7 Adımda Emekliye Faizli ve Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar oldukça rağbet görüyordu. Ancak günümüzde emekliye faizsiz kredi veren bankalar kalmadı diyebiliriz. Bankalarda yaptığımız incelemelerde emekliye faizsiz kredi uygulamasının günümüzde geçerli olmadığı görülüyor. Ancak diğer kredi türlerine nazaran daha az faiz uygulandığını da ifade etmek isteriz. Emekli kredisi şartı aramadan, eğer faizsiz kredi kullanmak istiyorsanız katılım bankalarını araştırmanız gerekecek.  Bu makalemizde sizlere emekliye kredi veren bankalar hakkında bilgiler derledik. Bu sayede hem faiz oranlarını hem de vadelerini öğrendiğiniz kredileri kullanmak için girişimde bulunabileceksiniz. İşte detaylar…

Ülkemizdeki emekli sayısı dikkate alındığında, kredi başvuruları için talebin oldukça yüksek olacağı görülmektedir. Devletin emeklilerin kredi kullanması ve emekli maaşlarını özel bankalara taşıma imkanı vermesi, bankaların kredi konusunda emeklilere olan ilgisini arttırdı. Özellikle emekli maaşı promosyonları hakkında yapılan çalışmalar bu hususa ne kadar önem verildiğinin bir örneğidir.

1. Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankaların Listesi

Emekliye kredi veren bankaların listesi aşağıda sunulmuştur. Bunlar;

  • Denizbank,
  • Şekerbank,
  • İş Bankası,
  • Ziraat Bankası şeklindedir. Bu bankaların içinde en az faizi Ziraat Bankası veriyor. Şimdi de bu bankaların emekli kredisi şartlarını inceleyelim. Öncelikle az faizli kredi veren Ziraat Bankasından başlayalım. Ziraat Bankasının emeklilere önceleri faizsiz kredi verdiğini ve bu uygulamanın şimdilerde değiştiğini de ifade etmek isteriz.

2. Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi 

Diğer bankalara göre Ziraat Bankası emekliler için daha az faiz oranına sahip kredi sunmaktadır. Buna göre emekli kredisi için faiz oranı %1,11 ve %1,16 arasında değişmektedir. 48 aya varan vade süresinin faiz oranları üzerinde değişikliğe neden olabileceğini de ifade etmek isteriz.

3. Denizbank Emekli Kredisi

Denizbank emekli maaşını bankasına taşıyan emeklilere emekli kredisi kapsamında iki tür kredi veriyor. Denizbank’dan emekli maaşınızla kullanmak isterseniz, bankanın size sunduğu faiz oranı 48 ay vade için %1,19 şeklindedir. Eğer halihazırdaki bankanızda bulunan emekli maaşınızı Denizbank’a taşımak isterseniz, bankanızdan çektiğiniz kredinin borcunu ödemeniz ve maaşınızı transfer etmeniz için 48 ay vadeye kadar %1,29 faiz oranıyla kredi veriyor. Faiz oranlarında değişim olabileceğinden düzenli olarak takip edilmesi güncel bilgi açısından önemlidir.

4. Şekerbank Emekli İçin Kredi

Şekerbank emekli kredisi için bir çok kampanya düzenlemektedir. Buna göre 48 ay vadeli emekli kredisi için %1,29 faiz oranı uygulanıyor. Üstelik bu kredi için herhangi bir masraf talep edilmediği ifade ediliyor.

5. İş Bankası Emekli Kredisi

İş Bankası emekli kredisi kapsamında, başvuru yapan müşterilerine 36 aya varan kredi seçeneği sunuyor. Bu kredinin faiz oranı diğer bankalara nazaran daha düşüktür. %1,12 olan faiz oranıyla yapacağınız kredi başvurusu için en fazla 250 TL en az 25 TL kredi tahsis ücreti talep edilmektedir.

6. Garanti Bankası Emekliye Kredi

Emekliye kredi veren bankalar arasında yüksek faize sahip banka olarak Garanti Bankasını gösterebiliriz. 48 ay vadeli kredi için %1,49 faiz oranıyla kredi sunmaktadır. Ancak her bankanın kendini cazip hale getirmek için yaptığı kampanyalar mevcuttur. Buna göre maaşını Garanti Bankasına getiren emeklilere, 3 aylık periyotlar halinde ödeme planı sunulmakta ve 450 TL emekli promosyonu verilmektedir.

7. Bankalar Emeklilere Emekli Maaşı Kampanyaları Sunuyor

Emekli müşterisi kampanyaları kapsamına emekli maaş müşterisi olmanın avantajları daha iyi görülüyor. Emekli maaşlarının bankalar üzerindeki etkilerine baktığımızda, emeklilere kredi veren banka sayısının artması, emeklilere altın veren bankaların olması, emeklilere faizsiz kredi veren bankalar gibi bir çok teşvike neden olmuştur. Sizler de maaşınızı yukarıda ifade ettiğimiz bankalara götürerek kredi kullanmayı sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın