HSBC Concept Kart Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

HSBC Bankası kredi kartı hizmetleri kapsamında en özel kredi kartlarından birini sizlere sunuyor. Üstelik HSBC Concept Kart yıllık kart ücreti almayan kredi kartlarından biridir. Bunun yanı sıra bu kredi kartıyla taksitli alışverişler yapabilir ve alışverişlerinizde Advantage Nakit Puanlara kazanabilirsiniz. Ancak dönemlik kampanyalar kapsamında Nakit Puan kampanyalarından yararlanmak istediğinizde istediğiniz kampanyayı seçmek için belirli miktarda ücret ödemeniz gerekiyor.

HSBC Consept Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC Concept Kart başvurusu için internet bankacılığını, telefon bankacılığını, HSBC bankası şubelerini, HSBC ATM’lerini ve SMS bankacılığını kullanabilirsiniz. Başvuru yöntemlerinin tümünde kredi kartı başvurusu seçeneklerini tıkladığınızda gerekli yönlendirmeler karşınıza çıkacaktır. En pratik yöntem ise yukarıdaki resimde anlatıldığı gibi SMS servisini kullanarak kredi kartı başvurusu yapmaktır.

HSBC Concept Kartı bir yıl boyunca deneyebilirsiniz. Yararlanmak istediğiniz kampanyalar ve hizmetler için ödemiş olduğunuz toplam ücreti, kredi kartı ekstresinden öğrenerek, bu kartın sizler için uygun olup olmadığını tespit edebilirsiniz.

HSBC Concept Kart Yurt İçi ve Yurt Dışı Kullanıma Açıktır

HSBC Concept Kartı hem yurt içinde hem de yurt dışında alışverişlerinizde güvenle pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu kart Visa veya Master Card işareti bulunan tüm mağazalarda geçerlidir. Ülkemizde sayısı yüz binleri aşan HSBC Advantage üyesi kuruluşlardan taksitli alışveriş yapabilirsiniz.

HSBC Concept Kart Genel Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

HSBC Concept Kart, kullanıcılarına büyük kolaylıklar sunuyor. Sunduğu avantajlarla ve verdiği hizmetlerle HSBC Concept Kart kullanıcılarından tam puan alıyor. Bu kredi kartının özellikleri şunlardır.

  • HSBC Advantage üyesi iş yerlerinde taksitli alışveriş imkanından yararlanabilir ve yaptığınız alışverişlerden puanlar kazanabilirsiniz.
  • HSBC Concept Kartınızı yurt içindeki HSBC ATM’lerinde kullanabildiğiniz gibi yurt dışında da tüm bankaların ATM’lerinde kullanabilirsiniz.
  • HSBC Concept Kart nakit avans özelliği sayesinde acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca HSBC hesabınız varsa, telefon bankacılığı ve internet bankacılığı aracılığıyla hesabınıza nakit avans hesabından para aktarabilirsiniz.
  • Advantage’nin sunduğu Tatil Puan ve Nakit Puanlar kazanabilirsiniz.
  • HSBC Concept Kart araç kiralamada da yanınızda. Araç kiralama işlemlerinde AVIS’ten kiralayacağınız araçlar için %25 indirimden yararlanabilirsiniz.
  • PROGO’da yapacağınız transfer işlemlerinde %25’e kadar indirimlerden yararlanabilirsiniz.

HSBC Concept Kart Ek Kart Özelliği

HSBC Concept Kart sayesinde bir çok kredi kartının yanı sıra akraba şartı olmaksızın ek kart çıkarabilirsiniz. Bankanın sizlere hesapladığı toplam kredi kartı limiti kapsamında, çıkardığınız ek kartların limitini belirleyebilirsiniz. Çıkardığınız ek kartlarda nakit avans çekebilme talimatı da verebiliyorsunuz.

HSBC Concept Kart Ne Zaman Elinize Ulaşır?

HSBC Concept Kart bankaya bildirdiğiniz adrese kurye aracılığıyla gönderiliyor. Kredi kartları genellikle 1 ile 2 hafta içerisinde adresinize teslim ediliyor. HSBC Bankasının da çalıştığı kurye şirketi olan Kuryenet’i arayarak kargo takibi yapabilirsiniz.Kuryenet kargo takibini 0850 222 93 93 veya 0212 444 93 93 numaralı hat aracılığıyla yapabilirsiniz.

HSBC Concept Kart Kayboldu veya Çalındıysa Ne Yapmalısınız?

Eğer kartınız kayboldu veya çalındı ise vakit kaybetmeden 0850 211 01 11 numaralı HSBC müşteri hizmetleriyle iletişime geçmelisiniz. Onlara durumunuzu anlattıktan sonra kartınızın iptal edilmesini ve yeni kartın adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz.

HSBC Concept Kart kaybolması, çalınması ya da kartınızla satın aldığınız ürünlerin zarar görmesi halinde sizlere sunulan teminattan ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

HSBC Concept Kart Şifre Oluşturma

HSBC Concept Kart şifre oluşturmak oldukça kolaydır. Kredi kartı şifresini oluşturmak için HSBC bankası sizi arıyor. İlk şifrenizi bu şekilde aldıktan sonra şifrenizi HSBC ATM’lerinde, telefon bankacılığında, bireysel internet bankacılığında değiştirebilirsiniz.

HSBC Bireysel İnternet Bankacılığı Şifre Oluşturma

HSBC Bank internet bankacılığını kullanarak bankacılık işlemlerinizi şubeye gitmeden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yapmak istediğinizde karşınıza üç farklı seçenek çıkıyor.

Bu seçenekler;

  • Bireysel internet bankacılığını kullanıyorum,
  • Kredi kartı veya banka kartı sahibi olmanıza rağmen kullanmama seçeneği
  • HSBC internet bankacılığını kullanıyorum ancak kredi kartı veya banka kartınızın olmama durumudur.

Birinci ve üçüncü seçenek internet bankacılığını kullanıyorum seçeneğidir. Bu seçeneği tıkladığınızda sisteme giriş butonuna tıklıyorsunuz ve karşınıza Türkiye Cumhuriyeti (TC) kimlik numarasıyla veya banka-kredi kartı numarasıyla giriş seçeneklerini görüyorsunuz. Şifreye sahip olduğunuzdan TC kimlik numaranızla giriş yapabilirsiniz.

Ancak ikinci seçenekte kredi kartı şifreniz bulunmadığından sisteme giriş mümkün değildir. Bunun için yapmanız gereken ikinci seçeneği tıkladıktan sonra kullanıcı oluştur seçeneğidir. Karşınıza çıkan ekranda banka kartınızda yazılı olan 16 haneli kart numaranızı girdikten sonra , bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranızı yazıyorsunuz. Telefonunuza gelen güvenlik kodunu girdikten sonra şifre işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer şifrenizi unuttuysanız; yukarıda size hitap eden durumlardan birini tıklayarak karşınıza çıkan şifremi unuttum seçeneği sayesinde yeni şifre oluşturma işlemini başlatabilirsiniz.

Bu makalemizde sizlere HSBC Concept Kart hakkında bilgiler yaptığımız araştırmayı derledik. Bu sayede HSBC Concept Kart hakkında yeterli bilgiye sahip olabileceksiniz. Eğer bu kartı kullanıyorsanız kart hakkındaki düşüncelerinizi ve tavsiyelerini yorumlar kısmında ifade edebilirsiniz. Ayrıca konu hakkındaki sorularınızı da yazabilirsiniz.

Cevap bırakın