Vakıfbank Like Card Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Like Card köklü ve güçlü bir banka olan Vakıfbank tarafından öğrencilerin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilecek şekilde tasarlandı. Like Card’ı kullanarak istediğiniz ülkede alışveriş yapabilirsiniz. Bu karta tanımlanmış avantajlardan yararlanarak dönem dönem verilen hediyelerden de yararlanabilirsiniz. İşte detaylar…

1. Vakıfbank Like Card Sayesinde Tüm Worldcard Özelliklerinden Yararlanın

Yaşı 18’i dolduran tüm öğrenciler kredi kartı başvurusu yapabilir. Öğrencilere özel olarak hazırlanan Like Card eğitim hayatınız boyunca sizlere büyük kolaylık sağlayacak. Vakıfbank Like Card aracılığıyla yaptığınız tüm alışverişlerde hediye çekilişi kazanma şansı yakalayın. Bunun yanı sıra Vakıfbank Worldcard anlaşmasıyla hizmet sunan Like Card kazandırdığı Worldpuanlar ile ücretsiz alışveriş yapabilirsiniz. Kazandığınız puanların karşılığı olan para kadar bir değere istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

World’e üye olan tüm iş yerlerinde alışveriş yapabileceğiniz için tüm ülkelerde alışveriş yapabilirsiniz. Çünkü World üyesi iş yeri sayısı 250 bini aştı. Taksitli alışveriş ise diğer kredi kartlarında olduğu gibi standart bir özellik olarak Like Card’da da karşımıza çıkıyor.

2. Like Card Worldpuan Nasıl Kazanılır?

Like Card’ı tüm ülkelerde kullanabilirsiniz. Visa MasterCard işaretini veya ifadesini gördüğünüz iş yerlerinde kartınızı kullanabilirsiniz. Her alışverişinizde puan kazanabilirsiniz. 10 TL değerinde yaptığınız her alışveriş için 1 tane Worldpuan kazanıyorsunuz. Eğer bu alışverişi Vakıfbank ve World üyesi bir iş yerinde yaparsanız kazanacağınız puan miktarının daha fazla olacağı banka tarafından ifade ediliyor.

3. Like Card Worldpuannın Değeri Ne Kadar?

Like Card’la yaptığınız alışverişlerde her 10 TL’de bir 1 tane Worldpuan kazanıyorsunuz. Her 2 puan 1 kuruş değerindedir. Dolayısıyla 20 TL değerinde olan bir ürünü satın alabilmeniz için 4 Bin Worldpuana sahip olmanız gerekiyor.

4. Worldpuanlar Nasıl Kullanılır?

Like Card Worldpuanlarınızı kullanmak oldukça kolay bir işlemdir. Tek yapmanız gereken alışveriş yaptığınız üye iş yerlerinde kasiyere puanlarınızı kullanarak alışveriş yapmak istediğinizi ifade etmektir. Tıpkı diğer alışveriş işlemlerinizde olduğu gibi kartınızı kasiyere veriyorsunuz. Kartınız POS cihazında okutulduktan ve şifre girme sonrası işleminiz tamamlanıyor. Eğer ödeme için puanınız yetmediyse üzerini nakit para ile veya Like Card’ı kullanarak tamamlayabilirsiniz. Alışveriş sonrası kartınızdan ne kadar puan kullanıldığını ve puana karşılık gelen TL değerini görebilirsiniz.

5. Like Card Worldpuan Bilgisi Nasıl Öğrenilir?

Worldpuanlarınızın miktarını öğrenebileceğiniz bir çok yöntem bulunuyor. Bu kapsamda kullanabileceğiniz yöntemler şunlardır;

 • Vakıfbank İnternet Bankacılığı,
 • Kredi Kartınızın Hesap Özeti,
 • 0850 222 07 24 numaralı telefon bankacılığı,
 • Ödeme sonrası kasiyerden aldığınız ödeme satış belgesi şeklindedir.

6. Kampüs Kart Like Kart Olarak Kullanılır Mı?

Kampüs kart olarak ifade edilen öğrenci kartınızı Like Card şeklinde kullanabilirsiniz. Ancak bu ayrıcalıktan yararlanabilmeniz için üniversitenizin bu kapsamda hizmet sunabilecek bir öğrenci kartına sahip olması gerekir. Pek bu üniversiteler hangileri?

7. Like Card Olabilecek Kampüs Kartlar Hangileri?

Like Card olarak kullanabileceğiniz kampüs kartlar şunlardır;

 • Ankara Üniversitesi Kampüs Kart,
 • İstanbul Teknik Üniversitesi Kampüs Kart,
 • Yalova Üniversitesi Kampüs Kart,
 • Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kampüs Kart şeklindedir.

