Burs veya Maaş Hafta Sonu Hesaba Yatar Mı?

Burs veya Maaş Hafta Sonu Hesaba Yatar Mı? Ülkemizde milyonlarca çalışan ve öğrenci ayın belirli günlerinde hesabına yatan maaşı çekmek için gün sayıyor. Kimileri için bu durum sabırsızlık nedeni olmasa da kimileri için oldukça önemlidir. Ay sonunu zor getiren, taksit ödeyen veya acil paraya ihtiyacı olan kişiler paranın hesaba geçeceği günü iple çekmektedir. Ancak bir çok kişi, genelde tecrübesizlikten kaynaklandığını düşündüğümüz maaşın hafta sonu yani cumartesi ve pazar günü yatıp yatmadığını merak ediyorlar. Bizler de sizlere bu sorunun cevabını vereceğiz. İşte detaylar…

KYK Kredi, Burs ve Maaş Hafta Sonu Yatar Mı?

Maaşlar veya burslar için belirtilen tarihler hafta sonuna denk gelebiliyor. Daha önce maaş veya burs çekmeyen ya da tarihin hafta sonuna denk gelmesine rastlamayan kişiler bu durumdan habersizler. Maaş veya burs geri ödemeli veya kredi olması fark etmeksizin, tam da belirtilen tarihte hesabınıza yatar ve bu tarihte paranızı çekebilirsiniz. Bu tarihin hafta sonuna denk gelmesinin bir önemi yoktur. Sizlere belirtilen tarihte para hesabınıza yatırılacaktır. Hafta sonu olmasının en temel dezavantajı maaşınızı şubeden çekemiyor olmanızdır. Zaten bu durum bir çok kişi için avantaj olarak görülmektedir.

Kart Olmadan ATM’den Para Çekilir Mi?

Hafta sonu maaş yatması durumunda kartınız olmadan para çekmeniz oldukça zordur hatta gerekli şartları oluşturamadı iseniz neredeyse imkansızdır. Ancak gerekli adımları atarak gayet pratik bir şekilde kartınız olmadan da para çekebilirsiniz.

Çalıştığınız bankanın mobil uygulamasını kullanarak para çekebilirsiniz. Bu kapsamda yeni uygulamalar geliştiren bir çok banka kartsız para çekme imkanı sunuyor. Eğer kartınız yoksa, henüz elinize ulaşmadıysa ve maaşınız hafta sonuna denk geldiyse bu uygulamalar sayesinde anında paranızı çekebilirsiniz.

Kartsız para çekebilmek için bankanızın mobil uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Burada kartsız para çekme vb anlam taşıyan ifadeyi tıklayarak işleminizi başlatabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası milyonlarca gencin bursunun ve milyonlarca kişinin maaşının yattığı bankalardan biridir. Bazen maaşlar veya bursların yatma tarihi hafta sonuna denk gelebiliyor. Bu durumda maaş çekmek isteyen ve kartını bir şekilde kullanamayan kişiler mağdur olmaktadır. Bu nedenle Ziraat Bankası kartsız para çekme konusunu yazmak istedik. Ancak bu yöntem kart için şifre oluşturmamış yani kartını ilk defa alacak olan kişiler için bir işe yaramıyor olabilir.

Ziraat Bankasında kartsız para çekebilmek için yapmanız gereken ilk adım ATM’de kartsız işlemler menüsünü işaretlemektir. Karşınıza çıkan ekranda sizlerden TC kimlik numaranız ve Ziraat Bankasında kayıtlı olan telefon numaranızı yazmanız istenecek. Bu bilgileri girdikten sonra karınıza kartlarınız çıkacak ve bunlardan hangisinden para çekeceğinizi seçeceksiniz. Daha sonra kartınızın şifresini girdikten sonra cep telefonunuza gelen şifreyi girmelisiniz. Zaten ekranda neler yapmanız gerektiği ifade ediliyor. SMS’le gelen şifreyi de girdikten sonra hesabınızdan para çekebilirsiniz.

Bankadan Hesap Cüzdanı Alarak Para Çekebilirsiniz?

Bankadan hesap cüzdanı alarak kartınız gelmeden para çekebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için bankanızın herhangi bir şubesine gidebilirsiniz. Burada gişedeki memura kimlik kartınızı göstererek para çekebilirsiniz. İlk defa para çekmek istediğinizi ve hesap cüzdanınızın olmadığını ifade edebilirsiniz. Ayrıca para çekmek için hesap cüzdanınızı kullanmak zorunda da değilsiniz. Hesap cüzdanınız sayesinde hesabınızdan ne kadar para çektiğinizi ve daha bir çok işleminizi görebilirsiniz.

Bu makalemizde sizlere hafta sonu maaş veya burs yatar mı ve hafta sonu yatan maaş veya burs çekilebilir mi konularını anlattık. Ayrıca karsız nasıl para çekilir konusuna da değindik. Bu konu hakkında sormak istediğiniz tüm soruları yorumlar kısmında ifade edebilirsiniz.

Cevap bırakın