İş Bankası Risk Raporu ve Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu; kredi başvurusunda bankaların dikkate aldıkları önemli bir kriterdir. Bu not müşterinin kredi borcu ve kredi kullanımı hakkındaki geçmiş ve güncel bilgilerin değerlendirildiği bir sonuçtur. Risk raporu ve findeks kredi notu sayesinde kredi kullanma durumunuz en ideal şekilde düzenleniyor. Peki İş Bankası Risk Raporu veya findeks kredi notu sorgulama nasıl yapılır? İşte detaylar…

İş Bankası Findeks Kredi notu ve Risk Raporu Nedir?

Risk raporu geçmişten günümüze ya da son 5 yıllık süreçte müşterinin kapanan kredilerine ait ödemeleri inceleyebileceğiniz bir rapordur. Bunun yanı sıra risk raporu sayesinde kredi notunuzu da öğrenmeniz mümkündür. Kredi notunun geçmiş kredi borcu ödeme disiplini ve güncel kredi borcunu ifade ettiğinden, risk raporu da bu bilgileri gösterdiği için kredi notunuzu da öğrenebilirsiniz. Peki risk raporunun önemi nedir?

İş Bankası Risk Raporu Neden Önemlidir?

İş Bankası risk raporunu alarak bir çok fayda sağlayabilirsiniz. Bir den fazla işlemi aynı anda yaparak hem maddi hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Risk raporunu almanızın gerekçelerini şöyle sıralayabiliriz.

  • Risk raporu sayesinde her yerde ücretler sorgulanan kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.
  • Risk raporunu alarak hali hazırdaki kredili ürünlere ait ödemeleri ve geçmişte kullandığınız kredilerin geri ödemelerini inceleyerek kontrol edebilirsiniz. Bu sayede kredi notunuzu negatif yönde etkileyen kredi borcu gecikme riskiyle karşılaşmazsınız.
  • Aylık ödeme yükünüzü görerek gerekli iyileştirmeleri hayata geçirebilirsiniz.

İş Bankası Risk Raporu Nasıl Öğrenilir?

İş Bankası risk raporunu birden fazla yöntemle öğrenebilirsiniz. Bu kapsamda İş Bankası sizlere kolaylık sağlıyor. İster İş Bankası şubelerinden, ister İş Cep şubeden ve isterseniz internet bankacılığı üzerinden risk raporunuzu alabilirsiniz. Risk raporunu öğrenebileceğiniz kanallar aşağıda ifade edilmiştir. Bunlar;

  • İş Bankası şubeleri,
  • İş Bankası İnternet Bankacılığı,
  • İş Bankası ATM’leri,
  • İş Ceo Mobil Uygulama şeklindedir. Bu uygulamaların tamamında Kredi Risk Raporu bölümünü tıklayarak sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Karşınıza çıkan ekranda gerekli yönlendirmeleri takip edip sizden talep edilen bilgileri girdikten sonra sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Kredi Notu Sorgulama İçin Burayı Tıklayabilirsiniz

Bu makalemizde sizlere İş Bankası kredi notu sorgulama kapsamında kredi risk raporu hakkında bilgiler verdik. Sizler de kredi notunuzu ve risk raporunuzu öğrenerek eksiklerinizi giderebilir ve olası problemlerin önüne geçebilirsiniz. Konu hakkında merak ettiklerinizi yorumlar kısmında ifade edebilirsiniz.

Cevap bırakın