HSBC Döviz Transfer İşlemi Nasıl Yapılır?

HSBC Bankası aracılığıyla ister yurt dışında ister başka bir banka hesabına döviz transferi mümkündür. İnternet bankacılığını kullanarak da yapabileceğiniz bu işlem sayesinde pratik bir şekilde fon transferini gerçekleştirebilirsiniz. İşte detaylar…

1. HSBC Bank Döviz Gönderme İşlemi

HSBC döviz gönderme işlemi için internet bankacılığında Para Transferi bölümüne giriyorsunuz. Burada SWIFT yazan seçeneği tıklıyorsunuz. Transfer işlemini yurt dışına ya da yurt içindeki bir bankaya yapabilirsiniz.

Havale işlemi yaparken göndereceğiniz hesap numarasının yanı sıra, o bankanın swift kodunu da girmelisiniz. Tüm bankaların swift bıc kodlarına buradan ulaşabilirsiniz. Eğer bu kodu bilmiyor veya ulaşamıyorsanız dövizi göndereceğiniz ülkeyi seçeneklerden seçmelisiniz. Bunu takiben bankanın bulunduğu şehri ve ismini de belirtmelisiniz.

Yukarıdaki bilgileri seçtikten sonra dövizi aktaracağınız hesap sahibinin adı ve soyadını, ikametgah adresini, yapılan işlem tutarını ve açıklamasını, telefon numarasını da belirtiyorsunuz. Artık döviz havale işlemini tamamlayabilirsiniz.

2. Gönderilen Döviz Ne Kadar Sürede Hesaba Ulaşır?

HSBC Bankası saat 16:00’a kadar Dolar, Sterlin ve Euro transferi için süre tanımaktadır. Bu süre dışında yapılan para transfer işlemi bir sonraki mesai saatine kadar beklemektedir. Mesai saati başladığında para transfer işlemi de başlamaktadır. Gönderilen döviz aynı gün içerisinde hesaba ulaşmaktadır. Bu kapsamda paranın kaç dakikada ulaşacağı yönünde banka bir ifadede bulunmamış.

Yukarıda ifade ettiğimiz döviz cinsi dışında bir para birimi göndermek istediğinizde 16:00’a kadar olan sürede yapılan işlemler 2 iş günü içinde, bu süre dışında yapılan transferler ise 3 iş gününde gerçekleşmektedir.

3. HSBC Döviz Havalesi Nasıl İptal Edilir?

Para transferi menüsünü ziyaret ederek SWİFT iptal yazan seçeneği işaretleyip Döviz Havalesini iptal etmeniz mümkündür. İnternet bankacılığı para transferi menüsünde bulunan Swift Sonuç yazan bölümde İşlem Referans Numarası alabilirsiniz. Bu numara sayesinde sorgulama yaparak veya tarih aralığını seçerek sorgulama yapabilir ve swift bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Bu sayede iptal işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

4. HSBC Döviz Transfer veya İptal İşlemi İçin Yardım Alabilirsiniz

HSBC Bank telefon bankacılığı sayesinde bir çok bankacılık işleminizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. HSBC Bankası müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek takıldığınız yerlerde yardım alabilirsiniz. HSBC Bank bireysel bankacılık numarası 0850 211 01 11 şeklindedir.

Bu makalemizde sizlere HSBC Döviz transferi yapılabilir mi ve nasıl yapılır konularını işledik. Ayrıca döviz havale veya eft iptali nasıl yapılır hakkında bilgiler verdik. Sizler de bu kapsamda yaşadığınız tüm tecrübeleri bizlerle paylaşabilirsiniz. Bu sayede diğer ziyaretçilerimiz de sizin verdiğiniz bilgilerden istifa edebilirler.

Cevap bırakın