Genç Bankkart ve Kredi Kartı Hakkında Sıkça Sorulanlar

Ziraat Bankası Bankkart ve Kredi Kartı özelliğini birleştirerek Genç Kart oluşturdu. Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hazırlanan bu kart, temassız alışveriş özelliği ve kazandırdığı Puanlar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bizler de sizlere son zamanların en iyi öğrenci kartlarından biri olma özelliğini taşıyan Ziraat Bankası Genç Kart ile ilgili soruları cevaplayacağız. İşte Genç Kart ile ilgili sıklıkla sorulan ve merak edilenler.

1. Genç Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrenim kredisi alan ve Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)’dan burs alan öğrenciler SMS ile başvuru yaparak veya 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri numarasını arayarak  ya da size en yakın Ziraat Bankası Şubesine giderek Genç Kart başvurusu yapmanız mümkündür.

SMS ile başvuru yapacaklar için; GENC BANKKART yazıp 4747’e mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Başvuru sonucu için size geri dönüş yapılacaktır.

2. Genç Bankkart Şifre Oluşturma

İstediğiniz zaman alışverişlerinizde ve ATM işlemlerinizde kullanabileceğiniz ve temassız özelliği bulunan Genç Kart’ın şifresini kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kartınızı alınca; ATM’de, İnternet Şubede ya da 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezi numarasını arayarak şifrenizi oluşturma olmalıdır.

SMS ile Genç Kart’ınızın şifresini değiştirmek istiyorsanız, SIFRE yazın ve aralarına boşluk bırakarak kartınızın son 6 rakamını, doğum yeriniz ve kartınızın arka tarafında bulunan 3 basamaklı güvenlik kodunu girmelisiniz. Bu mesajı 4747’e göndererek şifre alma işleminizi başlatabilirsiniz. Eğer doğum yeriniz Türkçe harf içeriyorsa, mesajda yazarken büyük küçük harf fark etmmeksizin, Türkçe harfleri değiştirmemelisiniz. Örneğin; İZMİR, MUĞLA, Çanakkale, Ağrı gibi…

Genç Kart SMS ile şifre alma yazılı örneği şöyledir; SIFRE AĞRI 321 ya da SIFRE Ağrı 321 şeklindedir.

3. Genç Kart Şifresini Unuttuysanız

Temassız özelliğe sahip olan Bankkart’ınızı unuttuysanız, Ziraat Bankası İnternet Şubesini ziyaret edebilir veya 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezini arayabilirsiniz.

4. Genç Kart’ınızın Kredi Kartı Özelliği Açık Değilse…

Eğer Genç Kartınızın alım tarihi 2015 yılından önce ise yeni genç kartınızı almak için başvurabilir ve bu başvuru esnasında da kredi kartı özelliğini de açtırabilirsiniz. Çünkü eski kartlarda kredi kartı özelliği olmayabiliyor. Yeni geliştirilen sistemler sayesinde, kartınızı aynı gün içerisinde kısa bir sürede almanız mümkündür.

5. Genç Bankkart Alışveriş İçin Kullanılabilir Mi?

Genç Kart’ınızı alışverişlerde hem kredi kartı olarak hem de Bankkart olarak kullanabilirsiniz. Üstelik alışveriş özelliği, kart şifrenizi kullanmak suretiyle, hem yurt dışında hem de yurt içinde kullanabilirsiniz.

6. Genç Kart Kredi Kartı veya Bankkart Özelliğini Seçme

Ziraat Bankası Genç Kart ile bir çok yeniliği beraberinde getirmektedir. Özellikle hem kredi kartı hem de Bankkar özelliğinin bulunması son derece kullanışlı ve kaliteli bir hizmettir. Bu özellikler Ziraat Bankası ATM’lerinden seçerek değiştirebildiğiniz gibi, alışverişlerde de POS cihazını kullanan kasiyere istediğiniz kart seçeneğini ifade ederek değiştirebilirsiniz. POS cihazını kullanan kişiye kredi kartı mı yoksa Bankkart ile mi alışveriş yapacağınızı söylemelisiniz.

