında playstation cafe gelmektedir.

11. Playstation Cafe Ne Kadar Kazandırır?

Playstation Cafe’ler için net bir kazanç tahmin etmek güçtür. Ancak işletmenizin konumu, müşteri potansiyeli ve cihaz ve oyun çeşitliliği gelirinizi önemli ölçüde arttıracaktır. Genel olarak 90 Bin TL’ye kurduğunuz orta seviye bir playstation cafe size aylık en az 5.000 TL-10.000 TL para kazandırabilir.

Bu makalemizde sizlere playstation kafe nasıl açılır, ne kadar mal olur, gerekli malzemeler nelerdir sorularını cevaplamış olduk. Eğer sizler de para kazanabileceğiniz bir iş arıyorsanız playstation kafeleri tercih edebilirsiniz.

Cevap bırakın