Burgan Bank Kredi Başvuru Sonucunu Nasıl Öğrenirim?

Bankalara kredi başvurusunda bulunulduğunda, kredi sonucunun ne olduğu ile ilgili bilgi kısa sürede alınmak istenir. Bazı bankalar hemen ve anında bilgi verebilirken, bazı bankaların bir bekleme süresi olabilmektedir. Bu yazımızda, Burgan bank kredi başvuru sonucu öğrenme ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşacağız. İşte, detaylar;

Burgan Bank kredi başvurusu nasıl yapılır?

Öncelikle Burgan bank’a kredi başvurusunun nasıl yapılacağına bakalım. Banka ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi gibi ürünleri müşterilerinin hizmetine sunmaya devam etmektedir. Bu alanlarda müşterilerine finansman desteği vermektedir. Burgan bank’ın bu kredilerine başvuruda bulunmak için değişik yollar bulunmaktadır. Bunlara bakacak olursak;

Bireysel ihtiyaç kredisine başvuru yapmak için ilk önce www.burgan.com.tr internet adresine giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra ana sayfadaki “İhtiyaç Kredisi Başvurusu” alanında bulunan Başvur” butonuna tıklamalısınız. “Başvur” butonuna bastıktan sonra sizden T.C. kimlik numarası, başvuruda bulunulan şehir, kredi tutarı, kredinin vadesi, cep telefonu numarası ve e-posta bilgilerinin yer aldığı formun eksiksiz doldurulması istenmektedir. Doğru ve eksiksiz olarak doldurduktan sonra “Gönder” butonuna basıldığında kredi başvurusu tamamlanmış olmaktadır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra Burgan bank müşteri yetkilisi olan kişi sizlerle iletişime geçecektir.

Başvuruda bulunulan kredilerle alakalı ayrıntılı bilgiler elde edebilmek için, öncelikle Burgan bank resmi internet sitesine giriş yapılmalıdır. Ana sayfanın üstünde yer alan menüdeki “Bireysel” sekmesi tıklanarak diğer sayfaya geçilir. Açılan sayfada sol tarafta gelen menüde “Krediler” sekmesi tıklanmalıdır. Daha sonra da yine sol taraftaki menüden bilgi edinmek istenilen kredi türü seçilir ve istenen bilgiye ulaşılır.

Kredi başvuru sonucunun öğrenilmesi

Kredi başvurusunun sonucunun öğrenilebilmesi için farklı yöntemler kullanılabilir. Kredi sonucunu öğrenmek için Burgan bank şubesine gidilebileceği gibi, internetten form doldurarak da sonuç ile ilgili bilgi talebinde bulunulabilir. Bunların hangisi daha pratik ve hızlı sonuç verecekse onu kullanabilirsiniz. Çünkü kredi sonucu öğrenme konusunda yapılabilecek işlemler sınırlıdır ve bunların haricinde herhangi bir yolla öğrenme imkanı yoktur.

Burgan bank kredi başvurusu yaptıktan sonra, sonucunun ne olduğu veya nasıl öğrenilebileceği ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Bankanın her yerde şubesi olmadığı için, en hızlı ve en pratik sonuç alabilme yolu internet olarak öne çıkmaktadır.

Cevap bırakın