8 Başlıkta Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi çekmek istiyorsunuz ve bir takım aşamalardan sonra kredi başvurusu yapmak için harekete geçtiniz. Peki kredi başvurusunu kolay ve hızlı birşekilde nereden yapabilirsiniz? Bizler de sizlere kredi başvurusu nasıl yapılır ve kredi başvurusu için gereken adımları derledik. İşte detaylar…

Kredi öekmek için kara aldınız ve bir takım araştırmalar yaptınız. Burada karar vermeniz gereken bir kaç önemli husus bulunmaktadır. Bunlar; kredinin vadesi, miktarı aylık ödeme miktarı, dosya masrafları gibi hususlardır. Tüm bu durumları gözden geçirdikten sonra yapmanız gereken internet üzerinden kredi karşılaştırması yapmaktır. Size en uygun kredi oranlarını ve bankayı buldunuz. Şimdi sıra kredi başvurusu yapmaya geldi.

1. Kredi Başvurusu Yolları Nelerdir?

En kolay ve hızlı kredi başvurusu yöntemleri arasında internet en çok kullanılan yoldur. İnternetten kredi başvurusu için bir çok yol bulunmaktadır. Bunlar;

2. Bankanın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Başvuru Yapmak

Para Durum

 Bankalar kredi başvurularını internet sitelerinden kabul etmektedirler. Bunun için uygulamanız gereken iki tane temel husus bulunmaktadır. Bunlardan birincisi bankanın internet sitesinin güvenlik önlemleridir. Bankalar güvenliğe çok önem verdiği için resmi internet adreslerinde problem yaşamayacaksınız. Ancak ekranınıza gelen sahte sayfaları engellemek ve bilgi hırsızlığını önlemek için dikkatli olmalısınız. Bunun için de güvenilir virüs programları kullanabilirsiniz. İkincisi ise kredi başvurusunu doğrudan yapmamaktır. Kredi faiz oranlarını gözden geçirerek kredi başvurusunu yapmanız daha karlı olacaktır.

Tüm bu yerine getirdikten sonra kredi çekmek için vade seçeneklerini belirlemeyi unutmayın. Kredi ödeme planını gördükten sonra onaylama butonuna basmalısınız. İnternette başvuru yaptığınızda aylık faiz oranı, vade miktarını ve aylık geri ödeme miktarını gördükten sonra onaylamalısınız. Başvuru sonrasında kredinizin onaylanma sonucu size bildirilmektedir.

3. Kredi Karşılaştırma Sitelerini Kullanmak Yararlı Olacaktır

Karşılaştırma siteleri olarak da adlandırılan bu siteler size tüm bankaların başvurduğunuz kredi türüne göre kredi oranlarını sunmaktadır. Burada bankaların kredi ödeme oranlarını ve aylık ödeme miktarlarını görebilirsiniz.

Bu sayede size en uygun olan bankayı seçer ve ödeme planınıza göre daha isabetli bir karar vermiş olursunuz. İstediğiniz kredi miktarı için istediğiniz bankayı seçebilir ve buradan yapılacak yönlendirme ile banka ana sayfasına gidebilirsiniz. Ancak siz yine de bankanın ana sayfasına doğrudan girerek kredi başvurusunda bulunmalısınız.

4. Kısa Mesaj İle Kredi Başvurusu Yapmak

SMS ile kredi başvurusunda bulunmak günümüzde sıklıkla kullanılan kredi başvurusu yöntemleri arasındadır. Özellikle ihtiyaç kredisi olarak adlandırılan kredileri bankaya gitmeye gerek kalmadan anında başvurabilirsiniz. Bankaların belirlemiş oldukları numaralara, telefonunuzun mesaj bölümünden göndereceğiniz kısa mesajla anında kredi başvurusu yapabilirsiniz. Üstelik çok beklemeden banka tarafından kısa süre içerisinde aranıyorsunuz.

Dikkat etmeniz gereken nokta ise mesaj göndereceğiniz numaranın bankaya ait olup olmadığıdır. Bunun için de mutlaka bankanın resmi internet adresini ziyaret etmelisiniz. Numaranın dolandırıcılık şebekesine ait olduğunu tespit edeceğiniz en kolay yol bankaların TC kimlik numarası dışında başka bir bilgi istemiyor olmasıdır. Yani numara sizden kimlik bilgilerinizi ve annenize ait bilgi istediğinde şüphe ile bakmalı ve gerçekten sahtekarlık olduğunu tespit ettiğinizde emniyet güçlerine şikayette bulunmalısınız.

5. Mobil Uygulamalar İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankalar geliştirdikleri uygulamalar ile çağı en iyi şekilde yakalamayı başardı. En basit işlemlerde dahi banka kuyruklarında beklemek zorunda kalan insanlar tek bir tuş ile bankacılık işlemlerini anında yapabiliyorlar. Mobil uygulamalar ise bu durumun en belirgin göstergesi olmuştur.

Bankaların uygulamalarını indirerek eğer banka ile çalışıyorsanız işlemlerinizi yapabilir ve buradan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Üstelik burada faiz oranlarını, aylık ödeme miktarlarını ve döviz kurlarını görebilirsiniz. Havale ve EFT işlemlerinizi kısa bir sürede tamamlamanız mümkündür.

6. Banka Şubesinde Kredi Başvurusu

Banka şubelerinden kredi başvurusu yapmak en bilinen yöntemdir. Eski yöntemlerden biri olsa da bankanın şubesine giderek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Size en yakın banka şubesine giderek kredi başvurusu için ön başvuruyu yapabilirsiniz. Bankadaki yetkili kişi size çekmek istediğiniz kredi türü hakkında bilgiler vermekte ve bu bilgilerin doğrultusunda size yol göstermektedirler. Gerekli evrakları doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Bankaya giderken yanınızda TC kimlik kartınızı götürmeyi unutmayın.

7. ATM İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

ATM’ler bankaların sadece para çekilmesi içi kullanılan makineleri değildir. Burada para yatırabilir, havale ve EFT yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra bir çok bankacılık işleminizi buradan kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan biri de kredi başvurusu yapmaktır. Üstelik banka ATM’lerini bulmakta zorluk çekmezsiniz.

8. Kredi Başvurusu Öncesi Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kredi başvurusu yapmadan önce mutlaka bütçenizi değerlendirmelisiniz. Geri ödeme durumunuz şüpheli veya yoksa kesinlikle kredi başvurusunda bulunmanızı önermiyoruz. Aksi halde ömrünüz kredi borcu ödemekle geçecektir.

Bir diğer hususta kredi başvurusu öncesinde araştırma yapmaktır. Bu aşamada size en uygun krediyi verecek olan bankayı çok iyi araştırmalısınız. Araştırma yapmadan kredi almamalısınız.

Bu yazımızda sizlere kredi başvurusu yöntemlerinden ve dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgilerden bahsettik. Sizler de kredi başvurusu hakkında edindiğiniz tecrübeleri, olumlu olumsuz fark etmeksizin sitemizin yorum kısmında ifade edebilirsiniz.

Cevap bırakın