5 Adımda Akbank Hesap Bakiyesi Öğrenme Yöntemleri

Akbank hesap bakiyenizi Akbank Direkt uygulaması aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz için oldukça büyük kolaylıklar sunan mobil uygulamalar ve internet bankacılığı atık olağan bir şekilde kullanılıyor. Bu makalemizde sizlere Akbank hesap bakiye öğrenme yöntemlerini derledik. İşte detaylar…

1. Akbank Hesap Bakiyesi Öğrenme Yöntemleri Nelerdir?

Akbank hesap bakiyenizi şubeye veya ATM’ye gitmeden evinizde cep telefonunuzla veya bilgisayarınızla öğrenebilirsiniz. Bu kapsamda kullanabileceğiniz yöntemler şunlardır;

  • İnternet Bankacılığı Bakiye Öğrenme,
  • Mobil Uygulama Hesap Bakiyesi Öğrenme
  • Telefon Bankacılığıyla Bakiye Öğrenme şeklindedir.

2. Akbank İnternet Bankacılığı Hesap Bakiyesi Öğrenme

Hesabınızdaki miktarı Akbank internet bankacılığını kullanarak öğrenebilirsiniz. Bu kapsamda size hizmet sunacak olan Akbank Direkt uygulamasına giriş yaparak bakiye bilgisini öğrenebilirsiniz. Eğer daha önce internet bankacılığına giriş yapmadıysanız şifre al yazan yere tıklayarak Akbank internet bankacılığı sistemine giriş için ilk adımı atabilirsiniz. Eğer şifre alma işlemini tamamlamada problem yaşıyorsanız en yakın Akbank şubesine gidebilirsiniz.

3. Akbank Telefon Bankacılığı Hesap Bakiyesi Öğrenme

Akbank 0850 222 25 25 numaralı müşteri temsilciliğini ve çağrı merkezini arayarak bakiye bilginizi öğrenebilirsiniz. Bu işlemin yanı sıra telefon bankacılığını kullanarak bir çok bankacılık işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

4. Akbank Mobil Uygulama Bakiye Öğrenme

Akbank mobil uygulamasını indirerek bakiye bilgisini öğrenebilirsiniz. Bu uygulamayı indirmek için Google Play Store’yi kullanabilirsiniz. Akbank internet bankacılığı için aldığınız şifreyi mobil uygulamaya giriş için de kullanabilirsiniz. TC kimlik numaranızın ardından şifrenizi de girerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Eğer ilk defa bu uygulamayı kullanıyorsanız, karşınıza çıkan ekranda şifre al seçeneğiyle şifrenizi alabilirsiniz. Bu işlemi ilk defa yaptığınız için güvenlik amaçlı bir takım bilgiler vermeniz gerekiyor. Fakat bunun sonucunda sisteme sadece şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz. Bir çok bankacılık işlemini şubeye gitmeden mobil uygulama üzerinden gerçekleştirmeniz mümkün. Para transfer işlemleri, kredi ve kredi kartı başvurusu, fatura ödemeleri şeklindedir.

5. Akbank SMS Hesap Bakiyesi Öğrenme Mümkün Mü?

Akbank SMS servisini kullanarak hesabınızdaki bakiyeyi öğrenebilirsiniz. Ancak bu işlem doğrudan bakiye bilgisinin gönderilmesi şeklinde gerçekleşmiyor. Telefonunuza mobil Akbank mobil uygulamasını indirmek için size bir link içeren mesaj gelecektir. Akbank bakiye sorgulaması için mobil yazıp 4425‘e kısa mesaj atmanız yeterlidir.

Cep telefonunuza gelen linki tıkladığınızda mobil uygulamayı indirmek için gerekli link karşınıza çıkacaktır. Bu işlem için ayrı bir ücret alınmamakta ve kullandığınız operatörün tarifesi üzerinden ücretlendirme yapılır. Örneğin arkadaşınıza gönderdiğiniz bir SMS tarifesi ne kadarsa bu işlem için de o kadar bir ücretlendirme yapılır.

Bu makalemizde sizlere Akbank bakiye sorgulama işlemi hakkında bilgiler sunduk. Bu bilgiler ışığında,  hesap bakiyesi öğrenme yöntemlerini değerlendirerek sizin için en uygun yöntemi seçebilirsiniz. Ancak bu konuda Akbank mobil uygulamayla hesap bakiyesi öğrenme işlemi en kolayıdır.

Cevap bırakın