Banka SMS Şifresi Gelmiyor Problemi ve Çözümü

Ürün aldığınız bankaya iletişim bilgilerimizi veriyoruz. Bu bilgi sadece iletişim amacıyla değil, aynı zamanda aşamalı güvenlik sistemi için de son derece önemlidir. Ancak bir çok müşteri SMS numarasının gelmemesinden şikayette bulunuyor. Bizler de sizlere Bankanın göndermiş olduğu SMS şifresi neden gelmiyor sorusunun cevabını sunacağız.

SIM Kart Değişikliği Nedeniyle SMS Gelmiyor

Bankaların gönderdiği SMS şifresi bir çok kullanıcıda görünmüyor. Bu durum bankanın bir hatası olarak görünse de, aslında kişinin cep telefonu SIM kart değişikliğinden kaynaklanmaktadır. Eğer sizler de yakın bir zamanda SIM kartınızı değiştirdi iseniz SMS’in gelmemesinin temel nedeni bu olabilir.

SIM Kart Değişince Neden SMS Gelmiyor?

Numaramı değiştirmediğim halde, sadece SIM Kart değişimi nedeniyle SMS gelmemesi mantıklı gelmiyor diyebilirsiniz. Ancak bankalar müşterilerinin güvenliği için böyle bir uygulamaya gidiyor. Çünkü başka biri sizin adınıza aynı numaradan SIM kart alarak SMS şifrenizi kullanmak isteyebilir. Bu durumda telafisi nerdeyse mümkün olmayan maddi kayıplar oluşabilir.

SMS Problemi İlk Olarak 2016 Yılında Ortaya Çıktı

Yeni telefonların çıkması ve özellikle 4.5G hızlı internet uygulamasının başlamasıyla birlikte SIM kart değişikliğinin zorunlu olması, SMS Şifresinin gelmemesine neden oldu. Dolayısıyla siz de herhangi bir nedenle SIM kartınızı değiştirdiyseniz telefonunuza banka SMS şifresi gelmeyecektir. Daha güvenli bir bankacılık hizmeti için bu uygulama son derece önemlidir.

Banka SMS Şifresini Tekrar Almak İçin Yapılması Gerekenler

SIM kartınızı değiştirmeniz nedeniyle mesaj gelmemesi size biraz zaman kaybettirecek. Ancak elde edeceğiniz güvenli bankacılık hizmeti nedeniyle kaybettiğiniz zamanı bir kazanç olarak değerlendirebilirsiniz.

Öncelikle tavsiye ettiğimiz ilk yöntem çalıştığınız bankanın müşteri hizmetlerini aramaktır. Burada müşteri hizmetlerine bağlanarak telefonunuzun SIM kartını değiştirdiğinizi ifade edebilirsiniz. Banka müşteri hizmetleri yetkilisi gerekli kontrolleri sağlayarak SIM kartınızın sisteme tanımlanmasını sağlayacaktır. Bu işlem sonrasına SMS şifresi telefonunuza gelmeye başlayacaktır. Eğer problem hala devam ediyorsa tekrar müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

SIM Kart Değiştiğinde Telefon Numarası Değişmiyor

SIM kartınızı değiştirdiğinizde telefon numaranız değişmemektedir. Ancak SIM kartınızın değişmesi halinde bankadan SMS şifresi alamıyorsunuz. Telefon bankacılığı üzerinden yeni SIM kartınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Bankalar müşterilerinden iletişim bilgilerini istiyorlar. Bu durum daha iyi ve özellikle güvenli bir bankacılık hizmeti almanız için şarttır. Çünkü doğrulama SMS şifresi sayesinde başka biri kredi kartı bilgilerinize sahip olsa da işlem yapamaz. SIM kartınızı değiştirdiğinizde SMS şifresi almanız mümkün değildir.

Bu makalemizde sizlere banka müşterilerine SMS şifresinin gelmemesi durumundan bahsettik. Bu kapsamda yaşadığını sorunları bizlere yorumlar kısmında sorabilirsiniz. Bu konuda bizlere vereceğiniz ek bilgiler makalemize zenginlik katacaktır.

Cevap bırakın