2 Adımda Paragaranti Nedir? ve Nasıl Kullanılır?

Ülkemizde birçok banka faaliyet göstermektedir. Bu bankalar arasında Garanti Bankası müşteriler tarafından en çok tercih edilen bankalar arasında yerini almıştır. En çok tercih edilen bankalar arasında yerini almasına etken olan yüzlerce şubesinin bulunması ve güler yüzlü çalışanlarıdır. Ayrıca bankada çalışan elemanların tecrübeli olması, gelişen teknolojiyi takip edip etkin bir şekilde kullanılması da müşterilerin Garanti Bankasını tercih etmelerindeki etkenler arasındadır.

Garanti Bankası müşterilerine çeşitli imkanlar sunmaktadır. Bunlar:  internet bankacılığı, ATM bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı ve şube bankacılığıdır. Elbette bu hizmetler arasında Paragaranti.com yerini alır.

1. ParaGaranti Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Garanti Bankası müşterilerin hizmetine sunduğu online bir sistemdir. Müşterilerin işlerini daha kolay ve rahatlıkla yapmalarına imkan sunmaktadır. Örneğin; Paragaranti.com adresinden borsada hisse senedi, çeşitli dövizleri ve fon alım satımları kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu hizmetle beraber internet bankacılığı siteminden yararlanarak borsa işlemlerinizi yapmanız mümkündür.

Aynı zamanda borsadaki anlık dalgalanmaları hemen takip edebilir veri izleme ekranı sayesinde de hisse senedi, döviz alımı veya satımı ve fon alış satışını yapabilirsiniz. Bu hizmetten yararlanmanız için öncelikle Garanti Bankası’nın müşterisi olmanız  gerekir. Bunun için de size en yakın Garanti Bankası şubesine uğrayarak hesap açtırmanız yeterli olacaktır. Hesap açtırdıktan sonra artık Garanti Bankası müşterilerinden birisi olursunuz.

2. Paragaranti Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Başvuruda bulunmanız için öncelikle Garanti Bankası müşterisi olmalısınız. Bunu sağlamak için herhangi bir Garanti şubesine giderek hesap açtırmanız yeterli olacaktır. Garanti Bankası’ ndan hesabınızı kullanılabilir bir hale getirdikten hemen sonra web sitesine girerek para garanti başvurusunu yapabilirsiniz. Rahat ve hızlı bir işleyişle alanınızı genişletip faaliyetlerinizi arttırmanız mümkün olacaktır. Hesaba bağlı olan yatırım hesabı açtırma talebinizde bulunmanız gerekmektedir. Bu talebinizin ardından banka yönetimi adresinize kargo ile evrak gönderecektir. Evraklar elinize ulaştıktan sonra doğru bir şekilde imzalanıp bankaya gönderilmelidir.

İmzalanmış olan evraklar bankadaki müşteri temsilcisine ulaştıktan sonra yatırımcı kişi size Paragaranti ve kullanıcı şifresi verir. Kısacası başvuru aşaması bu şekilde gerçekleşmektedir. Paragaranti başvurusunu sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Garanti müşterisi olduysanız online olarak Garanti Bankası’nın sitesine giriş yaparak formu doldurabilirsiniz. Bu işlemin ardından size kurye tarafından gelecek olan sözleşmeyi okuyup imzaladıktan sonra nüfus cüzdanınızın aslı ya da fotokopisi ile Garanti şubelerine teslim etmelisiniz. Bankaya bilgilerinizi verdikten sonra Paragaranti.com sitesine giriş yapabileceğiniz şifrenizi, Garanti Bankası’nın Alo Garanti Müşteri Hizmetleri servisi olan 444 0 333 telefon numarasını arayarak rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası internet şubesi kullanıcısıysanız internet şubesine girerken kullandığınız müşteri numarasını ve şifrenizi paragaranti.com adresinde de kullanmanız mümkündür. Ek bir işleme gerek duyulmadan direkt olarak giriş yapabilirsiniz.

Buradaki işlemlerinizi kişiselleştirmek için sitede yer alan ‘kişiselleştirin’ ile görünen tüm alanları kişiselleştirip size özel konuma getirebilirsiniz.

444 0 333 numaralı telefonu arayarak Paragaranti.com’ da yaşayabileceğiniz herhangi bir sorun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Gerekli desteği sizlere sağlayacaklardır. Siteye giriş yapmak istiyorsunuz ancak müşteri numaranızı unuttuysanız yine aynı numarayı arayarak 5 numarayı, şifrenizi veya parolanızı unuttuysanız 1 numarayı tuşlayarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Elbette sizin ve diğer kullanıcıların güvenliği için banka görevlisinin birkaç güvenlik sorusunu doğru cevaplamanız gerekir. Eğer güvenlik sorularını doğru cevaplarsanız istediğiniz bilgilere hemen ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın