Kuzey Kıbrıs’taki Türk Bankalar Hangileridir?

Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Türk menşeli bankalar yer almaktadır. Bu bankalardan bahsetmeden önce bankacılık sektörünün her geçen gün artması ve insanların çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmesi hakkında bilgi verelim. Buna ek olarak bilişim üzerinde gelişen teknolojik çalışmaların bankacılığa nasıl bir etkisi olduğuna da değinmekte yarar vardır.

Bankacılık Sektörü ve Bilişimdeki Gelişmelerin Etkisi

Teknolojik araçlar hayatımızın önemli bir parçası konumuna gelmiştir. Yaşantımıza yön veren ve bazı açılardan etkileyen teknoloji, bankacılık alanında da etkisini göstermektedir. Buna en güzel örnek; merkezinin Türkiye’de olup teknolojinin yardımıyla Yavru Vatan’ a taşınması ve orada yaşamını sürdüren vatandaşlara hizmet etmesi verilebilir.

İnternet ve mobil bankacılık hizmetleri sayesinde de artık işlemlerimizi kolaylıkla halledebiliyoruz. Günümüzde bankalar müşterilerine en güzel hizmeti verebilmek için teknolojinin imkânlarından yararlanmaktadırlar.

Kıbrıs’ta Bulunan Türk Bankaları Nelerdir?

Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde şubeleri bulunan bankalar;  Türkiye Ziraat Bankası, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Şekerbank (Kıbrıs), ING Bank ve HSBC Bank’tır. Buna ek olarak herhangi bir şubesi bulunmadığı halde para çekme makinesi (ATM) olan bankalarda vardır. Bunlar: Vakıfbank (Vakıfbank KKTC LTD şubeleri), Yapı Kredi Bankası (Kooperatif Merkez Bankası şubeleri) ve Akbank (Turkish Bank şubeleri) ‘dir. ATM’si olan bankalar şube hizmeti almamıştır.

Sadece ATM yardımıyla müşterilerine gerekli işlemleri gerçekleştirebilmeleri için imkân vermektedir. Bu ATM’ler en çok da öğrencilerin ve kısa süreli tatile gidenlerin işine yaramaktadır. Ülkemizde ilgili bankaya yatırılan para Kıbrıs’ta ilgili ATM’den kolaylıkla çekilebilir.

Bu makalemizde sizlere Kıbrıs’ta bulunan Türk bankalarının listesini yayınladık. Sizlerde bu bankalar aracılığıyla finansal işlemlerinizi herhangi bir problem yaşamadan gerçekleştirebilirsiniz. Konu hakkındaki tecrübelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorum için aşağıdaki yorumlar kısmını kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın