5 Adımda Yapıkredi Worldcard Temassız Özelliği

Worldcard kredi kartı temassız özelliği sayesinde alışverişlerinizi daha pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Ödeme esnasında para üstü için bekleme, bozuk para çıkmaması, şifre girmek için zaman kaybetme gibi bir çok problem temassız ödeme yöntemiyle tarih oluyor. Üstelik bu uygulamanın Worldcard kredi kartı kullanıcıları için tamamen ücretsiz olduğu ifade edilmektedir.

1. Yapıkredi Worldcard Kredi Kartı Temassız Özelliği Nedir?

Temassız ödeme yöntemi kredi kartları için geliştirilen son derece güvenli, kolay ve hızlı kullanımlı bir ödeme yöntemidir. Kredi kartlarının tamamına tanımlanabilen bu özellik sayesinde ödemelerinizi tekbir dokunuşla anında gerçekleştirebilirsiniz.

2. Yapıkredi Worldcard Temassız İşlem Limiti Ne Kadar?

Worldcad kredi kartınızla 90 TL’ye kadar temassız alışveriş yapabilirsiniz. Ancak bu rakamın üzerinde gerçekleştireceğiniz işlemler için şifre girerek ödeme yapmanız gerekmektedir. Kartınızın temassız özelliğini aktifleştirmek için tekrar şifreli işlem yapmanız gerekebilir.

Temassız özelliğini kullanabileceğiniz iş yerlerinde MasterCard Contactless ve Visa Paywave okuyucusu olması gerekiyor. Bu sayede 90 TL’ye kadar tüm alışverişlerinizi POS cihazına bir dokunuşla yapabilirsiniz.

3. Yapıkredi Worldcard Temassız Özeliği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Worldcard temassız özelliğini aktif hale getirebilmek için veya temassız özelliği bulunan bir kart almak için aşağıda ifade ettiğimiz yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

  • Yapı Kredi Bankasının Tüm Şubeleri,
  • Yapı Kredi Bankası İnternet Şubesi,
  • 444 04 44 Numaralı Telefon Bankacılığı
  • SMS’le Temassız Özellik Açtırma Başvurusu şeklindedir.

4. Worldcard Temassız Özelliği SMS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapıkredi bankası kredi kartınız için temassız özelliği başvurusunu SMS servisini kullanarak yapabilirsiniz. Bu özellik için aşağıda ifade ettiğimiz adımları yerine getirmeniz yeterli olacaktır.

  • Telefonunuzun mesajlar kısmına giriyorsunuz,
  • Kısa mesaja TC kimlik numaranızı yazıyorsunuz,
  • 4454 numaralı servise mesaj olarak gönderiyorsunuz. Bu sayede kartınızın temassız özelliği yüklenebiliyor. Eğer bir problemle karşılaşırsanız Yapı Kredi telefon bankacılığını arayabilirsiniz. Yapı kredi telefon bankacılığı numarası 444 04 44 şeklindedir.

5. Kredi Kartlarında Temassız Özellik Riskli Mi?

Kredi kartlarında temassız özellik olması bir çok kişi için riskli sayılabiliyor. Aslında bu durum temassız özellikli kredi kartları için bir açık diyebiliriz. Elinde POS cihazıyla toplu taşıma araçlarında temassız özellikli kredi kartlarından para çeken hırsızların olabileceği ifade ediliyor. Kablosuz POS cihazlarıyla cüzdanınızdaki karttan en fazla 90 TL’ye kadar çekilebiliyor. Her ne kadar bu tür olaylar yok denecek kadar nadir olsa da bir öğrenci için 90 TL oldukça iyi bir rakamdır.

Bonus Bilgi: Kartınızdan Bilginiz Dışında Para Çekildiğini Düşünüyorsanız

Kredi kartı dolandırıcılığı günümüzde bir çok kişinin başına geliyor. Bu kapsamda bankanın kusurlu olduğu durumlarda para iadesi yapılıyor. Eğer kartınızdan bilginiz dışında para çıkışı olmuşsa yani şüpheli bir işlem görüyorsanız hemen telefon bankacılığını arayarak müşteri temsilcisinden yardım istemelisiniz.

Böyle bir durumda kartınız iptal edilmekte ve size yeni kart gönderilebilmektedir. Bu işlem sonrasında size en yakın Yapıkredi bankasına giderek harcama itiraz dilekçesi veya formu doldurabilirsiniz. Bankaya teslim ettiğiniz bu dilekçe sonrası bankalar yetkili mercilerle durumu paylaşarak dolandırıcılık hakkında araştırma yapılıyor. Sonuçlanan araştırmada sizin kusurunuz yoksa para iadesi yapılıyor. Aksi bir durumda tüketici hakem heyetine başvuru yapabilirsiniz.

Bu makalemizde sizlere Yapı Kredi Worldcard kredi kartı temassız özellik hakkında bilgiler derledik. Temassız özellik hakkında yaşadığınız olumlu veya olumsuz tüm tecrübelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın