5 Adımda İş Bankası Kredi Notu ve Risk Raporu Öğrenmek

İş Bankası kredi notu veya risk raporu öğrenme oldukça kolay ve hızlıdır. Kredi notunuzu öğrenerek kredi başvurusu öncesinde oldukça avantajlı bir durumda olabilirsiniz. Ancak bu sorgulamanın ücretli olduğunu da ifade etmek isteriz. Çünkü düşük kredi notuyla kredi başvurusu yaptığınızda, reddedilen başvuru kredi notunuzu düşürebiliyor.  İşte detaylar…

1. İş Bankası İnternet Bankacılığı Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

İş Bankası kredi notunu pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz. Tek yapmanız gereken İş Bankası internet bankacılığı sistemine girerek kredi notunun bulunduğu menüye girmektir. Bunun için yapmanız gereken işlem basamakları şunlardır;

  • İş Bankası İnternet sitesine giriyorsunuz,
  • Bireysel Bankacılık bölümünde krediler seçeneğini tıklıyorsunuz,
  • Karşınız çıkan ekranın size göre sol tarafında kredi notu öğrenme risk raporu yazan yeri tıklıyorsunuz,
  • Yeni açılan sayfada mavi kutunun içinde yazan kredi notu öğrenme butonunu tıklıyorsunuz,
  • Daha sonra sizden müşteri numaranızı veya TC kimlik numaranızı ve müşteri şifrenizi girmenizi isteyecekler.
  • Sizlerden istenilen bilgileri girdikten sonra telefonunuza doğrulama kodu gelecek ve bu kodu kutucuğa girmeniz gerekiyor.
  • Yeni sayfa açıldıktan sonra biraz beklemeniz gerekiyor. Çünkü hesap bilgileriniz yükleniyor.
  • Hesap bilgileriniz geldikten sonra devam butonunu tıklayarak kredi notunuzu görebilirsiniz.

2. İş Cep ve Bankamatiklerden Kredi Notu Öğrenmek Mümkün

İş Bankası internet bankacılığının yanı sıra İş Cep mobil uygulaması ve İş Bankası bankamatikleri aracılığıyla da kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şunlardır;

  • Bankamatiklerde bilgi sorma bölümünde kredi risk raporuna giriş yaparak,
  • İş Cep uygulamasını Play Store’dan indirip, krediler bölümünde kredi risk raporunu tıklayarak öğrenebilirsiniz.

3. İş Bankası Kredi Notu Öğrenme Ücreti Ne Kadar?

İş Bankası internet bankacılığı hizmetini kullanarak 8,5 TL karşılığında kredi notunu/ risk raporunu öğrenebilirsiniz. Bir çok müşteri bu durumdan haberdar olmadığı için az bir meblağ da olsa bu ücretin alınmasından yakınabiliyor. Bu nedenle ücretli olduğunu da ifade etmek istedik.

4. Findeks Kredi Notu Risk Raporu Nedir?

Risk raporunuzu elde ederek son 5 yıla ait kapanmış kredilerinizin ödeme bilgilerini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bununla beraber tüm bireysel krediler için geçmiş dönemdeki bilgiler ışığında düzenlenen size ait Findeks Kredi Notunu da öğrenmeniz mümkündür.

5. Risk Raporunu Öğrenmek Neden Önemlidir?

Risk raporunuzu öğrendiğinizde Fİndeks kredi notunuzu öğrenmenizi yanı sıra, tüm kredili ürünleriniz için beklemekte olan borçları ve kredi geri ödemelerini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca ödeme yapabilme durumunuz hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu makalemizde sizlere İş Bankası kredi notu ve risk raporu sorgulama ve kredi notu hakkında bilgiler derledik. Sizler de bu kapsamda yaşadığınız tecrübeleri bizlerle paylaşabilirsiniz. Sorularınız ve tavsiyeleriniz için aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın