Yaz Aylarında İçinizi Ferahlatacak Starbucks’ın 5 Kahvesi

Starbucks oldukça zengin kahve menüsü ile müşterilerine harika bir kahve keyfi sunuyor. Ancak mevsim değişiklikleri kahve sevenleri yıldırabiliyor. Her şeye rağmen kış mevsiminde kahve tüketmeyi çok seven insanların bu özellikleri yaz aylarında da devam ediyor. Yazın o sıcağında da sıcak kahve içmek ise çok tercih edilen bir durum değildir.

Dünyanın en büyük kahve dükkanları arasında gösterilen Starbucks’ta yaz aylarında da içebileceğiniz türden kahveler bulunuyor. Sizin damak tadınıza uyan, her zaman tüketmiş olduğunuz kahvelerin içine ilave edilecek soğuk süt ya da birkaç buz sayesinde yazın da kahve içmenin keyfini sürebilirsiniz. Ayrıca Starbucks bunu çok lezzetli tariflerle uyguluyor.

Yazı aylarında içmek istediğiniz içecek türlerine bu yazımızda ulaşacağınızdan eminiz. Hatta soğuk olan bu içecekleri kişiselleştirmenizin de yollarına dair birkaç madde yazmayı düşünüyoruz. Eğer kendinize uygun kahveyi yaratmak istiyorsanız baristaların tavsiyelerine kesinlikle kulak verin.

1 – Starbucks Doubleshot on Ice

İçinizi serinletmeye yarayacak bir espresso. Bu içecek , soğutulmuş ve hafif bir şekilde süt ile tatlandırılmış espresso lezzetinden oluşuyor. Tadı gayet yumuşak olan bu içeceğin köpüklerden daha küçük baloncukları ile tercih sebebi olabilir.

Bu içeceği beyaz çikolata, Hindistan cevizi, vanilya sosu vb. şekilde kendinize özel hale getirebilirsiniz.

2 – Iced White Chocolate Mocha

Bu dükkanlarda yaz aylarında kuyruk oluşmasının sebebi bu içecek olabilir. Buna denk gelmemek neredeyse mümkün değil. Espresso, çikolata sosu, buz ve süt karışımının üzerine beyaz çikolata parçaları ve krem şanti ile servis ediliyor.

3 – Cold Brew Coffee

İçerisindeki kahve çekirdekleri ile oldukça dengeli ve muhteşem tatları bir arada barındırıyor. Kahve çekirdekleri iri çekilmiş bir şekilde ve yaklaşık 20 saate yakın bir süre soğuk suda demlenerek bu içece hazır hale getiriliyor.

Karamel veya vanilya sosu ile kendinize özel bir içecek haline dönüştürebilirsiniz.

4 – İced Americano

Aslında bu içecek kış kahvelerinden olan Cafe Americano’nun soğuk su ile yapılan yaz versiyonudur. Üzerindeki buzlarla birlikte geldiğini söyleyelim.

Üzerine beyaz çikolata ya da mocha sosu ilave edilirse daha güzel bir tat olabilir.

5 – İced Caramel Macchiato

İçerisinde vanilya şurubu, süt köpüğü, soğuk süt ve üzerine espresso ve karamelin eklenmesi ile meydana gelen soğuk bir kahve çeşididir. Bu yönü ile yaz aylarında tercih edebileceğiniz serinleten bir içecek olabilir.

İçerisinde yer alan vanilya ve karamelden dolayı başka bir şey eklemenize gerek kalmayacaktır. Çünkü başka lezzetlerle kahvenin tadı da ağırlaşabilir.

Tüm bu soğuk kahveler haricinde Starbuckslarda portakal suyu başta olmak üzere bir çok soğuk içeceği bulabilirsiniz. Eğer kahve içmek istemiyorsanız ya da kahve içmeyi sevmiyor olup arkadaşlarınız tarafından zorla Starbucksa götürüldü iseniz, taze taze sıkılan içerisinde buz kütleleri olan bu soğuk portakal suyu sizin içinizi serinletmeye birebir gelecektir.

Dediğimiz gibi artık kahve tiryakileri yaz aylarında da kahve tüketmek istiyor. Bunun farkına varan Starbucks ise müşterilerinin bu taleplerini dikkate alarak, alışılmış kahveleri yaz aylarına uyarlayıp onları serinletebilen içecekler haline dönüştürmüş durumdalar.

Cevap bırakın