7. Genç Kart İle Temassız Alışveriş Yapılması Mümkün Mü?

Genç Kart ile 50 TL ve atında yapacağınız alışverişlerde, kartınızın temassız özelliğinden yararlanabilirsiniz. Bu işlem için kartınızda para bulunması gerekmektedir. Eğer Genç Kartınızın kredi kartı özelliği aktif ise, hesabınızda para olmasa dahi kredi kartı limitinizi kullanarak temassız özelliğinden faydalanabilirsiniz.

8. Genç Kartınız Kayboldu veya Çalındıysa

Bankkartınızın kaybolması ya da çalınması gibi durumlarda vakit kaybetmeden 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası Müşteri İletişim numarasını aramalısınız. Kartınızın kaybolduğunu veta çalındığını ifade ederek yeni kart talebinde bulunabilirsiniz. Yeni Genç Kartınız size en yakın Ziraat Bankası şubesine gönderilecektir.

Müşteri hizmetlerindeki yetkiliye ev veya iş adresinde de teslimat yapıp yapmadıklarını sorabilirsiniz. Böylece şubeye gitmenize gerek kalmadan kargo ile kartınız ayağınıza kadar gelecektir.

9. Ziraat Bankası Genç Kart Harçlık Avans Nedir?

Ziraat Bankası öğrencilere sunduğu Genç Kart kampanyası ile tüm öğrencilerin dikkatini üzerine çekmektedir. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından öğrenim kredisi ya da burs alan öğrencilere Genç Kart veren Ziraat Bankası; bu kartlara tanımladığı özellik sayesinde, hesabında para olmasa dahi öğrencilere 375 TL’ye kadar alışveriş yapabilmelerini sağlamaktadır. Üstelik sıfır faiz ve sıfır masraf ile bu imkan verilmektedir.

Ziraat Bankası öğrencilere verdiği bu avans limiti, öğrencinin hesabında hiç para kalmadığında aktif olmakta ve öğrencinin 375 TL’ye kadar alışveriş yapmasına olanak tanımaktadır. Ziraat Bankası bu avansı KYK’nın size verdiği öğrenim kredisinden veya burstan otomatik bir şekilde tahsil etmektedir.

NOT: Ziraat Bankası Harçlık Avans için sadece alışverişlerde kullanılabileceğini ve ATM’lerde nakit avans çekilemeyeceğini ifade etmektedir.

10. KYK Bursu Alanlar, Genç Kartı Olmadan Ziraat Harçlık Avans Alabilir Mi?

KYK bursu alıyorsunuz ancak Ziraat Bankası Genç Kartınız yoksa Harçlık Avans hizmetinden yararlanamazsınız. Bunun için öncelikle Genç Karta başvuruda bulunmanız gerekiyor. Başvuru işlemeleri için Ziraat Bankasına başvurabilirsiniz. Genç Karta başvuru için şubeye gidecek vaktiniz yoksa SMS ile başvuru yapabilirsiniz. SMS ile başvuru için GENC BANKKART yazıp 4747‘ye mesaj gönderiyorsunuz. Genç kartınızı Ziraat Banksı Şubesinden alırken başvuru sırasında yetkiliye, kredi kartı özelliğini açtırmak istediğinizi belirtmelisiniz.

11. Genç Bankkart Kalan Avans Miktarını ve Harcama Özetini Öğrenme

Genç Bankkart kullanıcıları kalan Harçlık Avans limitini, Ziraat Bankası ATM’lerinden ve 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezini arayarak öğrenebilir.

SMS ile kalan Harçlık Avans Bakiyes öğrenmek için; HARCLIK AVANS BAKIYE yazdıktan sonra 4747‘ye mesaj gönderebilirsiniz.

Ziraat Bankası harçlık Avans ile geçmiş alışverişlerinizi Ziraat Bankası İnternet Şubesinden öğrenebilirsiniz. İnternet Şubesinde Bankkartlarım Menüsüne tıklayarak, Kart Hareketleri İzleme Butonu ile birlikte açılan ekranda Genç Kart yazan kısımı tıklayarak alışveriş geçmişini görebilirsiniz.

12. Genç Kart Mezun Olduktan Sonra Geçerli Mi?

Ziraat Bankası Genç Kartı KYK bursu veya öğrenim kredisi alan öğrencilere verdiği içini mezuniyet sonrası bursun bitmesi sonucu kartınız da iptal edilir.

