Kredi Kartı ve POS İçin Mail Order Nasıl Açılır?

Banka ile çalışmasını sürdüren kişiler için bazı terimler oldukça önemlidir. Bu yazımızda pos ve kredi kartını açıklayacağız. Kredi kartı kullanıyorsanız bu iki kavramın tam olarak ne olduğunu bilmenizde yarar vardır.

İngilizce’ den gelen pos kelimesinin açılımı ( Point of Sale)’ dir. Kısacası baş harflerinin bir araya getirilmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Pos; banka müşterileri tarafından kullanılan kartın geçerli olup olmadığı, ödemesi yapılan kredi kartının kullanılabilirliği, kredi kartının limitinin yeterlilik durumu, alışverişin gerçekleştiği yerin adres ve benzeri bilgileri, ödeme işleminin hangi banka aracılığı ile yapıldığı ve alışveriş sonrasında ödenecek tutarın kime gideceğini gösteren elektronik bir cihaz olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kredi Kartı ya da Pos Mail Order’a Açmak

Mail Order: Kart sahibinin vermiş olduğu talimat sonucunda Pos sahibinin iş  yerine  gitmesine gerek olmadan telefon yardımıyla talimat vermesidir. Yalnızca telefonla değil mektup ile de talimat vermesi mümkündür. Mail Order bugün MO veya TO işlemleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

İşletmelerin kullandığı pos cihazlarının Mail Order’ a açılabilmesi içim öncelikle bankaya bir başvuruda bulunulması gerekmektedir. Mail Order işleminizin gerçekleşmesi için size verilecek olan sözleşmeyi imzalamanız yeterli olacaktır. Bu işlemi yapmadan önce gerekli bilgileri almanızda yarar vardır.

Banka kartınızın Mail Order işlemini yapmak için de kartınızın sahip olduğu bankanın müşteri hizmetlerine ulaşarak oradan halledebilir veya size en yakın bir şubeye uğrayabilirsiniz.

Mail Order İşlemi Nasıl Yapılır? Videosu

Aşağıdaki videoda Mail Order işlemini detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Eğer POS cihazınızın kartsız satış yapma yetkisi bulunuyorsa bu işlemi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Cevap bırakın