Yapıkredi World Card Puanları Nasıl Kullanılır?

Worlcard kredi kartını kullanarak para yerine kullanılabilen Worlpuanlar kazanabilirsiniz. Ülkemizde en çok rağbet gören kredi kartlarından biri olan Worldcard harcadıkça kazandırıyor. Alışveriş yaparken Worldpuan kullanılan yerler yani World amblemi gördüğünüz üye iş yerlerindeki harcamalarınızdan puanlar kazanıyorsunuz. Kazandığınız bu puanları para yerine harcayabilir veya Yapıkredi Akıllı Adım Bireysel Emeklilik kapsamında ödemelerinizde kullanabilirsiniz.

1. Worldpuanlar Nasıl Harcanır?

Worldcard kredi kartınızla yaptığınız alışverişlerde, para yerine kullanabileceğiniz puanlar kazanıyorsunuz. Bir çok kişi bu puanları nasıl kullanacağını bilmiyor. Halbuki worldpuan kullanımı kredi kartınızla alışveriş yapmak kadar kolay. Tek farkı, ödeme yapacağınız kasaya geldiğinizde kasiyere puanlarımı kullanarak ödeme yapmak istiyorum demektir.

Tıpkı kredi kartınızla alışveriş yaptığınız gibi POS cihazından kartınızı geçiren görevli size faturanızı veriyor. Faturanızda kullandığınız Worldpuanları ve bu puanların TL karşılığını görebilirsiniz.

2. Worldpuanlarınızı Nasıl Öğrenirsiniz?

Worldpuanlarınızı görebileceğiniz bir çok yöntem bulunuyor. Öncelikle sizlere tavsiyemiz internet bankacılığı veya mobil uygulamaları kullanmanızdır. Çünkü başta konumuzla ilgili olması nedeniyle puanlarınızı görebilir ve şubeye gitmenize gerek kalmadan bankacılık işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Worldpuanlarınızı internet bankacılığı veya mobil bankacılık dışında alışveriş faturanızda görmeniz mümkündür. Üstelik kullandığınız puanların yanı sıra kalan puanlarınızı da görebilirsiniz.

3. Wolrdpuanların Değeri Kaç TL’dir?

Woldcard’la yaptığınız alışverişlerden para yerine geçerli olan puanlar kazanabilirsiniz. Üye iş yerlerinde parayla aldığınız tüm ürünleri puanlarınızı kullanarak da satın alabilirsiniz. Kazanılan 2 Worldpuan TL olarak 1 Kuruşa tekabül etmektedir. Dolayısıyla 20 TL değerinde bir ürün almak istediğiniz zaman 4 Bin Worldpuan biriktirmiş olmanız gerekmektedir.

4. Worldpuan Ürünü Satın Almaya Yetmezse Ne Olur?

Worlpuanlarınız satın alacağınız ürünü almaya yetmeyebilir. Bu durumda yine de puanlarınızı kullanabilirsiniz. Yetkili kişiye puanları kullanmak istediğinizi ifade ettiğinizde; ödemenin bir kısmını puanlarınızla, geriye kalan kısmını ise nakit ödemenizle gerçekleştirir. Bu sayede Worldpuanlarınızı kullanarak istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

5. Yapıkredi Kredi Kartı Puanlarınızı Ne Zaman Kullanabilirsiniz?

Yapıkredi Worlcar kredi kartınla kazandığınız puanlar aynı gece tanımlanır. Hesabınıza geçen puanları ertesi gün kullanabilirsiniz. Puanlar World’e üye olan tüm iş yerlerinde kullanabilirsiniz.

6. Worldcard Puanları Son Kullanma Tarihi Kaçtır?

Yapıkredi Worldcard puanlarınızı hesabınıza tanımlandıktan sonra kullanabilirsiniz. Bu puanların son kullanma tarihi bulunmuyor. Kartınızı kullanıma kapatmadığınız sürece puanlarınızı kullanma hakkınız devam ediyor.

Ancak kampanya kapsamında kazanılan puanlar belirli bir tarihe kadar kullanılması gerekmektedir. Bu puanların son kullanım tarihi sizlere kampanya kapsamında ifade ediyor. Eğer son kullanma tarihine kadar kartınızı kullanmazsanız kazandığınız puanlar tekrar geri alınıyor.

Bu makalemizde sizlere Worldcar kredi kartı paunları nasıl harcanır hakkında bilgiler verdik. Sizlerde Worldcard’ınızla kazandığınız puanları gönül rahatlığıyla kullanabilir ve dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Ancak iş yerinin World üyesi olma şartıyla bu mümkündür. Worldcard hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmına ifade edebilirsiniz.

Cevap bırakın