Kredi Kartı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

kredi kartı

 

 

 

 

Kredi Kartını Nasıl Kullanmalıyız? Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

Kredi kartları taksit ve puan gibi avantajları olan dikkatli ve zamanında kullanıldığı zaman hayatımızı kolaylaştırabilmektedir. Ancak düzensiz ve zamansız kullanımda hayatımızı zorlaştıracak ve bizleri maddi ve manevi bir çöküntüye sürükleyecek sonuçlar doğurabilmektedir.

Kredi kartlarının en çok istismar edildiği durum kişinin gelirinden çok daha fazla kredi limitine ulaşması ve bu limiti kullanmasıdır. Günümüzde ülkemizin maddi olarak gelişmesiyle birlikte, alışveriş çılgınlığının hızla artması Kredi Kartı Limiti aşılmasına sebep olmaktadır. Çünkü ihtiyaçların sürekli artması veya ihtiyaç duyulmayan malzemelere aylık gelirlerinden bile fazla ücret ödenmesi, insanları farkında olmadan karmaşık bir borç batağına sürüklemektedir. Birey bu davranışı sergilerken çoğu zaman farkında olamayabilir.

Her şeyin farkına vardığında yani ay sonunda kredi borçları biriktiğinde pişmanlıklar başlıyor. Sonradan pişman olmamak kredi limitimize göre değil gelirimize ve ödeme gücümüze göre harcama yapmalıyız.  Bunu sağlamanın en iyi yolu, kredi kartını kullanmayı bilmekten geçer.

Cevap bırakın