4 Adımda Anında Kredi Alabileceğiniz Bankalar

Bankalar, günümüzde birçok ürününü pazarlamaya ve müşteri kazanmaya çalışmaktadır. Bu ürünlerden en fazla tercih edilen kredi kartları hemen herkesin cüzdanında bir veya birden fazla bulunmaktadır. Kredi kartları alışverişlerimizde kolaylık sağlamasının yanı sıra, kullandıkça kazandıran kampanyaları ile de revaçta. Kredi kartı almak için bankaya başvuracak olanlar, çok kısa sürede kredi kartlarını almak ve kullanmaya başlamak istemektedirler. Bu amaçla anında onaylı kredi kartı veren bankalara daha çok rağbet edilmektedir. Peki, kredi kartınızı en hızlı şekilde nasıl alabilirsiniz? Anında onaylı kredi kartı veren bankalar hangileridir? Tüm bu sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

1. Anında onaylı kredi kartı nedir?

Çok acil bir şekilde kredi kartına ihtiyacınız varsa, anında onaylı kredi kartına başvuru yapmanız sizin için en doğru hareket olabilir. Kredi kartlarında başvuru süresinin azaltılmasını sağlayabilecek en iyi yol anında onaylı kredi kartına müracaat etmektir. Bu yolla kredi kartı başvurusu yaptığınızda, başvurunuzun birkaç dakikada onaylanıp onaylanmadığını öğrenme imkanına sahipsiniz.

İnternetten ya da SMS yaptığınız bu başvurular dakikalar içinde değerlendirilebilmekte ve kesin neticesi verilebilmektedir. Bunun en önemli özelliği yapılan başvurunun hemen sonuçlanabilmesi ve hızlı bir şekilde kredi kartı sahibi olunabilmesidir.

2. Onay süreci nasıl işlemektedir?

Bankalar bu yolla yapılan başvurularda ilk başta bir ön değerlendirmede bulunmaktadır. Genellikle kredi notunun ne olduğuna bakılır ve onay alıp alamayacağı belirlenir. Yani kredi notunun yüksek olması onaylanması için ön koşuldur.

Kredi notunun yüksek olmasının yanı sıra aylık gelir ve limitler toplamı da değerlendirilir. Kredi kartı alabilmek için istenen koşulları sağladığınız taktirde yaptığınız başvurunuz olumlu olarak sonuçlanacaktır.

Yapılan başvurularda bankalar yalnızca ön onay verebilmektedirler. Bunun amacı kredi geçmişini detaylıca incelemek ve gereken koşulları karşılayıp karşılamadıklarına bakmaktır. Bu inceleme ve değerlendirmeler sonucunda banka ön onay vermiş olsa bile, diğer gereksinimler karşılanmadığı iin kredi kartına onay vermeyebilir. Yani ön onay alınması kredi kartının kesin olarak onaylanması manasına gelmemektedir.

3. Hangi bankalar anında onaylı kredi kartı vermektedir?

Bugün artık birçok banka anında onaylı kredi kartı başvurusu almaktadır. Bu, teknolojinin çok daha geniş çaplı kullanılmasıyla birlikte daha da arttı. Neredeyse hemen her banka bu uygulamayı kullanmakta, internetten, SMS veya ATM’ler üzerinden kredi kartı başvurularını almakta ve hızlıca sonuçlandırmaktadır. Peki, bu bankalar hangileridir?

  • İş Bankası
  • Akbank
  • ING Bank
  • QNB Finansbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • CepteTEB
  • EnPara
  • Garanti Bankası
  • Halkbank
  • Odeabank

Sıraladığımız bu bankalar, anında onaylı kredi kartı veren bankalardan bazılarıdır. Daha birçok banka aynı sistemle kredi arktı başvurusu kabul etmektedir. Ancak sizlere örnek verebilmek amacıyla bu bankaların bazılarını değerlendirmeye çalıştık.

İş Bankası: Maximum kredi kartı almak için internet üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz. Hızlı bir şekilde başvurularınızı cevaplandıran bankaların ilk sıralarında gelmektedir. Kredi kartını onaylandığında adresinize göndererek teslim etmektedir.

Akbank: Türkiye’de yaygın olarak kullanılmakta olan Axess ve Wings kredi kartları için yapılan başvurularda anında onay hizmeti sunmaktadır. İnternetten yapılbilen başvurular, olumlu sonuçlandığında adrese gönderim yaparak teslim etmektedir.

Yapı Kredi Bankası: Bankanın WorldCard kredi kartına online başvuru yapılabildiği gibi, anına onaylı başvuru da yapılabilmektedir. Bankanın aradığı kriterlere uygun bir değerlendirme geçirdiğinizde hemen onaylanmakta ve teslim edilmektedir.

QNB Finansbank: CardFinans kredi kartı başvurularınızı internetten anında onay alabileceğiniz şekilde ypabilirsiniz. Kısa süren değerlendirmeler sonrası onay süreci tamamlanmakta ve onay verildiğinde adresinize gönderilmektedir.

4. Kredi kartına başvurmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

Başvuru yaptığınızda anında onaylanabilmesi için, kredi notunuzun iyi ya da çok iyi olması gerekmektedir. Ayrıca iyi bir kredi geçmişine de sahip olunması gerekir. Ayrıca aylık gelirinizin alacağınız kredi kartı limitini ve var olan kredi kartlarınızın limitini karşılaması da önemlidir.

Bankacılık kanununda yapılan düzenlemelerle, kredi arktı limitleri ilk yıl aylık gelirin iki katını, ikinci yıl aylık gelirin dört katını aşamayacağını bilmelisiniz.

Anında onaylı kredi kartı başvurusu yapıldığında, onay süreçleri bankadan bankaya değişmektedir. Anlık onay alınması kredi kartını hemen alabileceğini anlamına da gelmiyor. Çünkü onaylanmış bir kredi kartının hazırlanması ve adrese gönderim yapılması yaklaşık birkaç haftalık bir süreci kapsamaktadır.

Kredi arktı başvurusunda ulunmadan önce, bankaların uygulamalarını karşılaştırmalı ve buna göre hareket etmelisiniz. Sizin için en uygun ve en avantajlı kredi kartının hangisi olduğuna karar vermelisiniz.

Bonus Bilgi: Anında onaylı kredi kartı başvurusu güvenilir mi?

Bu yolla kredi kartı başvurularında en çok bankaların resmi web sitelerindeki başvuru formları kullanılmaktadır. Formlarda T.C. Kimlik numarası, aylık gelir ve telefon numarası bilgileri istenmektedir. Bu bilgileri sanal ortamda kullanmaktan çekinmek gayet doğal ve haklı bir durumdur. Kişisel ve finansal bilgilerin bankaların resmi sitelerinde de olsa paylaşılması endişe duymanıza sebebiyet verebilmektedir. Ancak ülkemizde bankalar müşterilerinin kişisel ve finansal bilgilerini güvende tutabilmek amacıyla veri şifrelemesinden faydalanmaktadır. Bu sayede bilgilerinizi güvene almaktadır. Endişe etmeniz gereken durum, başvuru yapacağınız bankanın girdiğiniz sitesinin resmi ve orijinal sitesi olduğundan kesinlikle emin olmanız gerekiyor.

Cevap bırakın