Yapı Kredi Hızlı Cep TL Yükleme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yapıkredi Worldcard sayesinde Turkcell Hazırkart TL paket satın alabilirsiniz. Üstelik bu işlemi her defasında tekrar yapmak istemiyorsanız otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bu makalemizde sizlere Yapıkredi hızlı cep kapsamında Turkcell hazır kart paketi atın alma işlemi hakkında bilmeniz gerekenleri ifade deceğiz. İşte detaylar…

1. Yapıkredi Hızlı Cep Nedir?

Worldcard kullanıcıları Turkcell Hazır Kart Paketini otomatik ödeme talimatıyla satın alabiliyor. Hızlı Cep ise bu hizmeti almanıza olanak sağlayan Yapıkredi Bankasının sunduğu hizmetlerden biridir.

2. Hızlı Cep Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Hızlı Cep otomatik ödeme talimatı için 444 04 44 numaralı Yapıkredi Bankasının telefon bankacılığı hattını arayabilirsiniz. Bunun dışındaki diğer seçenekler ise şunlardır;

  • Yapıkredi İnternet Bankacılığı,
  • Mobil Bankacılık Şubesi,
  • Tüm Şubeleri şeklindedir.

Yukarıdaki başvuru seçeneklerinden herhangi birini deneyerek otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Tarifenin kullanıldığı Turkcell Hazırkart telefon numarasını sisteme tanımlayarak, Worldcard bilgilerini girdikten sonra otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Mobil uygulama üzerinden otomatik ödeme talimatı verebilmek için; Ödemeler menüsüne girip, Türkcell Hızlı Cep Talimatı seçeneğini tıkladıktan sonra ilgili yönlendirmelerle talimat verebilirsiniz.

3. Hızlı Cep SMS’le Turkcell Hazırkart Paketi Nasıl Satın Alınır?

Daha önce yukarıdaki anlattığımız seçeneklerden birini kullanarak talimat verdiğiniz telefon numarasından, talep ettiğiniz paketi SMS yoluyla satın alabilirsiniz. Bu işlem için 4422 numaralı SMS servisini kullanmanız gerekiyor. Örneğin Türkcell Hazır Kart paketlerinden olan Standart paketi satın almak istediğinizde; standart yazdıktan sonra 4422’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. SMS ücreti kullandığınız tarifenin standart ücretlendirmesi şeklindedir.

4. Hazırkart TL Paketi Hızlı Cep Talimatıyla Ne Zaman Tanımlanır?

SMS yöntemini kullanarak telefon numaranıza yüklediğiniz TL Paketi hemen yükleniyor. Eğer mesajı hatalı gönderdiyseniz paket telefonunuza yüklenmemektedir. Hatalı gönderilen SMS’ler için hata bildirimi için tekrar mesaj gelmektedir.

5. Yapıkredi Hızlı Ceple Yüklenebilen TL Paketleri Nelerdir?

Hızlı Cep uygulamasını kullanarak Turkcell Hazır Kartınıza TL yükleyebilirsiniz. Bu kapsamda yükleyebileceğiniz paketler şunlardır;

  • Süper Plus,
  • Mega Paket,
  • Süper Paket,
  • Standart Paket,
  • Avantaj Paket şeklindedir.

6. Yapıkredi Hızlı Cep’le Alınan TL Paketi Hesap Özetinde Görünür Mü?

Yapıkredi Hızlı Cep uygulamasıyla satın aldığınız Turkcell TL paketi Worldcard hesap özetinde görünmektedir. Bu işlem hesabınıza harcama şeklinde yansıyor. Satın aldığınız paketler sizlere Worldpuan olarak dönüyor. Hızı Cep hizmetini kullanarak satın aldığınız TL paketi bedellerinden sizlere belirli oranlarda Worldpuan kazandırıyorlar. Bu kapsamda ayda en fazla 900 TL’ye kadar paket satın alabiliyorsunuz.

Bu makalemizde sizlere Yapıkredi Bankası Worldcard Hızlı Cep Turcell TL Paketi Yükleme hakkında sıkça sorulan soruları derledik. Bu  kapsamda sizlerinde merak ettiği konular varsa yorumlar kısmında ifade edebilirsiniz.

Cevap bırakın