SMS ile Kredi Başvurusu Yapabileceğiniz En İyi 8 Banka

İhtiyaç kredileri günümüz bankacılık sisteminde sunulan ürünlerin arasında en fazla kullanılmakta olan ürün olarak öne çıkmaktadır. Yazımızda, ihtiyaç kredisine başvurmanın en kolay yolu olan SMS yani kısa mesaj ile kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. İşte, detaylar;

SMS ile anında kredi

Her banka kredi kullandıracakları zaman müşterilerine daha rahat ulaşabilmek için farklı yollardan faydalanmaktadır. Bunlardan öne çıkanlar ise telefon, internet, banka şubeleri ve SMS’tir.

İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunmadan evvel yapılması gereken şey öncelikle ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunun tespit edilmesidir. İhtiyacınız olan miktar belirlendikten sonra gelir hesaplanır ve ne kadar bir kredi kullandırılacağı belirlenir. Sahip olduğunuz gelirden çok daha yüksek bir kredi talebi maalesef olumsuz olarak neticelenecektir. Yani kredi tutarının gelirinize oranla makul bir düzeyde olması gerekmektedir.

SMS kredi başvurusu

Bugün gelişen teknoloji ile birlikte yaygın olarak kullanılan en kolay kredi başvuru yolu SMS yani kısa mesaj ile yapılandır. SMS ile gerçekleştirilen kredi başvuruları çok daha hızlı bir şekilde neticelenmektedir. SMS ( kısa mesaj ) ile ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilmek için, mesaj yazma kısmından istenen kredi tutarı yazılarak ilgili bankanın SMS kredi başvuru numarasına yollanır. Bu, bazı bankalarda değişiklik gösterebilmektedir.

Kimi banka yalnızca T.C. kimlik numarası ister ve incelemelerde bulunarak en fazla verebileceği kredi miktarını belirler ve tarafınıza kısa mesaj yolu ile bilgi verir. Bankanın tarafınıza yolladığı mesaj olumlu sonuçlandıysa, kimliğiniz ve gelir belgenizle birlikte en yakın şubesine gidip kredi başvurusunu tamamlayabilirsiniz.

Türkiye’deki SMS kredi başvurusu alan ve bunları en süratli bir şekilde neticelendiren bankaların ilk sıralarında Garanti Bankası, QNB Finansbank, Denizbank, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Halkbank, Odeabank ve Vakıfbank gibi bankalar yer almaktadır. Bu bankalara ait SMS kredi başvuru bilgileri ise şöyledir;

Banka Adı Mesaj içeriği SMS (Kısa mesaj) no
Garanti Bankası T.C. kimlik no, kredi miktarı, vade ve aylık gelir 3390
QNB Finansbank T.C. kimlik no 5030
Denizbank KREDİM boşluk T.C. kimlik no 3280
Akbank KREDİ boşluk T.C. kimlik no 4425
Yapı Kredi Bankası Kredi türü, T.C. kimlik no, aylık net gelir 4411
Halkbank KREDİ, T.C. kimlik no, Gelir belgesi ve talep edilen kredi tutarı 3452
Odeabank KREDİM boşluk T.C. kimlik no 8444
Vakıfbank TIK boşluk T.C. kimlik no 5724

 

1. Garanti Bankası; Telefonunuzun kısa mesaj bölümüne T.C. kimlik no, talep ettiğiniz kredi miktarını, vadesi ve aylık net gelirinizi aralarında boşluk bırakarak yazıp 3390’a SMS olarak yollayın. Garanti Bankası bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. 

2. QNB Finansbank; Telefonunuzun mesaj bölümüne T.C. kimlik no’sunu girip 5030’a yollayın. QNB Finansbank ana sayfasına ulaşmak için bu bağlantıyı tıklayabilirsiniz. 

3. Denizbank; Büyük harf kullanarak KREDİM yazarak boşluk bırakıp T.C. kimlik no’nuzu da ekleyerek 3280’e yollayın. Denizbank cebimde kredi hakkında detaylı bilgi için lütfen burayı tıklayınız.

4. Akbank; Kredi boşluk T.C. kimlik no yazdıktan sonra 4425’e SMS gönderin. Akbank kredi başvurusu hakkında detaylı bilgiyi bu bağlantıdan alabilirsiniz. 

5. Yapı Kredi Bankası; Telefonun mesaj kısmına Kredi türünü boşluk ve T.C. kimlik no’sunun yanı sıra boşluk vererek aylık net gelirini de belirtin ve 4411’e SMS yollayın. Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi hakkında sıkça sorulan sorulara ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz. 

6. Halkbank; KREDİ, T.C. kimlik no, aylık net gelir ve kredi tutarını aralarında boşluk bırakarak yazın ve 3452’ye SMS olarak yollayın. Halkbank hızlı kredi başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz. 

7. Odeabank; telefonunuzun mesaj bölümüne KREDİM yazdıktan sonra boşluk bırakıp T.C. kimlik no’nuzu girin ve 8444’e SMS gönderin. Odeabank SMS kredi başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

8. Vakıfbank; Mesaj bölümüne büyük harf kullanarak TIK yazıp boşluk bırakın, ardınran T.C. kimlik numaranızı yazın yine boşluk bırakarak aylık net gelirinizi belirtin ve 5724’e kısa mesaj olarak yollayın. Vakıfbank bireysel kredi başvurusu için buraya tıklayabilirsiniz. 

Cevap bırakın