4 Adımda Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı İptali

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı başvurusu yapmak ne kadar doğalsa bir işlemse iptal ettirmek de o kadar doğal bir işlemdir. Ancak birçok kişi kredi kartı aldıktan sonra iptal ettirme işlemini bilmiyor. Bizler de sizlere en sade haliyle Garanti Bankası Bonus Kart iptali hakkında bilgiler derledik. İşte detaylar…

1.Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası kredi kartı iptali işleminin iki farkı yöntemi bulunuyor. Sizlere sunacağımız yöntemlerden ikisi de en çok tercih edilen pratik yöntemlerdir. Bunlardan biri şubelere başvurarak iptal işlemini başlatmak iken bundan daha kolay olan diğer yöntem ise telefon bankacılığını kullanmaktır. Eğer kredi kartı borcunuz yok ve kapatma işlemi için sadece talimat vermeniz gerekiyorsa bu işlemi telefon bankacılığıyla yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü şubelere gittiğinizde sıra bekleme ve zaman kaybetme problemiyle karşılaşabilirsiniz.

2. Şubeler Aracılığıyla Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Garanti Bankasının şubelerinden birine kimlik kartınızla giderek kredi kartını iptal etme başvurusu yapacağınızı ifade ediyorsunuz. Bunu hemen öncesinde kredi kartı numaranızla sıra numarası almayı unutmayın. Çünkü birçok bankada kredi kartıyla alınan sıra numarası sıranın size daha kısa sürede gelmesini sağlayarak vakit kazandıracak.

Bonus kredi kartınıza ait borcunuz mevcutsa yine burada size ifade edilecek ve bu borcu ödemeniz istenecektir. Son olarak sadece kredi kartı kapatma talimatı vererek işleminizi sonlandırabilirsiniz. Dilekçeyi nasıl yazacağınıza dair gerekli bilgiyi şube görevlisi size ifade edecektir. Dilekçeniz işleme alındıktan sonra size bilgilendirme yapılacaktır. İlgili merkeze dilekçeniz ulaştıktan sonra iptal onay bilgisi tarafınıza ulaştırılacaktır.

3. Telefon Bankacılığı Aracılığıyla Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

 Kredi kartı kayıp, çalıntı ve ilgili diğer durumlar nedeniyle kredi kartı iptali için en çok tercih edilen yöntem telefon bankacılığıdır. Garanti Bankası 0850 222 03 33 ya da 444 03 33 numaralı hattı aradığınızda karşınıza telesekreter çıkacak ve sizi menüler arasında yönlendirecektir. Kredi kartı iptali menüsüne giriş yaprak müşteri temsilcisine bağlanıyorsunuz. Burada kredi kartınızı iptal ettirmek veya kapatmak istediğinizi talep edebilirsiniz. Bu talep müşteri temsilcisine iletildikten sonra kısa sürede kartınız iptal edilecektir. Sizin yapmanız gereken herhangi bir eksiklik bulunmuyorsa, genellikle banka tarafından en geç bir hafta içerisinde kredi kartınız iptal ediliyor.

4. Kayıp Çalıntı Durumunda Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızın kaybolması ve çalınması durumlarında vakit kaybetmeden mutlaka müşteri iletişim merkeziyle irtibat kurmalısınız. Bir önceki başlıkta olduğu gibi 444 03 33 veya 0850 222 03 33 numaralı hattı arayarak mevcut kullandığınız kartın iptalini talep edebilirsiniz. Hali hazırda kullandığınız kredi kartı numarasına ait kart iptal edilir. Eğer yeni bir kart talep ederseniz yaklaşık bir hafta içerisinde adresinize posta yoluyla iletilir. Kredi kartını bulunduğunuz adrese yakın şubeye gönderilmesini de talep edebilirsiniz.

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı iptali için bilgi sunduğumuz bu makalede sizlere kredi kartı iptalinin yöntemlerini anlattık. Kredi kartınızın çalınma, kırılması, kaybolma veya arızalanma gibi durumlarda yapmanız gerekenleri ifade ettik. Sizler de bu kapsamda yaşadığınız problemleri bizlere ileterek yeni pratik yöntemler bulmamıza yardımcı olabilirsiniz. Para dürüm internet adresi olarak sizlere en lezzetli ekonomi, bankacılık ve finans bilgileri sunmaya devam edeceğiz.

Cevap bırakın