5 Adımda Evde Kına Paketleme İşi ve Kazancı

Evde kına paketleme işi iş yaparak para kazanmak ekonomik problemler yaşayan her bireyin yapmak istediği işlerdendir. Bu işler sayesinde geçimini sağlayan kişiler dahi mevcut. Bu kapsamda yapılabilecek binlerce evde ek iş türü bulunuyor. Bu makalemizde ise sizlere evde kına paketleme işi hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri derledik. İşte detaylar…

Evde ek iş kapsamında sizlere bilgiler vermeye devam ediyoruz. Yeni iş fikirleri başlığı altında derlediğimiz bu evde ek işler, aylık gelirinize hatırı sayılır miktarda katkı sağlayacaktır. Öğrencisinden, ev hanımına emeklisinden çalışanına kadar her kes imkanı ölçüsünde bu işe yönelebilir. Peki paketleme işleri arasında popüler olan kına paketleme işi nedir?

1. Evde Kına Paketleme İşi Nedir?

Evde kına paketleme işi belirli ölçülerdeki paketlere kınaların doldurulmasıyla yapılıyor. Toz şeklindeki kınalar çuvallarla bu işi yapmak isteyen kişilere teslim ediliyor. Kınaların yanı sıra şeffaf poşetler de veriliyor. Bu poşetlere ölçek yardımıyla kınaları dolduruyorsunuz. Dolum işlemini takiben firmanın size verdiği kutulara kınaları yerleştiriyorsunuz. Hazırlanan paketler kolilere yerleştiriliyor. Bu işlem sonrası paketleme işi tamamlanıyor.

Kına paketleme işi farklı paketleme türlerine sahiptir. Bazı paketler sade bir kutu şeklinde hazırlanırken, bazı paketler ise oldukça süslü ve uğraş gerektirmektedir. Ancak her durumda paketleme işini veren firma size yapmanız gerekenleri öğretmektedir. Bu iş için gerekli olan tüm malzemeler size verilecektir.

2. Evde Kına Paketleme İşi İçin gerekli Malzemeler Nelerdir?

Evde kına paketleme işi için gerekli malzemeler firma tarafından sizlere verilecektir. Bu işi yapabilmek için gereken malzemeler şunlardır;

 • Ölçek,
 • Kına ambalajı,
 • Kına kutusu,
 • Koli
 • Maket Bıçağı,
 • Koli Bandı,
 • Yapıştırıcı bant şeklindedir. Bu malzemeler yapılacak paketleme işi türü için değişebilmektedir. İşin türü farklı olsa da firma gerekli tüm malzemeleri size verecektir. Sizin yapmanız gereken sadece istenen paketi ortaya koymaktır.

3. Evde Kına Paketleme İşi Teslimatı ve Süresi

Evde kına paketleme işi aldığınızda belirli sayıda ürünü belirli bir sürede firmaya teslim etmeniz gerekiyor. Firma yetkilisi işi teslim almaya ne zaman geleceğini ve ne kadar paket hazır olması gerektiğini bildirecektir. Yaptığınız işlerin eksiksiz ve istenilen şekilde olması son derece önemlidir. Eğer firmanın talebini karşılamazsanız bir sonraki işi alamamanız büyük olasılıktır. Teslim alınan ürün kadar ücret size teslim edilecektir. Hatalı ürünler teslimattan çıkarılır ve ücreti hesabınızdan kesilebilir.

4. Evde Paketleme İşinden Ne Kadar Kazanırsınız?

Evde ek iş veren firmalar ücret taksimini paket başına hesaplamaktadır. Bazı firmalar koli başına da ödeme yapabiliyor ve haftalık ödeme şeklinde de olabiliyor. Dolayısıyla ücret hesaplama şekli firmadan firmaya değişebiliyor. Genellikle hesaplama paket başına düşen ücretin toplanmasıyla hesaplanıyor. Paket başına 50 kuruş ile 1 TL arasında değişen ücretler bulunuyor. Günlük 100 paket hazırlarsanız 50 TL ile 100 TL arasında para kazanabilirsiniz. Bu sayı işi yapan kişi sayısına göre artacak veya azalacaktır. Ancak bir kişi günde 150 tane kına paketi hazırlayabilir. Tabi ki işin türüne göre bu sayı ve kutu başına ücret değişebilir.

Kına paketleme işinden ayda yaklaşık olarak 1.500 TL ile 3.000 TL kazanmanız mümkündür. Ödeme firma yetkilisi tarafından elden yapılabildiği gibi, belirttiğiniz banka hesabına da aktarılabiliyor. Ödeme şeklini firma yetkilisiyle işin başında konuşmanız yararlı olacaktır. Teslimat sürecinde paranızı peşin ve tam olarak almaya özen göstermelisiniz.

5. Kına Paketleme İşi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kına paketleme işi başvurusu için ilan sitelerini kullanabilirsiniz. Bu pratik yöntemin yanı sıra bu makalenin altındaki yorumlar kısmına da başvuru bilgisi bırakabilirsiniz. Ancak kişisel bilgilerinizin güvenliği açısından telefon ve adres bilgilerinizi yazmamanız gerekiyor. Bu sayede yorumunuzu gören firma yetkilileri mesajınıza cevap verebilecekler. İnternet sitemiz iş ilanı hizmeti sunmadığından firmalarla iletişime geçmemizi beklememelisiniz.

Bir diğer iş bulma yöntemi ise kına satan ve ürete iş yerlerini ziyaret etmektir. Kına paketleri satan firmalardan paketleme işi verip vermediklerini veya bu işi veren firmaları nerelerde bulabileceğinizi öğrenebilirsiniz. İnternete vereceğiniz ilanların yanı sıra bu yöntemi de kullanarak daha kısa sürede iş bulmanız mümkündür.

Bu makalemizde sizlere yeni iş fikirleri kapsamında evde ek işler konularını anlatmaya devam ettik. Kına paketleme işi hakkında sormak istediğiniz soruları ve eklemek istediklerinizi yorumlar kısmında ifade edebilirsiniz.

Comments (9)

 1. SEHER 5 Kasım 2018
 2. Nur 7 Kasım 2018
 3. Elif Baş 7 Kasım 2018
 4. Gülseren cesur 8 Kasım 2018
 5. Gülseren cesur 8 Kasım 2018
 6. Neslihan Gezer 8 Kasım 2018
 7. Nuriye Tekgül 8 Kasım 2018
 8. İLAYDA YİĞİT 15 Kasım 2018
 9. Ceylan 16 Kasım 2018

Cevap bırakın