PTT Konut Kredisi Verecek Mi?

PTT’inin kredi verdiğini reklamlardan ve şubelerden edindiğiniz bilgilere göre biliyorsunuz. Özellikle maaşını PTT üzerinden alan kişiler konut kredisi alıp alamayacakları konusunda bizlere sorular yöneltiyorlar. Bizler de sizlere PTT konut kredisi hakkında bilgiler derledik. İşte detaylar…

PTT ülkemizde her bölgede hizmet sunan bir kurumdur. Bu kurum üzerinden hesap işlemleri kapsamında havale, tahsilat, fatura ödemeleri, Sigorta ve HGS işlemleri vb bir çok bankacılık faaliyetini bu kurum üzerinden yürütmeniz mümkündür. Eğer maaşınızı bu kurum aracılığıyla alıyorsanız  aya ulaşan vadelerle kredi kullanmanız mümkündür.

PTT Konut Kredisi Henüz Verilmiyor

Bankalar konut kredisi veriyor ancak PTT bir çok bankacılık işlemini yapması hatta bazı kredi türlerinde dahi imkanlar sunmasına rağmen konut kredisi vermemektedir. Bu nedenle PTT konut kredisi hesaplama, konut kredisi başvurusu ve konut kredisi vade miktarı gibi durumlar müşterilerin ulaşamadıkları bilgilerdir.

PTT Konut Kredisi Vermek İçin Çalışma Yürütüyor

Yaptığımız araştırmalar neticesinde PTT’nin de konut kredisi vermek için hazırlık yaptığı ifade edilmektedir. İlerleyen dönemlerde konut kredisi kullanmak isteseniz PTT’nin yapacağı duyuruları ve kampanyaları takip etmeniz gerekiyor.

Konut kredisi kapsamında PTT Genel Müdürü Osman Tural, PTT’nin diğer bankalara nazaran daha uygun şartlarda konut kredisi imkanı sunacağını ifade etmektedir. Diğer bankalarla da iş anlaşmaları bulunan PTT’nin konut kredisi verme hususundaki çalışmalarının başarılı olacağı kaçınılmazdır. Ülkemizde faaliyette bulunan 23 bankayla işbirliği içerisinde çalışan PTT, konut kredisi konusunda da kısa sürede başarıya ulaşacağına eminiz.

Bu makalemizde sizlere PTT konut kredisi hakkında bilgiler verdik. Konut kredisi ihtiyacınızı başka bir bankada karşılamanız gerektiğini söylemek isteriz. Çünkü PTT konut kredisi vermiyor. Sitemizde bulunan konut kredisi konularına göz atarak bilgi sahibi olabilir ve bu sayede daha isabetli adımlar atabilirsiniz.

Cevap bırakın