Finansbank Kredi Kartı İptal İşlemi ve Borç Yapılandırma

Finansbank kredi kartı iptal ettirme işlemi oldukça kolay bir işlemdir. Genel olarak alışveriş ve nakit ihtiyaçlarımızı karşılamak için kullandığımız kredi kartları bazen başımıza bela olabiliyor. Halbuki bilinçli bir şekilde kullanılan kredi kartları aylık giderlerimiz için harika işler çıkarmaktadır. Peki kredi kartı nasıl iptal ettirilir? İşte detaylar…

1. Finansbank Kredi Kartı İptal Ettirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kayıp veya çalıntı gibi durumların yanı sıra kredi kartını kullanmak istemediğinizde de iptal işlemini başlatabilirsiniz. Finansbank kredi kartı iptali için öncelikle müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bu işlem içi 0850 222 09 00 numaralı hattı arayabilirsiniz. Bu sayede vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde iptal işlemini başlatabilirsiniz. Üstelik şubeye kadar gitme zahmetinden de kurtulmuş olacaksınız.

2. Finansbank İnternet Bankacılığı Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Finansbank kredi kartı iptali için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise internet bankacılığını kullanmaktır. Eğer müşteri hizmetleriyle konuşarak vakit kaybetmek istemiyorsanız bu seçenek oldukça pratiktir.

İnternet bankacılığı hesabınızı açtıktan sonra hesabınızdaki kredi kartı bölümünü tıklıyorsunuz. Burada bulunan kredi kartı iptal bölümünü seçerek işleminizi başlatabilirsiniz. Burada yapılan yönlendirmeleri takip ederek kartınızı iptal ettirebilirsiniz. Kredi kartının iptal edilip edilmediğini yine müşteri hizmetlerini arayarak veya mobil ya da internet bankacılığından kontrol ederek tespit edebilirsiniz.

3. Finansbank Kredi Kartı Ne Zaman Elime Ulaşır?

Kredi kartınızı kayıp çalıntı veya hasar gibi nedenlerle kapattırıp yeni bir kart talep edebilirsiniz. Kartınız bankaya bildirdiğiniz adresinize gönderilecektir. Bu süre yaklaşık bir hafta sürebiliyor. Kargo şirketinin ve bankanın iş yoğunluğu gibi nedenlerle bu süre bir hafta daha uzayabilir. Kargo takibi için Finansbank müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz.

4. Kedi Kartını Kapatmadan Önce Tüm Borçlarınızı Ödeyin

Finansbank kredi kartını kapatmak istediğinizde ilk olarak tüm borçları ödediğinize emin olun. Hatta bu kapsamda bankadan borcunuzun olmadığına dair bir dekont alma şansınız varsa değerlendirin. Bu konuda müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. Mail yoluyla borç bilgisi için bir doküman talep edebilirsiniz. Aksi halde kapatmayı unuttuğunuz borç ileride problem olarak karşınıza çıkabilir.

5. Finansbank Kredi Kartı İptal Nedenleri?

Kredi kartı kullanıcılarından bazıları kredi kartını iptal etme nedeni olarak kayıp veya çalıntı nedeni sunarken, bazıları da memnuniyetsizlik nedeniyle kartını kapattırmak istiyor. Memnuniyetsizliğin temel nedeni ise bilinçsizce tüketilen kredi kartı limitidir. Aylık gelirine göre alışveriş yapmayan tüketiciler, kredi kartındaki paranın kendi parasıymış gibi bir yanılgıya düşüyorlar.

Bu durum tamamen bir illüzyondan ibarettir. Sıcak para kullanılmadığı zaman tüketici kredi kartındaki paranın nasıl harcandığını anlamıyor bile. Ay sonu geldiğinde bir sonraki ay için hiç parası kalmıyor. Aylık gelirin tamamını kredi kartı ekstreleri için kullanıyor. Sonraki ay para olmadığı için tekrar kredi kartına sarılıyor. Ancak bu durum maalesef bir çözüm değildir.

6. Kredi Kartı Limiti Dolanlar Acil Para İçin Tekrar Borçlanıyor?

Kredi kartı borcu olanlar aylık gelirinin önemli bir kısmını kredi kartı borçlarına yatırıyor. Hastalık, kaza, faturalar gibi acil para gereken durumlarda ise yeni arayışlara giriyorlar. Bunun için ilk olarak yeni kredi kartı almak veya kredi kullanmak seçeneğini kullanıyorlar.

