Taksitle Altın Satın Alabileceğiniz 8 Kredi Kartı

Kredi kartıyla taksitli alışveriş yapmak tüketicilere oldukça etkili avantajlar sunuyor. Ancak kredi kartını amacına uygun kullanmadığınız taktirde avantajlar karışınıza büyük bir problem olarak çıkabiliyor. Taksitli alışveriş kapsamında altın, giyim, beyaz eşya, mobilya gibi ihtiyaçlar için elem olabiliyor. Bazı bankalarda taksitli altın almak problem çıkarabiliyor. Bizler de sizlere kredi kartıyla taksitli altın satın alabileceğiniz bankaları ve kredi kartlarını derledik. İşte detaylar…

1.Taksili Altın Alabileceğiniz Kredi Kartları Listesi

Taksitli altın alabileceğiniz kredi kartlarını açıklamadan önce bu kartların listesini sunalım. Bu kredi kartları aşağıda ifade edilmiştir. Bunlar;

 • Bonus Kredi Kartı,
 • Worldcard,
 • Maximum Kart,
 • HSBC Kredi Kartı,
 • Card Finans Kredi Kartı,
 • Axes Kredi Kartı,
 • Anlaşmalı Bankalar,
 • Ticari Kartlar şeklindedir. Şimdide bu kartların özelliklerini inceleyelim.

2. Bonus Kredi Kartıyla Taksitli Altın Alabilirsiniz

Garanti Bankasının sunduğu Bonus Kredi kartını kullanarak taksitli altın alımı yapabilirsiniz. Bonus şirketi bünyesinde olan Bonus Kredi Kartını birçok bankanın dışında Garanti Bankası da sunmaktadır. Bu bankaları ve kredi kartlarını aşağıdaki listede görebilirsiniz. Bunlar;

 • Deniz Bonus Kredi Kartı,
 • Şekerbank Bonus Kredi Kartı,
 • Türk Ekonomi Bankası (TEB) Bonus Kredi Kartı,
 • American Express Shop & Miles,
 • Türkiye Finans Happy Card,
 • ING Bank Bonus Kredi Kartı,
 • Eurobank Tekfen Bonus Kredi Kartı şeklindedir.

Yukarıda ifade ettiğimz Bonus kartları kullanarak kredi kartınızla taksitli altın alışverişi yapabilirsiniz. Bu kredi kartlarıyla 3 taksite kadar vade farkı olmadan altın almanız mümkündür. Eğer 4 taksitle altın satın almak istiyorsanız vade farkı alınmaktadır.

3. Maximum Kredi Kartıyla Taksitli Altın Fırsatı

Maximum kredi kartı da tıpkı Bonus Kart gibi bir çok bankanın anlaşmalı olduğu bir isimdir. Maximum’mun sunduğu bu kredi kartını İş Bankasından ve Ziraat Bankasından alabilirsiniz. Bu kredi kartlarıyla vade farkı ödemeden 4 taksite kadar altın satın almak mümkündür. Ancak bu kredi kartının Bonus’tan farklı olarak 4 taksit için de vade farkı aldığı ifade ediliyor.

4. Card Finans Kredi Kartıyla Taksitli Altın Nasıl Alınır?

İsminden de anlaşılacağı üzere Finansbank’ın sunduğu, Card Finans kredi kartını kullanarak taksitli bir şekilde altın satın alabilirsiniz. Vade farkı ödeyeceğiniz bu işlem için 4 taksite kadar alışveriş imkanı sunuluyor.

5. HSBC Bankası Kredi Kartı Aracılığıyla Altın Satın Almak

Bir çok bankada olduğu gibi HSBC kredi kartını da kullanarak taksitli altın almanız mümkündür. Advantage kredi kartıyla altın satın almanızın mümkün olduğu bu işlem için yine 4 taksite kadar vade farkı ödemek suretiyle altın satın alabiliyorsunuz.

6. Axess Kredi Kartını Kullanarak Taksitle Altın Almak

Akbank’ın Axess aracılığıyla sunduğu Axess kredi kartını yanı sıra Bank’o Card Axxess kredi kartıyla vade farkı ödemeden 3 taksite kadar altın satın almanız mümkündür. Ancak taksit sayısı 4’ çıktığında vade farkı ödüyorsunuz. Fakat Citi Axess ve Citi Wings kredi kartlarıyla taksitli altın alımı yapılmadığı ifade edilmektedir.

7. Kuyumcularla Anlaşmalı Olan Bankalardan Taksitli Altın Satın Alabilirsiniz

Yukarıda ifade ettiğimiz kredi kartlarıyla taksitli alışveriş yapabiliyorsunuz. Ancak bunlara alternatif olarak, alışveriş yapmak istediğiniz kuyumcuların anlaşmalı olduğu bankaların kredi kartlarıyla da taksitli bir şekilde alışveriş yapmanız mümkündür. Bu yöntemde vade farkı uygulanmaktadır. Bankaların kuyumculara özel verdiği POS cihazlarını kullanarak alışverişinizi yapabilirsiniz. Bu işlem için kuyumcularla iletişim kurarak anlaşmalarının olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

8. Ticari Kredi Kartlarıyla Altın Nasıl Alınır?

Yukarıda ifade ettiğimiz kredi kartları bankaların ticari amaç gütmeyen müşterilerine standart olarak sunduğu ürünlerdir. Bu kredi kartları ticari özellik taşımakta ve taksitli altın alışverişi yapmanız mümkün olmaktadır.

9. Taksitli Altın Satın Alırken Dikkat Etmelisiniz!

Taksitli altın satın alırken dikkatli olmanız gerekmektedir. Özellikle kurumsal kimliği olmayan kuyumcuların, sizlere 4 taksit üzerine altın satacaklarını ifade etmeleri halinde çok daha temkinli davranmalısınız. Çünkü taksitle altın satın almak için yasal olarak taksit sınırlaması olmadığı birçok yerde ifade ediliyor. Dolayısıyla daha fazla taksitle alışveriş imkanı olsa da, taksitli alışveriş adı altında olası tehlikeleri göz önünde bulundurmalısınız.

Bu makalemizde sizlere taksitli alışveriş kapsamında bilmeniz gereken bilgileri derledik. Sizler de altın ihtiyacınızı karşılayabilmek için yukarıda ifade ettiğimiz kredi kartlarını kullanarak altın satın alabilirsiniz.

Cevap bırakın