Mezun olsanız dahi Kartınız ile yapacağınız bir çok işlem geçerliliğini koruyacaktır. Eğer Genç Kart kullanıma açıkken kredi kartı özelliği açtırıldı ise, alışverişlerde ve kredi kartı ile yapacağınız harcamalarda geçerliliğini sürdürecektir. Bu durum için mezun olmanızın bir önemi yoktur.

13. Ziraat Bankası Harçlık Avans Limiti İptal Edilmiş veya Kapatılmış İse

Ziraat Bankasının KYK bursu veya öğrenim kredisi alan öğrencilere sunduğu bir hizmet olan Harçlık Avans kapatıldı ise bir çok nedeni olabilir. Bunlar;

 • KYK’dan aldığınız burs veya öğrenim kredisi iptal edildi ise,
 • Ziraat Bankası kartınızla yaptığınız alışverişler sonucu geçmişe dönük ödenmemiş kredi kartı borcunuz bulunuyorsa,
 • Hesabınızın veya borç şartlarınız artık bankanın şartlarına uygun değilse Harçlık Avansınız iptal edilmiş olabilir. Bu konu ile ilgili detaylı bilgiler almak istiyorsanız Ziraat Bankasının 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetleri servisini aramanız gerekmektedir.

14. Ziraat Bankası Genç Kart Kredi Kartı Özelliğinin Açtırılması İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Ziraat Bankası KYK’dan burs veya öğrenim kredisi alan öğrencilere Genç Kart kampanyasını sunmaktadır. Bu sayede kartınızı hem kredi kartı hemde Bankkart gibi kullanabilir, alışveriş yapabilir,  ve bakiyeniz olduğu zaman kartın temassız özelliğinden yararlanabilirsiniz. Kredi kartı özelliğini açtırabilmek için belgelere ihtiyacınız yoktur. Çünkü KYK sisteminden yapılan sorgulama ile ilgili belgeler Ziraat Bankası sisteminde görülecektir.

Genç Kart Başvurusu yapabilmek için size en yakın Ziraat Bankası şubesine uğrayabilir, 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilir veya SMS ile GNC BANKKART yazarak 4747’ye kısa mesaj atabilirsiniz.

15. Ziraat Banaksı Genç Kart Kredi Kartı Özelliği Açtırdıktan Sonra Yeni Kart Gelir Mi?

Ziraat Bakası Genç Kart ile kredi kartı özelliğine de sahip oluyorsunuz. Tek yapmanız gereken kart başvurusunda kredi kartı özelliğini açtırmak istediğinizi ifade etmektir. Başvuruyu sırasında eğer kartınız yoksa, aynı anda kartınız hazırlanır ve hemen teslim edilir. Kredi kartı özelliği ise yapacağınız bir kaç adım sonrası aktifleşir. Bunlar;

 • Ziraat Banaksı ATM’sine giderek şifre ile bir işlem yapmalısınız.
 • ATM’den şifre ile giriş yaptıktan sonra kredi kartını seçerek aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Bu sayede Genç Kart Kredi Kartı Açma tamamlanmış olacak.

16. Harçlık Avans İçin POS Cihazında Hangi Seçenek İşaretlenecek?

ATM veya POS cihazlarında Genç Kart ile yapacağınız işlemlerde kredi kartı seçeneğini işaretleyerek Harçlık Avansı kullanabilirsiniz. Kredi kartı seçeneğini işaretledikten sonra alışverişlerinizde kredi kartınız kullanılır. Bu nedenle Genç Kartınızla yapacağınız alışverişlerde kasiyere hangi hesaptan alışveriş yapacağınızı belirtmelisiniz.

17. Ziraat Bankası Genç Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Ziraat Bankası Genç Kartınızın limiti başvurunuzun sonucuna göre belirlenmektedir. Harçlık Avans ise 375 TL limitli olmaktadır. Yaptığınız Harçlık Avans harcamaları KYK bursundan veya öğrenim kredisinden otomatik olarak kesilmektedir.

18. Genç Kartın Ücreti Ne Kadar?

Ziraat Bankası Genç Kart ile öğrencilere harika kolaylıklar sunmaktır. Bununla beraber Genç Kart tamamen ücretsizdir. Üstelik Harçlık Avans ve kredi kartı özelliği ile ziraat bankası şubelerinde başvurularınızı beklemektedir. Ayrıca SMS ve Müşteri hizmetleri aracılığı ile de başvuru yapmanız mümkündür.

19. Genç Kart Kredi Kartı Ekstrelerini Öğrenme

Ziraat Bankası Genç Kart ile yaptığınız harcamaların ekstrelerini öğrenebilir ve dökümanın e posta adresinize gelmesini isteyebilirsiniz. Ayrıca borç miktarınıza ilişkin bilgiler SMS ile cep telefonunuza gelecektir. Ekstre bilgilerinizi öğrenebileceğiniz yollar da, Ziraat Bankası İnternet Şubesi ve 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetleridir.

20. Genç Kart Hesap Kesim, Son Ödeme Tarihi

Ziraat Bankası Genç Kart için son ödeme tarihini, KYK’dan aldığınız bursun veya öğrenim kredisinin hesabınıza yattığı tarihe göre otomatik olarak ayarlayacak. Ayrıca o döneme ait borcunuzu ödemek için takip etmenize gerek yoktur. Çünkü Ziraat Bankası borcunuzu KYK bursundan otomatik kesecektir. Dolayısıyla hesabınızda dönem borcunuzu kapatabilecek kadar para olması yeterli olacaktır.

21. Genç Karta Yüklenen Paraları Nerelerde Kullanabilirsiniz?

Eğer Genç Kart Kredi Kartı özelliğini açtırmadı iseniz, ATM’den kartınıza para yükleyebilir ve bu paraları alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Temassız özelliğini 50 TL ve altındaki alışverişlerde kullanarak, hızlı ve konforlu alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

22. Genç Bankkart’ta Bulunan Parayı Hesabınıza Aktarma

Genç Bankkart’a yüklediğiniz paraları ATM’lerden Karttan Hesaba İade seçeneğini kullanarak vadesiz hesabınıza aktarmanız mümkündür.

23. Genç Kart Para Yükleme Limiti Ne Kadar?

Ziraat Bankası Genç Bankkart elektronik cüzdanına 100 TL’den fazla yükleyemezsiniz. Ancak bu limiti ATM’ler üzerinden Kart Limiti Güncelleme işlemi ile azaltabilirsiniz.

24. Ziraat Bankası Genç Kart Temassız Özelliğini Sürekli Açık Tutmak İçin Bakiye Bulundurmak

Ziraat Bankası Genç Kartınızın temassız özelliğini kullanmak için hesabınızda sürekli bakiye bulunmasını istiyorsanız;

 • ATM’lerden talimat işleri işlemini seçerek Genç Bankkart’a otomatik olarak para yükleme talimatı verebilirsiniz. Bu sayede bakiyeniz bittiğinde alışverişiniz yarım kalmadan kart bakiyeniz belirlediğiniz limit için otomatik güncellenecek. Güncelleme işlemi kartınla yapacağın il temassız alışverişte gerçekleşecektir.
 • Genç Kartınızın kredi özelliğini açtırdı iseniz, temassız özelliğini kredi kartı limitiniz üzerinden kullanmaya başlarsınız.
 • Kartınıza otomatik yükleme işlemini iptal ettirmek istiyorsanız ATM’lerden Talimat işlemleri fonksiyonunu kullanabilirsiniz.
 • Genç Kartınıza aktardığınız parayı nakit olarak çekmek istiyorsanız, parayı vadesiz hesabınıza aktarabilir ve çekebilirsiniz.

25. Genç Bankkart Bozuldu, Kayboldu veya Çalındı İse Ne Yapmalısınız?

Ziraat Bankası Genç Kart kullanıcılarına kartını ve şifresini güvenli bir şekilde korumalarını ifade etmektedir. Bu konuda sorumluluğun kart sahibine ait olduğunu ve kartını saklamaları gerektiğini söylemektedir. Kartın kaybolması veya çalınması gibi durumlarda 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası Müşteri iletişim merkezini aramalarını ve durumlarını bildirmeleri gerektiğini söylemektedir.

Genç Kartınız bozuldu ise kartınıza bulunan bakiye yeni hesabınıza aktarılacaktır. Ancak kayıp veya çalıntı gibi durumlarda bakiyeniz Ziraat Banaksının belirlediği süreden daha erken iade edilmesinin mümkün olmadığı ifade edilmektedir. Ancak belirlenen süre sonunda kartınızdaki güncel bakiye yenilenmiş olan karta aktarılabilmektedir.

26. Genç Bankkart Şubeden Zamanında Alınmazsa Ne Olur?

Bir çok kişi Genç Bankkart’ını zamanında alamayacağını ve kart bankadan zamanında alınmazsa ne olacağını sormaktadır. Eğer şubeye gönderilen kartı zamanında almazsanız kartınız iptal edilebilir. Ancak bu iptal hesabınızın da iptal edileceği anlamına gelmemektedir. Yeni kart başvurusu için Ziraat Bankası müşteri iletişim merkezini arayabilirsiniz. Belirttiğiniz adrese kartınız teslim edilecektir. Kartınızı almaya zamanında gidemezseniz dahi, kartınızın bulunduğu şubeye telefon açarak ek süre isteyebilirsiniz. Eğer şubedeki yetkili bunun mümkün olduğunu ifade ederse ek süre kazanabilirsiniz. Aksi halde yeni kart başvurusu yapmak zorunda kalabilirsiniz.

27. Genç Bankkart Teslimat Süresi Ne Kadar?

Genç Bankkart çalınma, kaybolma vb durumlarda iptal edilmesi gerekiyor. Bunun için müşteri iletişim merkezine telefon açabilir ve yeni kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Kartınız bankanın anlaşmalı olduğu kurye aracılığıyla şubeye veya bankaya belirttiğiniz ikametgah adresinize gönderilecektir. Kartınız herhangi bir aksilik olmadığı sürece 1 veya 2 hafta içerisinde adrese teslim ediliyor. Eğer bu kartın teslimatı bu süreyi aşarsa bankanın müşteri hizmetleri ile iletişim kurabilirsiniz. Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezi numarası 0850 220 0 00 veya 444 00 00 şeklindedir.

28. Genç Bankkart İle İnternette Alışveriş Yapmak Mümkün Mü?

Ziraat Bankasının gençlere sunduğu Genç Bankkart sayesinde internette de alışveriş yapabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için kartınızın ön tarafından bulunan CVC2 numarasını kullanıyorsunuz. Alışveriş esnasında bu bilgi zaten sizlerden istenecektir.

Eğer kredi kartı özelliği bulunuyorsa mağazalardan alışveriş yaparken kredi kartı veya banka kartı hesabınızdan dilediğinizi kullanabilirsiniz. Talebinize göre; kasiyere ödeme seçeneğini kredi kartı ya da banka hesabı olarak seçmesini hatırlatabilirsiniz.

Kapatılan kartınızın yenilenmesi durumunda, kartınıza yüklediğiniz ve merkezde tutulan hesap bakiyesi otomatik bir şekilde aktarılmaktadır. Bu durum kartınızın kaybolması ya da çalınması sebebiyle, kapatılan kartınızın yenilenmesi durumunda mümkündür. Bu makalemizde sizlere Ziraat Bankası Genç Kart ile ilgili sıkça sorulan soruları derledik. Genç Kart hakkında bilgileri ve özellikleri öğrenmek istiyorsanız bu bağlantıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Comments (283)

