Moneygram Olan Bankalar

Günümüzde yurtdışı ile iş birliği yapan hemen hemen çoğu şirket moneygram kullanmaktadır. Yurt dışına para yollayan veya yurt dışından para alan kişi ve kuruluşlar için oldukça avantajlı bir sistemdir. Güvenilir olmasının yanında aynı zamanda kolayca para transferi gerçekleşir. Moneygram uluslararası bir sistem olma özelliğini taşımaktadır. Bu sistemin avantajlarından bahsedecek olursak;

  1. Hızlı Para Transferi: İlk olarak gerçekleştirdiğiniz para transferinizin ardından gerekli bilgileriniz sistemde hazır olarak kayıtta tutulur. Bu avantajı sayesinde aynı hesaba daha sonra tekrardan para transferi yapacağınız zaman hızlı ve kolay bir şekilde işleminizi halletmiş olursunuz. Genel olarak ülkelerin çalışma saatleri de göz önünde tutulur ve yaklaşık olarak 10 dakika gibi bir sürede parayı istediğiniz hesaba gönderebilirsiniz. Kendi hesabınıza da yine aynı sürede para ulaşır.
  2. Hemen Bilgilendirme: Moneygram kart sahibiyseniz sistemde kayıtlı bir e- posta adresiniz bulunur. Yapacağınız para transferinin ardından parayı kişiye ulaştırıldığına dair gerekli bilgiler bu e- posta yolu ile verilir.
  3. Hesaplı Kampanyalar: Moneygram kart sahiplerine yıl içerisindeki gerçekleştirilecek olan bütün kampanyalar hakkında bilgilendirme yapılır.
  4. Cazip Fiyatlar: Bu sistem ile yapılan para transferlerinde kesilen ücret yaklaşık olarak 3$ civarındadır.
  5. Ücretsiz İşlemler: Transfer işlemlerindeki açıklamalarda 10 kelimeye kadar herhangi bir ücret kesilmemektedir. Bu özelliği ile birçok bankadan daha avantajlıdır. Çünkü açıklama eklemek bazı bankalarda ücrete tabi tutulur.
  6. Ortak Kullanım: Hemen hemen 200 ülkenin kullandığı bir sistemdir. 350 bin ödeme noktasında dünyanın neresinde olursanız olun bu sistem işinize yarar.

Moneygram kullanıcılarına oldukça rahat ve kolay bir hizmet sunmaktadır. Birçok avantajı olan bu sistem ülkemizde hangi bankalarda bulunmaktadır?

Ülkemizde Moneygram Sistemi Kullanan Bankalar Hangileridir?

Bu sistem ülkemizde 2 bankanın aracılığı ile gerçekleşmektedir. Bunlar: Denizbank ve Kuveyt Türk bankalarıdır. Bu 2bankadan herhangi birine giderek Moneygram başvurusunda bulunmanız mümkündür. Moneygram sisteminden yararlanmanız için sizden herhangi bir banka hesabı açmanızı veya kredi kartı kullanma şartı sunulmaz. Yalnızca bir form doldurmanız Moneygram kartına sahip olmanız için yeterli olacaktır.

Cevap bırakın