Evde Kutu Katlama İşi İçin Bilmeniz Gereken 5 Faydalı Bilgi

Evde kutu katlama işi sayesinde sermayeye ihtiyaç duymadan para kazanabilirsiniz. Bu sayede ek gelir elde edebilir ve aylık toplam kazancınızı arttırabilirsiniz. Evde ek işler kapsamında sizlere bu makalemizde kutu katlama işini anlatacağız. İşte Evde Kutu Katlama İşi İçin Bilmeniz Gereken 5 Faydalı Bilgi detaylar…

Evde iş türleri arasında öyle işler var ki, yetenek, bilgi ve beceri olmadan bu işler yapılamaz. Ancak kutu katlama işi öyle bir iş değil. Öğrenci, ev hanımı, yaşlısı genci, emeklisi herkes bu işi yapabilir. Peki kutu katlama işi nedir?

1. Kutu Katlama İşi Nedir?

Kutular hayatımızın vazgeçilmez elemanlarındandır. Evimizde, lokantalarda, fest food ürünleri satan iş yerlerinde yani hemen hemen her yerde kutu çeşitlerine ihtiyaç duyulur. Bu kutular bizim gördüğümüz şekliyle fabrikadan çıkmıyor.

Örneğin pizza kutuları aslında görüldüğü şekliyle son halini almıyor. Kutu haline getirilebilmesi için işaretlenmiş katlama köşeleri aracılığıyla son şeklini alıyor. İşte tam olarak kutu katlama işi de bu durumu ifade ediyor.

2. Kutu Katlama İşi Neden Evde Yapılıyor?

Kutu katlama işinin evde yapılmasının temel nedeni tamamen firmaların yatırım maliyetleri ile ilgilidir. Çok daha büyük kapasitede çalışan büyük üreticiler kutu katlama makineleri kullanıyorlar. Ancak küçük firmaların neredeyse tamamı bu makineleri temin edemiyorlar. Çünkü bu makineleri alacak ekipmanları veya üretimi yapacak yeterli mekanları olmayabiliyor.

Bu nedenle kutu katlama işleri yapmak isteyen kişilere gerekli malzemeleri evlerine gönderiyorlar. Bu sayede yatırım maliyetini en iyi şekilde değerlendirebilecekleri yeni yöntem, yani evde kutu katlama işini tercih ediyorlar. Sizler de bu firmalarla iletişime geçerek kutu katlama işi alabilirsiniz.

3. Evde Kutu Katlama İşinden Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde kutu katlama işinden aylık 2300 TL para kazanmanız mümkündür. Günümüz şartlarında bu ücret gayet makul diyebiliriz. Çünkü milyonlarca kişi bu para ile geçimini sağlıyor. Eğer başka bir işte çalışıyor ve ek gelir elde etmek istiyorsanız bu işi yapmanızı öneriyoruz.

Kutu katlama işi için ücretler iş bittikten sonra veriliyor. Bazı firmalar ürünlerin haftalık tamamlanmasını isterken, bazıları ise günlük siparişle ürünlerin tamamlanmasını istiyorlar. Dolayısıyla ücretinizi de iş bitince yani günlük veya haftalık olarak veriyorlar. Firma yetkilisi ile görüşerek ücretinizin ödeme yöntemini kendiniz belirleyebilirsiniz.

Firmaların talebi halinde kutu süsleme işi de yapabilirsiniz. Firma yetkilisi tarafından sizlere gösterilen yöntemlerle süsleme yapabilirsiniz. Bu iş daha çok emek ve beceri gerektireceğinden işin ücret de artabilir.

4. Evde Kutu Katlama İşi İlanı ve İş Bulma Yöntemi

Evde kutu katlama işi ilanı için öncelikle bu makaleyi kullanabilirsiniz. Her ne kadar iş bulma ihtimali kesin olmasa da, şansınızı denemek için yorumlar kısmına iş ilanı bırakabilirsiniz. İlanınızı gören firmalar sizlere yine bu makaleden cevap vererek iş teklifi yapabilirler. Ancak bıraktığınız ilanda telefon numarası gibi bilgilerinizi yazmamalısınız. Kişisel bilgilerinizin güvenliği için bu durum son derece önemlidir.

Kutu katlama işi bulmak için bir diğer yöntem ise firmalara iş başvurusu yapmaktır. Bu durum diğer seçeneklere göre iş bulma ihtimali daha yüksek bir yöntemdir. Bulunduğunuz ildeki kutu fabrikalarıyla iletişime geçebilir ve başvuru yapabilirsiniz. Sürekli kutu kullanan iş yerlerini ziyaret ederek onlardan kutu üretimi yapan firmaların telefon numarasını alabilirsiniz.

5. Kutu Katlama İşi Videoları

Kutu katlama işi firmanın talep ettiği şekilde olabilir. Yani yapılacak işin türüne göre kutu katlama işi talep edebilirler. Sizlerle paylaştığımız bu videolarda ise kutu katlama işi için pizza kutusu yapma videolarını göreceksiniz.

Pizza Kutusu Nasıl Katlanır? Video 1

Pizza Kutusu Katlama Videosu 2

Bu makalemizde sizlere kutu katlama işinden bahsettik. Kutu katlama işi alarak ek gelir elde edebilir ve para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Makalenin sonunda bulunan yorumlar kısmına ilan bırakabilirsiniz. Kutu katlama işi için iş vermek isteyen firmalar olduğunda sizlere yönlendirme yapılacaktır. Bu işlem tamamen ücretsizdir ve sizden iş için ücret isteyen kişilere güvenmemelisiniz.

Comments (18)

 1. Ayfer 5 Ağustos 2018
 2. Nurten Aktaş 28 Ağustos 2018
 3. Nurten Aktaş 28 Ağustos 2018
 4. Merve 11 Eylül 2018
 5. Feride 12 Eylül 2018
  • Ahmet Akif 12 Eylül 2018
 6. neşe 29 Eylül 2018
 7. Kubra 1 Ekim 2018
 8. sude 13 Ekim 2018
 9. Osman KIZILKAYA 15 Ekim 2018
 10. mehmet 18 Ekim 2018
 11. Şerife Bozan Çoban 19 Ekim 2018
 12. Büşra 27 Kasım 2018
 13. Elif 30 Kasım 2018
 14. İsmail ergül 28 Aralık 2018
 15. Emine SARI 14 Mart 2019
 16. Gökçe Adalı 24 Nisan 2019
 17. Gökçe Adalı 24 Nisan 2019

Cevap bırakın