 1. ertuğrul 18 Kasım 2017
  • Ahmet Akif 19 Kasım 2017
   • Mustafa 8 Aralık 2017
  • Şevin 6 Ağustos 2018
 2. Emre 21 Kasım 2017
  • Ahmet Akif 22 Kasım 2017
  • ayse 22 Kasım 2017
 3. Nurşen Tekin 21 Kasım 2017
  • Şenay 22 Kasım 2017
 4. Oğuzhan Kara 21 Kasım 2017
 5. Şenay 22 Kasım 2017
 6. furkan 23 Kasım 2017
 7. Mehmet 24 Kasım 2017
  • Ahmet Akif 28 Kasım 2017
 8. Tuba 24 Kasım 2017
  • Ahmet Akif 28 Kasım 2017
 9. Beyza 25 Kasım 2017
 10. Asgsjsl 26 Kasım 2017
  • Ahmet Akif 26 Kasım 2017
 11. Osman 28 Kasım 2017
 12. Fehmi sensoy 28 Kasım 2017
  • Ahmet Akif 28 Kasım 2017
 13. Ramazn 28 Kasım 2017
 14. Fehmi sensoy 28 Kasım 2017
 15. Ahmet 29 Kasım 2017
  • Ahmet Akif 29 Kasım 2017
 16. Bahar 29 Kasım 2017
  • Ahmet Akif 29 Kasım 2017
 17. Melisa 29 Kasım 2017
  • Ahmet Akif 29 Kasım 2017
 18. Melisa 29 Kasım 2017
 19. EMRE 30 Kasım 2017
  • Ahmet Akif 30 Kasım 2017
 20. Sevda 1 Aralık 2017
  • Ahmet Akif 1 Aralık 2017
 21. Tolga 1 Aralık 2017
  • Ahmet Akif 1 Aralık 2017
 22. Batuhan 2 Aralık 2017
 23. HASAN 2 Aralık 2017
 24. Dilan 3 Aralık 2017
 25. İRFAN 3 Aralık 2017
 26. Bulut 4 Aralık 2017
  • Ahmet Akif 4 Aralık 2017
 27. Yavuz 4 Aralık 2017
  • Ahmet Akif 4 Aralık 2017
 28. Yuşa Işık 6 Aralık 2017
 29. Ertuğ Çelik 6 Aralık 2017
 30. Merve 16 Aralık 2017
 31. Selin beste 31 Aralık 2017
 32. Zehra 3 Ocak 2018
 33. Mertcan 8 Ocak 2018
  • Ahmet Akif 9 Ocak 2018
 34. Semanur 8 Ocak 2018
  • Ahmet Akif 9 Ocak 2018
 35. Merve 9 Ocak 2018
 36. Oğuzhan 10 Ocak 2018
 37. Merve 10 Ocak 2018
 38. Melisa 11 Ocak 2018
 39. Yasemin 19 Ocak 2018
  • Ahmet Akif 19 Ocak 2018
   • erik 25 Kasım 2018
 40. Zeynep 29 Ocak 2018
 41. Zeynep 29 Ocak 2018
  • Ahmet Akif 29 Ocak 2018
 42. Zeynep 30 Ocak 2018
 43. Yaren 30 Ocak 2018
  • Ahmet Akif 31 Ocak 2018
 44. Zeynep 31 Ocak 2018
 45. Mehmet 3 Şubat 2018
 46. betül 5 Şubat 2018
  • Ahmet Akif 5 Şubat 2018
 47. Alperen 6 Şubat 2018
 48. güllü 8 Şubat 2018
 49. Volkan 8 Şubat 2018
 50. Fatma 9 Şubat 2018
 51. Orçun 9 Şubat 2018
  • Ahmet Akif 10 Şubat 2018
 52. H 15 Şubat 2018
 53. cemal 16 Şubat 2018
  • Ahmet Akif 16 Şubat 2018
 54. Pelin 22 Şubat 2018
 55. Mehmet 23 Şubat 2018
 56. Meryem 24 Şubat 2018
  • Ahmet Akif 24 Şubat 2018
 57. Taha 27 Şubat 2018
 58. Ece 23 Mart 2018
  • Ahmet Akif 24 Mart 2018
 59. selim 25 Mart 2018
  • Pelin 26 Mart 2018
 60. İrem 16 Nisan 2018
 61. İpek 26 Nisan 2018
  • Ahmet Akif 26 Nisan 2018
 62. Ömer 26 Nisan 2018
 63. Aysu 27 Nisan 2018
  • Ahmet Akif 28 Nisan 2018
 64. Seyda 28 Mayıs 2018
 65. Seyda 28 Mayıs 2018
