En Az Parayla Vatandaşlık Satın Alabileceğiniz 10 Ülke

Ülkelerin parayla vatandaşlık vermesi tartışmaya açık bir konu olsa da, ortak menfaat gereği bu durumu ülkeler memnuniyetle karşılıyor. Parası olan insanların ülkelerine gelmesi, o ülke için sıcak para olarak değerlendirilmektedir. Ancak bu durumu kötüye kullanan kişilerin de olduğu bir gerçektir. Bu makalemizde sizlere parayla vatandaşlık alabileceğiniz ülkeleri sunuyoruz.

  1. Karadağ: 500 Bin Euro
  2. Antigua ve Barbuda: 400 Bin Euro
  3. Dominika : 100 Bin Dolar değerinde yatırım.
  4. Dominik Cumhuriyeti: 100 Bin Dolar. Evli ve çocuklu olanlar için 200 Bin Dolar isteniyor.
  5. Grenada: 100 Bin Dolar değerinde yatırım yapmak.
  6. St. Kitts ve Nevis: 250 Bin Dolar
  7. Amerika Birleşik Devletleri: ABD’nin belirlediği bir yerde 500 Bin Dolarlık yatırım yapmak veya 1 Milyon dolarlık şirket kurmak.
  8. Makedonya : 400 Bin Euro

9. Malta

Avrupa Birliği (AB) vatandaşı olan Mata ülkesine para karşılığı vatandaş olabilirsiniz. Bunu için 650 Bin Euro kadar bir meblağı gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu ülkede vatandaşlık almanın en büyük özelliği ise AB vatandaşı olma ihtimaliniz bulunuyor. Çünkü Malta’nın bu kapsamda girişimleri bulunuyor. Ayrıca Schengen Bölgesi’nde olması ve Amerika Birleşik Devletleri ile vize anlaşmasının bulunması Malta Devletini bir adım daha öne çıkarıyor.

10. Singapur 

Eğer banka hesabınızda 3,5 Milyon Dolar varsa bu ülkeden vatandaşlık alabilmek için başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak bu durum vatandaşlık için tek başına yeterli değil. Yaklaşık 15 Milyon Dolar servetiniz olması gerekiyor. Bu kapsamda diğer ülkeler ise şöyledir:

Cevap bırakın