İş Bankası Güncel EFT Saatleri ve İşlem Ücretleri

İş Bankası EFT işlemi ile başka bir bankaya para gönderebilirsiniz. Üstelik İş Bankasının güvenilir, hızlı ve kaliteli bankacılık sistemi ile bu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz. İş Bankası EFT saatleri 2017 yılı için Sabah saat 09:00 ile akşam 17:00 arasında olmaktadır.

İş Bankası EFT işlemi ile işlemlerinizi kısa bir sürede yapabilirsiniz. Başka bir bankaya para gönderme işlemi aynı gün içerisinde gerçekleşmektedir. Ancak bu işlemin aynı gün içerisinde olması işlemin, bankanın EFT saatleri içerisinde yapılması ile mümkün olacaktır. Türkiye İş Bankası bu işlem için belirli bir zaman tahsis etmiştir. Bu saatler içerisinde yapacağınız işlemler bir sonraki güne aktarılmaktadır.

İş Bankası EFT Saatleri Kaça Kadar Devam Ediyor?

Türkiye İş Bankası EFT Saatleri saat 09:00’da başlamakta ve saat 17:00’da sona ermektedir. Dolayısıyla bu saatler arasında yapacağınız işlemler aynı gün içerisinde gerçekleşmesi mümkünken, bu saatler dışındaki işlemler ise bir sonraki güne kalmaktadır.

Resmi Tatillerde Yarım Gün Çalışmada İş Bankası EFT Saatleri

Resmi tatil vb nedenlerle yarım gün çalışma durumunda olan İş Bankası, EFT saatlerini saatlerini 09:00 ile 11:45 arasında belirlemiştir. Bu saatler içerisinde yapacağınız EFT işlemlerinin aynı günde karşı hesaba aktarılacağı ifade ediliyor. Bu saatler dışında yapılan EFT işleminiz ise bir sonraki EFT saatine kadar bekletiliyor.

İş Bankası EFT Süresi

İş Bankası EFT işlemi yaklaşık olarak 5 dk ile 10 dk arasında değişiklik göstermektedir. Eğer bankanın işlem yükü fazla ise bu işlem yaklaşık olarak 30 dk’ya kadar çıkabiliyor.

İş Bankası Havale İşlemi

Bilindiği üzere para transferleri arasında en çok kullanılan bir diğer işlem de Havale İşlemidir. Peki Havale işlemi Nedir? EFT işlemi ile bir banka ile başka bir banka arsında para transfer işlemi yapıyorken. Havale işleminde ise aynı bankada hesaplar arası para transfer işlemi yapılmaktadır.

EFT işleminde uygulanan sınırlamaların hemen hemen hepsi havale işlemlerinde uygulanmamaktadır. Yani EFT ile sadece belirli saatlerde para transfer işlemi yapabiliyorken, havale işlemini istediğiniz saatlerde yapabilirsiniz. Üstelik tatil günü fark etmeden bu işlemi yapmanız mümkündür.

Türkiye İş Bankası EFT Ücretleri Ne Kadar?

İş Bankası ile yapacağınız EFT işlemlerinde, EFT ücreti adı verilen ücretler tahsil edilmektedir. Bu ücretler EFT’nin yapıldığı yönteme göre değişmektedir. Şubeden, Bankamatikten, İnternet Şubesinden, TElefon Şubesinden ve İş Cepten olmak üzere farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlar ve ücretleri şunlardır.

  • İş Bankası Şubeden Yapılan EFT Ücreti : 39 TL
  • İş Bankası Bankamatikten Yapılan EFT işlemi : 3,5 TL
  • İş Bankası Telefon Bankacılığı aracılığı ile yapılan EFT işlemi : 3,5 TL
  • İş Cep Uygulaması ile yapılan EFT işlem ücreti : 3,5 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücretler 2018 yılı İş Bankası EFT ücretleridir.

Türkiye İş Bankası EFT İşlemi Nasıl Sorgulanır?

Rakamlar bazen kabusunuz olabiliyor. Özellikle sürekli para hesabı ile uğraşıyorsanız bu durum daha dikkatli olmanıza neden olmaktadır. Çünkü yapılacak ufak bir rakam yanlışlığı fazla veya eksik miktarda paranın karşı bankaya gitmesine neden olabilir. Eksik giden parayı tekrar telafi edebilirsiniz. Ancak fazla giden paranın tekrar alınması sizi meşgul edebilir. Zor bir durum olmasa da vakit kaybınız olacağını ifade edebiliriz. EFT işleminin iptali için neler yapmanız gerektiğini bu makalemizde bulabilirsiniz.

Bu nedenle EFT işleminin kontrol edilmesi son derece önemlidir. Bunun için bankamatiklerden, internet bankacılığından veya mobil uygulamanızdan EFT sorgulama yapabilirsiniz. İşlem geçmişi menüsü ile tüm işlemlerinizi kontrol etmeniz mümkündür. Ancak bu işlemler için geçmiş süresi de sınırlıdır. Yani belirli bir zamana kadar geriye bakabilirsiniz.

Cevap bırakın