Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Ev hanımlarının kredi çekmesi sanılanın aksine mümkündür. Bilindiği üzere bankalar kredi verirken belirli kriterlere göre kredi verebilmektedir. Maaşınızın miktarı, kredi notunuz veya herhangi bir gelirinizin olması kredi alabilmeniz için incelenen temel durumlardır. Bu nedenle ev hanımlarının kredi çekmesine ihtimal verilmiyordu. Çoğu ev hanımı eşinin kendisi için çıkardığı ikinci bir kredi kartı ile para ihtiyacını karşılamaktadır. Ancak ev hanımları kendi adlarına kredi almaları çok zordur.

Ev hanımları eşlerinin maaş bordroları ile kredi başvurularında bulunabiliyorlar. Eğer herhangi bir geliriniz ver veya bir işte çalışıyorsunuz ancak sigortanız yoksa sistemde sigortalı görünmez ve dolayısı ile maaş bordrosu sunamazsınız. Ancak gelirinizin düzenli bir şekilde yattığını belgeleyen bir bir doküman sunarsanız o zaman kredi çekmeniz daha da kolaylaşacaktır.

Bankalar kredi başvurularında kişinin krediyi geri ödeyebilme durumunu da inceler. Eğer istediği güveni bulamazsa kişinin istediği miktarda veya hiç kredi vermeyebilir. Peki gelir belgesi olmadan kredi çekmenin bir yolu var mı?

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankaların Listesi

Ev hanımlarına bankaların kredi verebildiklerini ifade etmiştik. Üstelik bu bankalar hiç de azımsanamayacak kadar fazla ve köklü bankalardır. Bu bankları sizler için derledik. Bunlar;

 1. Akbank
 2. Ziraat Bankası
 3. QNB Finansbank
 4. Vakıf Bank
 5. Türk Ekonomi Bankası
 6. Halk Bankası
 7. Şeker Bank
 8. Garanti Bank
 9. Aktif Bank
 10. Türkiye İş Bankası
 11. Ada Bank
 12. Deniz Bank
 13. Yapı ve Kredi Bankası
 14. Citibank
 15. İNG Bank
 16. HSBC şeklindedir. Bu bankalar ev hanımlarına kredi veren bankalar olmakla birlikte, bu konuda da kolaylık sağlamaktadır. Ancak her bankanın başvuru sahiplerinden diğer bankalardan farklı belgeler isteyebilmektedir.

Ev Hanımlarının Gelir Belgesi Olmadan Kredi Başvurusu Yapması

Akbank geliştirdiği cep bankacılık uygulaması ile, ev hanımlarına herhangi bir gelir koşulu olmaksızın kredi verebiliyor. Bu imkandan tüm ev hanımları yararlanabilir. Akbank Direk adı verilen uygulama veya Akbank resmi internet adresi üzerinden başvurular yapılabilmektedir. Bu sayede kredi başvurunuz değerlendirilmek için işleme konulur ve krediniz onaylanabilir. Üstelik bu başvurular esnasında kefil, senet, maaş bordrosu gibi belgelere ihtiyacınız olmuyor. Bu sayede 20 Bin TL’ye kadar kredi alabilirsiniz.

Akbank Ev Hanımları Kredisi Başvuru Şartları

Her bankanın birbirinden farklı belgeler isteyebildiklerini sizlere ifade etmiştik. Bu bankalardan biri de Akbank’tır. Akbank ev hanımlarına kredi başvurusunda aşağıda sıraladığımız belgeleri istemektedir.

 • Akbankta Vadesiz veya ticari bir hesabınızın olması gerekmektedir.
 • Akbank mobil bankacılık hizmetini aktif olarak kullanıyor olmalısınız. Dolayısı ile aktif bir şekilde kullanmanız gerekmektedir.
 • Kredi notunuzun düşük olmaması gerekmektedir. Daha önce kredi kartı kullanmayan kişilerin genelde kredi notları düşük olmaktadır. Bunun nedeni bankacılık ile ilgili yeterli tecrübelerinin bulunmamasıdır. Ancak bu kişiler yine de kredi alabilir. Bu kredinin miktarı düşük olmaktadır. Bir de kredi notunun sicil nedeni ile düşük olası vardır ve bu durumda kredi almak daha da çok zordur. Kredi notu ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz bu yazımızı okuyabilirsiniz.
 • Bankaların kredi notu çok düşük olanları tespit edebilmek için aldığı kara liste içerisinde olmamalısınız. Kara liste sicil affı ile ilgili bilgi almak isterseniz sitemizdeki makaleleri okuyabilirsiniz.

Ev Hanımlarına 20 Bin TL Kredi Detayları 

Ev hanımlarına 20 Bin TL kredi veriliyor. Bu kredilerin koşulları aşağıda ifade edilmiştir.

 • Bilindiği üzere kredinin miktarı 20 Bin TL’dir.
 • 48 ay vadeli kredi geri ödeme süresi verilmektedir.
 • Aylık faiz oranı %1,39’dur.
 • Efektif yani yıllık faiz oranı %22,3025 şeklindedir.
 • KKDF %15,00,
 • BSMV %5,00,
 • Her taksit eşit miktarlarla ödenmesi isteniyor,
 • Ödenmesi gereken aylık vade miktarı 608 TL olarak belirlenmiştir.

Daha kolay bir ifade ile anlatmak gerekirse;

 • Toplamda kredi geri ödeme miktarı 29.221.26 TL,
 • Sizin alacağınız ve kullanacağınız net tutar 20 Bin TL,
 • 48 ay yani 4 yıl ödemeniz gereken faiz oranı 7.684.46 TL,
 • Toplam vergi miktarı 1.536.80 TL şeklindedir.

Kredi notunuzun selameti için ödemelerinizi zamanında yapmalısınız. Eğer taksitlerinizin birini dahi zamanında ödenmezse kredi notunuzun düşmesinin yanı sıra paranıza faiz eklenir.

Sonuç olarak bu krediyi alabilmeniz için kredi notunuzun düşük dolayısıyla kara listede olmamanız gerekmektedir. Eğer böyle bir durumunuz varsa Aktifbank ile 25 Bin TL tutarında kredi çekebilirsiniz. Bunun için Aktifbank şubelerini ziyaret etmeniz ve gerekli yönlendirmeleri almanız şarttır.

Cevap bırakın