10 Bin TL İle Kurulabilecek En İyi 10 İş Tavsiyesi

Günümüzde ücretli olarak çalışmakta olan birçok kişinin hayali kendi işini kurarak kendi kendinin patronu olmak… Böyle bir tespit yapmak zannederiz hatalı olmayacaktır. Ancak bu hayalin gerçekleştirilebilmesi için gereken en önemli şey de sermayenin olmasıdır. Bu sermayenin ne kadar olacağı da yapılmak istenen işe bağlı olarak değişebilmektedir. 10 bin liraya bir iş sahibi olunabileceği gibi, 100 bin liralık bir sermayenin yetmeyebileceği işler bulunmaktadır. Bu yazımızda, 10 bin lira ile yapılabilecek 10 iş fikrini sizlerle paylaşacağız.

Bu iş fikirlerini okurken şunu unutmamak gerekir; Bazı durumlarda 10 bin lirayla kurulan bir işten 100 bin liraya kurulan bir işten daha fazla kazanç elde edilebilmektedir. İşte, 10 bin lira ile kurulabilecek işlerden bazıları;

  • 1. Cep telefonu aksesuarları satışı

Bugün artık hemen herkesin cebinde bir akıllı telefon bulunmakta ve hayatın vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Her yıl telefon satışları artarak devam etmekte ve buna bağlı olarak da telefon kılıfı, cam jelatin, kırılmaz cam, USB kabloları ve daha pek çok ürün satışında da artış yaşanmaktadır. 10 bin TL’ye cep telefonu satışı yapan bir iş yeri açmanız mümkün olmasa da, cep telefonlarının aksesuarlarına yönelik bir dükkan açmanız mümkündür. Bu ürünlerin kar marjlarının da oldukça yüksek olduğunu da belirtelim.

  • 2. Bardak mısır

Bu iş fikri son yıllarda en revaçta işlerden biri olarak öne çıkmaktadır. 10 Bin TL’lik bir sermaye ile yapılabilecek en karlı iş fikirlerinden biridir. Bardak mısır işi için bu işe uygun bir araba veya tezgaha, ısıtma ekipmanı ve doğal olarak mısır gerekmektedir. Bardak mısır satarak özellikle yayaların fazla olduğu bölgelerde ayda 6-7 bin TL kazanç elde edenlerin olduğu düşünülürse, bu iş fikri tam size göre olabilir.

  • 3. Çikolata şelalesi

Daha çok alışveriş merkezlerinde rastladığımız çikolata şelalesi işi için büyük bir sermayenizin olmasına gerek yok. Bu iş fikri için 10 Bin TL’lik bir sermayenizin olması yeterlidir. Şayet yoğun bir alışveriş merkezinde bu iş fikrini hayata geçirirseniz, çok iyi bir gelir elde edebileceğinizden şüphemiz yok.

  • 4. Fast Food

Ülkemizde fast food beslenme şekli giderek yaygınlaşmakta ve insanlar bu tür beslenmeye giderek daha fazla harcama yapmaktadır. 10 Bin TL’lik bir sermaye ile hot dog, köfte ekmek, döner, çubuk patates ve tost gibi ürünleri içine alacak şekilde bir işyeri açma imkanına sahipsiniz.

  • 5. Çiğ köfte dükkanı

Son önemde hemen her köşe başında karşılaşmaya alıştığımız çiğ köfteci dükkanları giderek popülerliğini arttırmaktadır. Çiğ köfte dükkanı açmak için 10 Bin TL sermayeniz olması yeterli olacaktır. Kimi çiğ köfte markaları, 10 Bin TL verdiğinizde isim hakkı kullandırmakta ve bayilik vermektedir. Eğer düşünecek olursanız bu alanda bayilik veren firmaları incelemekle adımınızı atabilirsiniz.

  • 6. Playstation Cafe

Bu günlerde playstation cafeler de oldukça revaçta. Yaklaşık 10 Bin TL’lik bir sermaye ile içinde 6-7 adet playstation olan işyeri açabilmek mümkün olacaktır.

  • 7. Organizasyon işi

Bu iş fikri son yılların en popüler işlerinden biri olma özelliği taşımaktadır. Bu alanda pek çok girişimci organizasyon şirketi açmakta ve faaliyet göstermektedir. Emeğe dayalı bir iş olan organizasyon işi, çok büyük bir sermaye gerektirmediğinden 10 Bin TL ile girilebilecek bir sektör olarak öne çıkmaktadır.

  • 8. Dönemsel toptan mal almak ve satmak

Bu iş fikri ile özellikle yaz aylarında rağbet gören malları kış mevsiminde, kış aylarında rağbet gören malları da yaz mevsiminde alarak, rağbet gördüğü mevsimde satışını gerçekleştirerek ciddi kazançlar elde etme imkanına sahip olabilirsiniz. Bu işe 10 Bin TL’den daha az bir sermaye ile bile başlayabilirsiniz.

  • 9. İkinci el eşya alıp satmak

Bu işe 10 Bin TL gibi bir sermaye ile başlamanız mümkündür. İkinci el eşya alım satımı daha çok üniversite öğrencilerinin yoğun yaşadığı bölgelerde rağbet görmektedir. Bu işi yapmanız için bir dükkan açmanıza da gerek yok. İnternet üzerinden satış imkanlarını da değerlendirebilirsiniz.

  • 10. Çin’den mal alıp satmak

10 Bin TL gibi bir sermayeniz varsa, diğer bir iş fikri de Çin’den Alibaba ve Aliexpress gibi dünyaca ünlü e-ticaret sitelerinden ürünler alabilirsiniz. Satın aldığınız ürünleri de yine internetten ya da sosyal medya üzerinden pazarlayabilirsiniz. Son yılların en popüler sosyal medya platformu olan İnstagram bu iş için biçilmiş kaftan…

Cevap bırakın