Artık öyle bir duruma geliniyor ki, kredi kartı borcunu başka bir kredi ürünüyle kapatmaya çalışıyorlar. Halbuki kullanılan yeni kredinin faizi borç üstüne borç ekliyor. Nereye kadar böyle gidecek… Maalesef binlerce kişi bu çıkmazda bocalıyor.

Kredi kartı borcu kapatma için kısır döngüye giren borçlu, döngünün negatif yönde kırılmasıyla yeni bir bataklığa düşüyor. Kredi kartı borcunu ödeyememe problemi…

7. Ödenmeyen Kredi Kartı Borcu Kara Listeye Sürüklüyor

Kredi kartı borcu 90 gün boyunca ödenmediğinde banka kredi notu siciliniz bozuluyor ve kara listeye alınıyorsunuz. Bu durumda banka hakkınızda hukuki süreci başlatmak için avukatına talimat veriyor. Kara listeye girildiğinde ise bankalardan kredi ürünleri alamıyorsunuz. Dolayısıyla acil para için yeni yöntemler denemeniz gerekiyor.

Kimisi malını mülkünü satarak para bulmaya çalışırken kimisi de şansını yüksek oranda faiz veren diğer şirketlere yöneliyor. Ancak bu da bir çözüm olmuyor ve tüketici iyice borç bataklığına batıyor. Peki kredi kartı iptali bu durum için bir çözüm mü?

8. Tasarruf Yaparak Borçlarınızdan Kurtulabilirsiniz?

Tasarruf yapmak borçların ödenebilmesi için gerekli olan bir girişimdir. Tasarruf sürecini başarılı yürüttüğünüzde ve bu süre zarfında aylık gelirinizin yanı sıra ek işler yaptığınızda borçlarınızı zaman içerisinde ödemeye başladığınızı göreceksiniz. Sizler için hazırladığımız herkese hitap eden 50 tasarruf yöntemi içerisinden size hitap edenleri seçerek değerlendirebilirsiniz.

9. Borç Derinleşmeden Yeniden Yapılandırma Önemli

Kredi kartı iptali için en sık nedenlerden birinin çoğalan borçlar olduğunu ifade etmiştik. Aylık gelirinizle orantısız olan borç her ay sizi eksiye düşürüyor olabilir. Bu durumdan kurtulmak için borçlarınızı yapılandırmak iyi bir tercih olacaktır.

Borç yapılandırma işlemi sayesinde aylık ödemeleriniz azalacak ve rahat bir nefes alacaksınız. Ancak bu işlemin olumsuz yanı ise borcun süresinin uzaması ve miktarının artmasıdır. Borç yapılandırma işleminde banka size yeniden kredi kullanıyormuşsunuz gibi bir seçenek sunuyor.

Örneğin borcunuz 10 Bin TL ise bunun için size 10 Bin TL’lik yeni bir kredi veriyor ve bu krediyi yeni vade süresiyle ve faiz oranıyla tekrar düzenliyor. Bu sayede önceki dönemde 6 ay olan taksit 12 aya çıkabiliyor. Sürenin uzaması ise geri ödenecek miktarında artması anlamına geliyor. 6 aylık kredi için 11 Bin TL ödeyecekken, 12 aylık kredide bu süre 12 Bin TL’ye çıkabiliyor.

10. Finansbank Kredi Kartı Borcu İçin Tüketici Kredisi

Finansbank kredi kartı borcunuzu ödeyemiyorsanız veya borcunuzu yapılandırmak istiyorsanız Finansbanka başvuru yapabilirsiniz. Bankadan tüm borçlarınız için tüketici kredisi çekerek aylık taksitler halinde borçlarınızı kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Borçlarınızı tüketici kredisiyle ödedikten sonra kredi kartı kapatma işlemi için 0850 222 09 00 numaralı Finansbank çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Bu makalemizde sizlere Finansbank kredi kartı kapatma hakkında bilgiler verdik. Ayrıca kredi kartı borcunuzu kolay bir şekilde ödeyebilmeniz için atmanız gereken adımları anlattık. Sizler de tüm bu bilgiler ışığında kredi kartı iptali için Finansbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Cevap bırakın