3 Başlıkta Esnafa 30 Bin TL Faizsiz Kredi

Toplumumuzda esnaflar ticaret hayatın önemli bir kısmını temsil etmektedirler. Ticaretlerini geliştirmek ve daha fazla yatırım yapabilmek için yeni yatırımlar gerçekleştirmeleri gerekir. Bu nedenle esnaflar için krediler özellikle faizsiz kredi imkanları büyük önem taşımaktadır. Yazımızda, esnafa 30 bin TL faizsiz kredi ile ilgili bilgiler vereceğiz. İşte, detaylar;

1. 30 Bin TL faizsiz krediden hangi esnaflar yararlanabilir?

Özellikle seçim dönemlerinde siyasi partilerin en önemli vaatlerinden biri de esnafa destek kredileri sağlamaktır. Seçimler tamamlandıktan, plan ve bütçeler yapıldıktan sonra şartları yerine getiren esnaflara 30 bin TL faizsiz kredi ile ilgili verilen sözler hayata geçirilmiştir. Belirlenen miktar bazı KOBİ’ler için yeterli olsa da bazıları için cüz’i bir rakam olarak düşünülmektedir.

Gerçekleştirilen düzenlemelerle esnaflara faizsiz bir şekilde sunulan bu krediler sermaye, hammadde alımları, işyeri giderleri ve işyeri organizasyonlarında kullanılması amacıyla her esnafa verilmektedir. Ancak bazı koşulların uygun olması şartı da var tabi ki…

2. 30 bin TL kredi alma şartları;

Esnaflara verilmek için geliştirilmiş olan bu kredinin alınabilmesi için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Buna göre;

Öncelikle esnaflar, adlarına düzenlenmiş olan ertelenmiş taksitlendirmeleri, yeniden yapılandırılan kredi borçlarını, geri ödemeleri süren kredilerinin tümünün borçlarını kapatmaları gerekmektedir. Bu borçlar kapatılmadan faizsiz kredi imkanından faydalanmaları söz konusu olmamaktadır. Faizsiz krediden yıl içinde iki kez faydalanmak mümkündür. Bunun dışında devlet destekli sunulan hibe kredilerden ya da sıfır faizli esnaf kredilerinden yararlanmış olan esnaf ve sanatkarların yararlanması da mümkün değildir.

3. 30 bin TL’lik faizsiz kredi kullanım şekli ve ödeme planı nasıldır?

Bu faizsiz krediden yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarlar, kredi başvurularını kredi başvurusu kabul eden devlet destekli bankalardan gerçekleştirebilirler. Esnaflar, istedikleri zaman talep edilen evraklarını tam ve eksiksiz bir şekilde tamamlayıp, bu bankalara müracaatta bulunabilirler.

Sunulan bu kredinin faizsiz olarak verilmesi pek çok esnafımız için önemli bir katkı ve yarar sağlayacaktır. Alınan kredinin geri ödemesi sürecinde belirli zaman aralıklarında taksitlendirme söz konusu olduğu için, tüm taksitlerin tam zamanında ödenme sorunluluğunu da beraberinde getirmektedir.

Söz konusu taksitler zamanında ödenmediğinde, mevcut ödeme tarihinden itibaren gecikme faizi uygulanacaktır. Esnaflar için düzenlenen bu kredinin bir de 500 TL gibi bir kesintisi de söz konusu. Yani esnaf kredisi onaylandığı zaman net olarak 29,500 TL gibi bir tutar almış olacak.

Cevap bırakın