İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Yöntemleri

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak hayallerinizdeki ürünü satın alma bir adım daha yaklaşın. İş Bankası ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğini kredi ürünleriyle her zaman müşterilerinin yanında oluyor. Elektronikten mobilyaya, kıyafetten tatile kadar bir çok ihtiyacınızı bu kredilerle karşılayabilirsiniz. Bizler de sizlere İş Bankası ihtiyaç kredisi için bilmeniz gereken tüm bilgileri bu makalemizde derledik. İşte detaylar…

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusunu internet bankacılığı, mobil şube, Banka Şubesi, ve bankamatiklerden kısa sürede yapabilirsiniz. Dilerseniz cep telefonunuzun SMS servisini veya müşteri hizmetlerini kullanarak da kredi başvurusu yapabilirsiniz.

İş Bankası SMS İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası SMS kredi başvuru servisini kullanarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu işlem için standart bir uygulama bulunuyor. Cep telefonunuzun mesajlar kısmına girerek 4402’ye mesaj göndermek suretiyle başvurunuzu yapabilirsiniz.

SMS kredi başvurusu mesaj içeriğinde sırasıyla; nakit, TC kimlik numaranız, talep ettiğiniz kredi tutarınız ve aylık geliriniz bulunuyor. Örneğin; NAKİT 12345678901 5000 4000 yazıp 4402’ye gönderiyorsunuz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Seçenekleri Detaylı Anlatım

 

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için bir çok seçeneğe sahipsiniz. Bu seçenekler şunlardır;

  • İş Bankası internet bankacılığı,
  • İnternet şube,
  • İşCep mobil uygulamasıyla ihtiyaç kredisi başvurusu,
  • SMS Kredi başvurusu,
  • İş Bankası ATM’leri,
  • Telefon şube diğer adıyla müşteri hizmetleri şeklindedir.

Yukarıdaki listede ifade ettiğimiz yöntemlerden dilediğinizi kullanarak İş Bankası İhtiyaç kredisi başvurusunu pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Şimdi de bu yöntemlerle kredi başvurusu nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlatalım.

İş Bankası İnternet Bankacılığı İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İş Bankası İnternet bankacılığını kullanarak ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu kapsamda yapmanız gereken tek şey internet bankacılığı ana sayfasında bulunan İhtiyaç Kredisi Hemen Başvur seçeneğini işaretlemektir. Karşınıza çıkan ekrandaki yönlendirmeleri takip ederek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İş Bankası İnternet Şubeden İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapmak

İş Bankası internetşubeyi kullanarak kredi başvurusunu anında gerçekleştirebilirsiniz. Bu kapsamda yapmanız gereken tek şey interne tşubeye giriş yapıp yönlendirmeleri takip etmektir. İnternet bankacılığı ile İnternet şube arasındaki temel fark müşteri olarak sisteme giriş yapmaktır.

İnternet şubeye giriş yaptıktan sonra kredilerim  ya da başvuru ürünler seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz. Burada anında kredi bölümünü tıklayarak ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli yönlendirmelere ulaşabilirsiniz.

İş Bankası İşCep Anında Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası İşCep uygulamasını kullanarak pratik bir şekilde kredinizi alabilirsiniz. Üstelik kredi başvurusu sonrası krediniz anında hesabınıza aktarılıyor. Hesabınıza aktarılan parayı anında çekebilirsiniz. Dolayısıyla acil para lazım diyorsanız İşCep uygulamasını kullanabilirsiniz.

İşCep uygulamasında krediler seçeneğini tıklayıp kredim hazır bölümünden başvurunuzu anında yapabilirsiniz. Bu sayede İş Bankası şubesine gitmenize gerek kalmadan kredinizi alabilirsiniz.

İnternet ve Mobil Şube Başvurularında Anında Kredi Limiti 30 Bin TL

İş Bankası anında kredi başvurusu sayesinde kredinizi kısa süre içerisinde alabilirsiniz. Ancak bu kredi için bir başvuru limiti belirlenmiştir. İnternetten ve İşCep uygulaması üzerinden yapacağınız kredi başvurusunda banka en fazla 30 bin TL 36 ay vadeye kadar izin vermektedir. Bu tutarın üzerindeki başvurular için şubeye gitmeniz gerekiyor.

İş Bankası ATM’lerini Kullanarak İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapmak

İş Bankası ATM’lerini diğer adıyla bankamatiklerini kullanarak ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuzu hem kartlı hem de kartsız işlem menüsünden yapmanız mümkündür. Bu yöntemde  yapmanız gereken işlemler; İş Bankası kartınızı ATM’de kullandığınızda karşınıza bir menü çıkar. Bu menüde başvurular ve akabinde kredi seçeneğini tıklıyorsunuz. Karşınıza çıkan yönlendirmelerle başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Kartsız işlemler menüsünden de aynı adımları izleyerek kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

İş Bankası Telefon Bankacılığı İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapmak

İş Bankası telefon bankacılığını kullanarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu kapsamda 0850 724 07 24 numaralı İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak kredi başvurusu için müşteri temsilcisiyle konuşabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken en temel durum banka müşterisi olmayanların aramayı cep telefonunu kullanarak yapmaları gerektiğidir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusunu Yaptığınızı Nasıl Öğrenirsiniz

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yaptığınızda banka cep telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderir. Bu mesaj hangi başvuru yöntemini kullanırsanız kullanın gönderilmektedir. Mesaj bankaya bildirdiğiniz cep telefonuna gelmektedir. Bu nedenle bankaya verdiğiniz telefon numarası mutlaka yanınızda olmalıdır.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için standart belgeler talep ediyor. Eğer banka müşterisi iseniz başvuru için bu belgelere ihtiyacınız olmayacaktır. Bu belgeler;

  • İhtiyaç kredisi başvuru formu,
  • Nüfus Cüzdanı ya da Sürücü Belgesi fotokopisi ve aslı,
  • Gelir belgesi şeklindedir.

15 Bin TL ihtiyaç kredisi başvurusu hakkında örnek hesaplamalara ve bilmeniz gereken tüm bilgilere bu bağlantıdaki makalemizde ulaşabilirsiniz. 

Bu makalemizde sizlere İş Bankası ihtiyaç kredisi başvuru yöntemlerini anlattık. Bu bilgiler sayesinde ihtiyaç kredisi başvurunuzu kısa süre içerisinde yapabilir ve başvuru seçeneklerinden haberdar olabilirsiniz. İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu hakkında yaşadığınız olumlu veya olumsuz tüm tecrübeler için yorumlar kısmına mesaj bırakabilirsiniz.

Cevap bırakın