8. Like Card’a Özel Kampanyalar Var Mı?

Vakıfbank ihtiyaçlarınızı özel olarak hazırladığı Like Card’la karşılıyor. Öğrencilerin ihtiyaçlarını araştıran ve tespit eden Vakıfbank özel kampanyalar ve fırsatlar sunuyor.

9. Like Card Sinema Kampanyası Nedir?

VAkıfbank Like Card Sinema kampanyasından yararlanarak özel indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu indirimden yaralanabilmek için sinema biletini almadan önce sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Vakıfbank Like Card indirimli sinema bileti için SINEMA yazıp kart numaranızın son 6 hanesini yazıp 6635’e göndermeniz gerekiyor. Bu sayede kartınıza özel %50 indirimden yararlanabilirsiniz. Bu kapsamda Vakıfbank indirim tutarının 15 TL’yi geçmeyeceğini ifade ediyor. Ayrıca indirim bir sonraki gün yansıyor. Kampanyayı tüm sinemalarda kullanabilirsiniz.

10. Like Card’la Peşin Öde Taksite Çevir Alışverişler Sizleri Bekliyor

Bazen firmalar ürünlerine taksit yapmayabiliyor. Bu durumda tüketici ihtiyacını karşılamakta güçlük çekiyor. Ancak Vakıfbank bu duruma bir çözüm getirdi. Alışverişinizi peşin olarak yapsanız dahi daha sonra peşinatı taksite çevirebiliyorsunuz. Kartınızla yaptığınız alışveriş sonrası ödediğiniz tutarı 9 aya kadar taksitli hale getirmeniz mümkün. Bu işlemi yapabilmek için 0850 222 07 24 numaralı Vakıfbank Telefon Bankacılığını aramanız gerekmektedir.

11. Taksitlendirme İçin Talimat Vermeyi Unutmayın

Alışverişi yaptıktan sonra kartınızla ödemeyi yapsanız dahi peşin ödenen ücreti taksitli hale getirmeniz mümkündür. Ancak alışveriş sonrası hesap kesim tarihinden önce telefon bankacılığını kullanarak talimat vermelisiniz. Eğer bunu yapma durumunuz yoksa internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden peşinatı taksite çevirme işlemini yapabilirsiniz.

12. Like Card Temassız Ödeme Özelliği Sayesinden Pratik Alışverişler

Temassız ödeme hizmeti hemen hemen tüm bankalarda yaygınlaştır. Bu hizmeti Vakıfbank da sunuyor. Like Card’ınızla  bozuk para taşıma derdine son vererek anında şifre girmeden ödeme yapma kolaylığını yaşayabilirsiniz. Bu kapsamda kullanabileceğiniz temassız ödeme limiti 90 TL’ye kadardır. Tek yapmanız gereken değeri 90 TL altında olan istediğiniz ürünü almak ve kartı POS cihazına okutmak. Ödemeniz şifrenizi girmeden anında pratik bir şekilde yapılabiliyor. Eğer temassız özelliği devre dışı kaldıysa kartınızla şifrenizi girerek işlem yapmak suretiyle tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

13. Like Card Üyelik İşlemleri Nasıl Yapılır?

Like Card üyelik işlemleri için ilk girişinizi TC kimlik numaranızı ve Like Card numaranızın son altı hanesini kullanarak yapıyorsunuz. Bu işlemin ardından sisteme giriş için yeni şifre belirleme işlemi yapılıyor. Üyelik işleminin tamamlanması için e-mail adresinizi ve şifrenizi belirtiyorsunuz. Mail adresinize gönderilen onaylama linki sayesinde üyelik işleminiz tamamlanıyor.

14. Like Card Faiz Oranları ve Ücretler Nelerdir?

Like Card yıllık ücreti olan bir karttır. Eğer bu kartı kullanmak istiyorsanız yıllda 12 TL ücret ödemeniz gerekiyor. Kart ücreti ödemek istemiyorsanız kart ekstrenizi sadece e-ekstre şeklinde istemeniz gerekiyor.

Like Card faiz oranları ise şöyledir;

 • Like Card Alışveriş Faiz Oranı : %2.25
 • Gecikme Faiz Oranı: %2.75
 • Nakit Çekim Faiz Oranı : %2.25 şeklindedir.

Bu makalemizde sizlere Vakıfbank Like Card hakkında bilgiler verdik. Sizler de öğrenci kredi kartı olan Vakıfbank Like Card’ı kullanarak üniversitede ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Diğer öğrenci kredi kartları hakkında bilgiler almak istiyorsanız en iyi 11 öğrenci kredi kartı hakkındaki makalemizi inceleyebilirsiniz. Konu hakkında sormak istediğiniz tüm soruları yorumlar kısmında ifade edebilirsiniz.

Cevap bırakın