Kredi Notu 800 ve Altı Puan Olanlara Banka Tavsiyeleri

Kredi Notu 800 Puan ise bankalardan kredi bulmanız biraz zor olacaktır. Çünkü bu puan sizlerin daha önce bankalar ile bir takım problemler yaşadığınız göstermektedir. Ancak bu durum sizin bankalardan kredi çekemeyeceğiniz anlamına gelmemektedir. 701 puan ile 800 puan aralığında kredi notuna sahip olan, ticari ya da bireysel başvuru yapanlar banka müdürü inisiyatifine kalmaktadırlar.

Genelde banka müdürleri kendilerini riske atmak istemiyorlar. Dolayısıyla bu puanlara sahip olan başvuru sahiplerine büyük ihtimalle onay vermeyebilirler. Fakat bu durum için bazı istisnalar var. Bunların başında da aylık düzenli gelir veya maaş gelmektedir. Peki hangi bankalar 800 puan kredi notu olan kişilere kredi vermektedir. İşte detaylar…

1. Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Banka ve Firmalar

Bir çok yeni banka müşteri edinmek için bir takım kampanyalar yapmaktadır. Başlarda henüz tanınmadığı için bu adımları atıyorlar. Esnek ödeme seçenekleri, düşük faiz oranları, hesap ücreti almama gibi bir çok kredi paketleri ile müşterilerini şubelerine davet ediyorlar.

Uygun kredi paketleri sunan bu bankalar kredi notu idealin altında olan kişileri de paketlerine ekliyorlar. Kredi Notu 800 ve altında olan müşterilerine ihtiyaç kredisi imkanı sunuyorlar. Bu durum gerçekten çok cazip bir tekliftir. Çünkü ülkemizde yüz binlerce tüketici kara listeye girmiş ve ondan daha fazlası da 800 altı kredi notuna sahiptir.

Dolayısıyla bu büyük müşteri kitlesinin bankaya yönlendirilmesinin yanı sıra, müşterilerin de ihtiyaçları karşılanmış oluyor. Bu bankalardan biri olan Fibabank Kefil şartı öne sürerek 10 Bin TL’lik kredi fırsatı sunuyor. Üstelik iki yıl 24 ay vadeli ödeme seçeneği sunuyor.

Fibabank sicili bozuk olan müşterilerine kredi veren bankaların başında gelmektedir. Eğer sizinde Kredi Kayıt Bürosu tarafından verilen puanınız 800 ve altında ise mutlaka Fibabank’ı ziyaret etmelisiniz.

2. Fibabank 800 Puan Altı Kredi Başvurusu ve Faiz Oranları

Fibabank 800 Puan ve altında kredi notu olan müşterilerini başvuru için internet adresine davet ediyor. Burada formu doldurduktan sonra cep telefonunuza gelen SMS onayı sayesinde başvuruya başlayabilirsiniz. SMS onayı sonrasında kullanabileceğiniz en üst limit kredi miktarını, kredi vade süresini ve son işlem olan kabul işlemini yaparak kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Fibabank bireysel kredi başvurusu yapan müşterilerine en fazla 30 Bin TL’ye kadar kredi veriyor. Kredi faiz oranları güncel olarak bankanın resmi internet adresinde görünmektedir. Fibabank kredileri için tahsil ücreti alınan ve alınmayan olmak üzere iki farklı seçenek sunuyor. Size en uygun paketi seçerek kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

3. Kredi Notu Düşük Olanlara Alternatif Kredi Veren Şirketler

Tüm araştırmalarınıza ve başvurulara rağmen krediniz onaylanmadı ise veya kampanyalardan da bir şey bulamadıysanız, yapmanız gereken il şey BDDK kapsamında faaliyette bulunan krediyi senetle veren Faktoring firmalarını ya da ikrazat adı verilen firmaları incelemektir.

Bu firmalar genellikle İstanbul ilinde daha çok bulunmaktadırlar. BDDK bünyesinde faaliyette bulunan Faktoring Şirketleri ve telefon numaralarına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Burada şirketlere ait adres, telefon, fax gibi bilgiler bulunmaktadır. Dolayısıyla buradan edindiğiniz iletişim bilgileri ile telefon açarak bilgi alabilirsiniz. Listedeki firmaların bazıları sadece firmalara hizmet sunarken kimileri de bireysel başvuruları da kabul etmektedir.

4. Danışmanlık Firmaları Aracılığı İle Kredi Çekmek

Tüm şartları zorladınız, bankaları incelediniz, kampanyaları takip ettiniz, afta çıkmadı ve faktoring şirketlerinden de olumlu bir sonuç alamadıysanız, kredi bulmak için başka bir yol daha var. O danışmanlık firmalarıdır. Bu firmalar kara listeye giren kişilere kredi buluyorlar.

Ancak bu çözümü senet ile sağlamaktalar. Sosyal medyada ve bir çok alanda sıklıkla karşılaştığınız bu firmalar Kredi Kayıt Bürosu tarafından riskli grupta görünen kişilere kredi sağlıyorlar.

Ancak şunu ifade etmeliyiz ki bu firmalar garantili değildir. Bir çok olumsuzluklara rağmen kredi sağlayan bu firmalar ile anlaştığınız zaman kredinizi alabilir ancak zamanında ve faizi ile ödediğiniz sürece problem yaşamayabilirsiniz.

5. Tefecilerden Kredi Almayın!

Hiç kimse tefecilerden para almak istemez. Kara listeye girdiniz ve hiç bir banka size kredi vermiyor. Bir şekilde paraya ihtiyacınız var ise tefecilere düşme ihtimaliniz artıyor. Ancak şunu ifade etmeliyiz ki, tefecilerden para aldığınız zaman bir daha kendinizi düze çıkaramayabilirsiniz.

Bu ihtimal ise gerçekten çok yüksektir. İnsanların zor durumlarından yararlanan tefeciler yüksek faiz oranları ile insanları adeta dolandırıyorlar. Dolayısıyla zaten kanuni olmayan tefecilerden kesinlikle para almamalısınız. Aksi halde o borç hiç bitmeyebilir.

Bu makalemizde sizlere 800 puan ve aşağısında kredi puanına sahip olan kişilere kredi veren bankalar ve bu kişilerin daha başka nasıl kredi bulabileceklerini anlattık. Sizler de bu kapsamda yaşadığınız tecrübeleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

cevap yok

Cevap bırakın