  • Ahmet Akif 28 Mayıs 2018
 66. Casper 29 Mayıs 2018
  • Ahmet Akif 29 Mayıs 2018
   • Casper 30 Mayıs 2018
 67. Seda 29 Mayıs 2018
  • Ahmet Akif 29 Mayıs 2018
 68. Merve 1 Haziran 2018
 69. Elif 1 Haziran 2018
 70. Sibel 2 Haziran 2018
 71. İsmail 2 Haziran 2018
 72. Ayfer 3 Haziran 2018
 73. Ayça 10 Haziran 2018
 74. HALİT DURMUŞ 13 Haziran 2018
  • Ahmet Akif 13 Haziran 2018
 75. Vedat 18 Haziran 2018
  • Ahmet Akif 18 Haziran 2018
 76. Ravza 18 Haziran 2018
  • Ahmet Akif 18 Haziran 2018
 77. Deniz 20 Haziran 2018
  • Ahmet Akif 20 Haziran 2018
 78. Rana 23 Haziran 2018
  • Ahmet Akif 24 Haziran 2018
 79. Didem 24 Haziran 2018
  • Ahmet Akif 24 Haziran 2018
 80. Elifff 30 Haziran 2018
  • Ahmet Akif 30 Haziran 2018
 81. Hasan 1 Temmuz 2018
 82. Serpil 3 Temmuz 2018
  • Ahmet Akif 3 Temmuz 2018
 83. İpek 6 Temmuz 2018
  • Ahmet Akif 6 Temmuz 2018
 84. Gamze 7 Temmuz 2018
  • Ahmet Akif 7 Temmuz 2018
 85. Selin 8 Temmuz 2018
  • Ahmet Akif 8 Temmuz 2018
 86. Defne seyda 18 Temmuz 2018
  • Ahmet Akif 18 Temmuz 2018
   • Defne seyda 18 Temmuz 2018
    • Ahmet Akif 20 Temmuz 2018
 87. Nergis 20 Temmuz 2018
  • Ahmet Akif 20 Temmuz 2018
 88. Beyza 23 Temmuz 2018
  • Ahmet Akif 23 Temmuz 2018
 89. Kudrey 25 Temmuz 2018
  • Ahmet Akif 25 Temmuz 2018
 90. Maksude 27 Temmuz 2018
  • Ahmet Akif 27 Temmuz 2018
 91. Gamze 29 Temmuz 2018
  • Ahmet Akif 29 Temmuz 2018
 92. Seher 30 Temmuz 2018
  • Ahmet Akif 30 Temmuz 2018
 93. Esra 1 Ağustos 2018
  • Ahmet Akif 1 Ağustos 2018
 94. emine 1 Ağustos 2018
  • Ahmet Akif 2 Ağustos 2018
 95. Berrin Bildik 1 Ağustos 2018
 96. Gönül 6 Ağustos 2018
  • Ahmet Akif 7 Ağustos 2018
 97. Hüseyin 7 Ağustos 2018
  • Ahmet Akif 7 Ağustos 2018
 98. Duran 7 Ağustos 2018
 99. Sera 9 Ağustos 2018
  • Ahmet Akif 10 Ağustos 2018
 100. Büşra 10 Ağustos 2018
  • Ahmet Akif 10 Ağustos 2018
 101. Merve 19 Ağustos 2018
  • Ahmet Akif 19 Ağustos 2018
 102. Merve 4 Eylül 2018
 103. Emre 6 Eylül 2018
 104. Yunus emre 10 Eylül 2018
  • Ahmet Akif 10 Eylül 2018
 105. esra 13 Eylül 2018
 106. Elif Sena 14 Eylül 2018
 107. Kübra 14 Eylül 2018
  • Ahmet Akif 14 Eylül 2018
 108. Betül 14 Eylül 2018
  • Ahmet Akif 14 Eylül 2018
 109. Ecrin 15 Eylül 2018
 110. Ecrin 15 Eylül 2018
  • Ahmet Akif 15 Eylül 2018
 111. KAYA 16 Eylül 2018
  • Ahmet Akif 16 Eylül 2018
 112. Merve 17 Eylül 2018
  • Ahmet Akif 17 Eylül 2018
   • Merve 17 Eylül 2018
 113. Ayşe 17 Eylül 2018
  • Ahmet Akif 17 Eylül 2018
 114. Fatma 17 Eylül 2018
  • Ahmet Akif 17 Eylül 2018
 115. Merve 17 Eylül 2018
 116. Merve 21 Eylül 2018
  • Ahmet Akif 21 Eylül 2018
 117. Merve 21 Eylül 2018
  • Ahmet Akif 21 Eylül 2018
 118. Esma acat 21 Eylül 2018
  • Ahmet Akif 21 Eylül 2018
 119. Kübra 22 Eylül 2018
 120. Kübra 22 Eylül 2018
  • Ahmet Akif 22 Eylül 2018
 121. Merve 24 Eylül 2018
 122. Cagla 26 Eylül 2018
 123. Bilal karagöz 29 Eylül 2018
  • Ahmet Akif 29 Eylül 2018
 124. Black 1 Ekim 2018
  • Ahmet Akif 1 Ekim 2018
   • neva 5 Kasım 2018
 125. Zeynep 2 Ekim 2018
 126. Damla 7 Ekim 2018
  • Ahmet Akif 7 Ekim 2018
 127. Bahar 8 Ekim 2018
 128. Göksu 15 Ekim 2018
 129. jasmine walker 16 Ekim 2018
 130. Esooo 16 Ekim 2018
  • Ahmet Akif 16 Ekim 2018
 131. Sena 21 Ekim 2018
 132. Ensar 26 Ekim 2018
  • Ahmet Akif 26 Ekim 2018
 133. Sedef 30 Ekim 2018
 134. neva 6 Kasım 2018
  • Ahmet Akif 6 Kasım 2018
 135. Adil 6 Kasım 2018
  • Ahmet Akif 6 Kasım 2018
 136. Halil 8 Kasım 2018
  • Ahmet Akif 8 Kasım 2018
 137. Aleyna 13 Kasım 2018
  • Ahmet Akif 13 Kasım 2018
 138. Binnaz 13 Kasım 2018
  • Ahmet Akif 13 Kasım 2018
 139. Ahmed aydın 13 Kasım 2018
 140. Muhammet 13 Kasım 2018
  • Ahmet Akif 14 Kasım 2018
 141. Furkan 13 Kasım 2018
 142. Furkan 13 Kasım 2018
  • Ahmet Akif 14 Kasım 2018
 143. Merve 13 Kasım 2018
  • Ahmet Akif 14 Kasım 2018
 144. Ahmet 14 Kasım 2018
 145. Tarik 14 Kasım 2018
 146. Selda 14 Kasım 2018
  • Ahmet Akif 14 Kasım 2018
 147. Samet 14 Kasım 2018
  • Ahmet Akif 14 Kasım 2018
 148. Samet 14 Kasım 2018
 149. Sümeyye 14 Kasım 2018
  • Anon 20 Kasım 2018
 150. Rana 14 Kasım 2018
  • Ahmet Akif 15 Kasım 2018
 151. Asadafas 15 Kasım 2018
 152. Erkan 15 Kasım 2018
 153. Gözde 16 Kasım 2018
 154. Harun kasmar 19 Kasım 2018
  • Ahmet Akif 19 Kasım 2018
  • Faruk 21 Kasım 2018
   • Ahmet Akif 21 Kasım 2018
 155. Merve 20 Kasım 2018
  • Melike 22 Kasım 2018
   • Merve 25 Kasım 2018
  • Hande 22 Kasım 2018
 156. Rümeysa 20 Kasım 2018
  • Ahmet Akif 20 Kasım 2018
   • Merve 25 Kasım 2018
 157. Beyza 20 Kasım 2018
 158. Kemal 22 Kasım 2018
 159. Senem 22 Kasım 2018
  • Ahmet Akif 22 Kasım 2018
 160. Elif 23 Kasım 2018
  • Ahmet Akif 23 Kasım 2018
 161. Eda 24 Kasım 2018
 162. Serap 24 Kasım 2018
 163. Serap 24 Kasım 2018
  • Ahmet Akif 24 Kasım 2018
 164. erik 25 Kasım 2018
 165. Simge 26 Kasım 2018
 166. Murat 6 Aralık 2018
  • Ahmet Akif 6 Aralık 2018
  • Ahmet Akif 6 Aralık 2018
 167. Yusuf 9 Aralık 2018
 168. Recep Zorlu 18 Aralık 2018
 169. Recep Zorlu 18 Aralık 2018
 170. Merve 19 Aralık 2018
 171. Betül 20 Aralık 2018
 172. Nesrin 24 Aralık 2018
 173. Simge 6 Şubat 2019
 174. muhammed mustafa topal 8 Mart 2019
 175. Eylem 9 Mayıs 2019

Cevap bırakın